اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط Sinaonee نمایش پست ها
    اگر بطور صحیح از باتری مک بوک استفاده شود، ۱۰۰۰ سیکل کارکرد کامل دارد و بعد از آن ۲۵ تا ۳۵ درصد از توان اولیه خود را از دست خواهد داد.
    زمانی که باتری مک بوک بطور کامل شارژ میشود، شارژر باتری از مدار خارج شده و بطور مستقم انرژی خود را از power میگیرد. بنابراین اگر به برق وصل باشد، اتفاقی برای باتری مک بوک نخواهد افتاد.
    بطور کلی باید از باتری استفاده کنید تا کیفیت خود را حفظ کند. برای همین اگر بطور مداوم از برق شهری استفاده میکنید، اجازه دهید هفته ای یکبار از باتری استفاده شود.
    برای استفاده باتری هم بعد از ۱۰۰ درصد شدن از آن استفاده کرده و به ۲۰ تا ۱۰ درصد رسید، بگذارید باتری شارژ کامل شود.
    جالب اینجاست که من از یکی دیگر از advisor ها پرسیدم و گفت اصلا مشکلی بوجود نمیاد
    و حالا اگه قرار باشه روش شما رو پیش برم سوال اینجاست که شما تو ۲ پست قبل گفتی بالا ۶۰ درصد که هست نزنیم به شارز و روش اشتباست و در واقع میگید اگه به برق دسترسی هست از شارزر استفاده بشه به صورت مدام به جز یه بار در هفته
    من ممنون میشم واضح تر در این مورد بگید موقعی که شارز پایین تر از چند درصد نیومده از برق استفاده بشه برای شارز و همینطور سیکل استفاده نشه ؟
    یا منظور شما این است که مک مدام به برق باشه وفقط هفته ای یه بار ... ؟
    با تشکر فراوان

نظر

نوشته اصلی توسط HadiMSC نمایش پست ها
      جالب اینجاست که من از یکی دیگر از advisor ها پرسیدم و گفت اصلا مشکلی بوجود نمیاد
      و حالا اگه قرار باشه روش شما رو پیش برم سوال اینجاست که شما تو ۲ پست قبل گفتی بالا ۶۰ درصد که هست نزنیم به شارز و روش اشتباست و در واقع میگید اگه به برق دسترسی هست از شارزر استفاده بشه به صورت مدام به جز یه بار در هفته
      من ممنون میشم واضح تر در این مورد بگید موقعی که شارز پایین تر از چند درصد نیومده از برق استفاده بشه برای شارز و همینطور سیکل استفاده نشه ؟
      یا منظور شما این است که مک مدام به برق باشه وفقط هفته ای یه بار ... ؟
      با تشکر فراوان
      این روش بنده نیست و بطور کل چنین است. میتوانید خودتان تحقیق کرده و به نتیجه برسید. اما :
      باتری مک بوک ها از نوع لیتیوم پلیمر (LiPo) هستند. درست است میتوان هر زمانی شارژ کرد، اما چون دارای طول عمر شارژ - دشارژ ۱۰۰۰ سیکل (چرخه) هستند، اگر زود به زود و قبل از استفاده کامل شارژ کنیم، طول عمر باتری کاهش پیدا خواهد کرد. ( بطور مثال اگر با استفاده صحیح میتوان ۴ سال بطور مطلوب از باتری استفاده کرد، در چنین حالتی بعد از ۲ سال از کیفیت باتری کاسته خواهد شد ).
      هدف از داشتن باتری در هر دیوایسی استفاده صحیح و لذت بخش است، میتوانید قبل از ۷۰ تا ۶۰ درصد به برق زده و شارژ کنید. یک سیکل کامل حساب نمیشود، ولی فقط از ۳۰ تا ۴۰ درصد باتری استفاده کرده و عمر باتری کم خواهد شد.
      برای نگهداری باتری لیتیوم پلیمر، دو نکته بسیار مهم است: یک اینکه نگذاریم باتری کاملا شارژ شده در برق بماند و نکته دوم اینکه نگذاریم باتری کاملا تخلیه شود. برای همین است در مک بوک ها از مدار های محافظ هوشمند استفاده میشود، زمانی که باتری به شارژ کامل خود رسید، شارژر از مدار خارج شده و انرژی خود را مستقیم از power میگیرد. پس اگر بعد از شارژ کامل از power استفاده کنیم، مشکلی برای باتری پیش نخواهد آمد.
      در آخر هم خودتان باید تصمیم بگیرید، چگونه از باتری دیوایس های خود استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

نظر

من ۳ سال mc723 داشتم و به دلیل استفاده زیاد در طول روز (به طور میانگین روزی ۱۵ تا ۱۶ ساعت) از مک بوک استفاده میکردم و همیشه هم به برق بود دستگاه. بعد از ۳ سال و سایکل ۱۵۵ ٬ health باطری ۹۲٪ شده بود و نزدیک ۶ تا ۶/۵ ساعت هم باطری نگه میداشت. طبق تجربه ای که بدست آوردم مشکلی از بابت متصل بودن همیشگی دستگاه به برق بوجود نمیاد البته هر ۱ هفته تا ۱۰ روز هم ۱ باز از باطری استفاده میکردم.

نظر

این روش بنده نیست و بطور کل چنین است. میتوانید خودتان تحقیق کرده و به نتیجه برسید. اما :
          باتری مک بوک ها از نوع لیتیوم پلیمر (LiPo) هستند. درست است میتوان هر زمانی شارژ کرد، اما چون دارای طول عمر شارژ - دشارژ ۱۰۰۰ سیکل (چرخه) هستند، اگر زود به زود و قبل از استفاده کامل شارژ کنیم، طول عمر باتری کاهش پیدا خواهد کرد. ( بطور مثال اگر با استفاده صحیح میتوان ۴ سال بطور مطلوب از باتری استفاده کرد، در چنین حالتی بعد از ۲ سال از کیفیت باتری کاسته خواهد شد ).
          هدف از داشتن باتری در هر دیوایسی استفاده صحیح و لذت بخش است، میتوانید قبل از ۷۰ تا ۶۰ درصد به برق زده و شارژ کنید. یک سیکل کامل حساب نمیشود، ولی فقط از ۳۰ تا ۴۰ درصد باتری استفاده کرده و عمر باتری کم خواهد شد.
          برای نگهداری باتری لیتیوم پلیمر، دو نکته بسیار مهم است: یک اینکه نگذاریم باتری کاملا شارژ شده در برق بماند و نکته دوم اینکه نگذاریم باتری کاملا تخلیه شود. برای همین است در مک بوک ها از مدار های محافظ هوشمند استفاده میشود، زمانی که باتری به شارژ کامل خود رسید، شارژر از مدار خارج شده و انرژی خود را مستقیم از power میگیرد. پس اگر بعد از شارژ کامل از power استفاده کنیم، مشکلی برای باتری پیش نخواهد آمد.
          در آخر هم خودتان باید تصمیم بگیرید، چگونه از باتری دیوایس های خود استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.
          سلام و با تشکر از سایت چواابگو و راهنمایی هاقبلی
          من این روشو ۲ هفته پیش رفتم و قبل از اون battery health رو ۹۸ ٪ بود
          الان ۹۷٪ شده
          آیا این برنامه battery health قابل اعتماده و تایید شدست چون آخه درصد باطری رو یه چور نشون میده ولی خود مک بوک یه درصد دیگه

ممنون میشم جواب خوبی بدید و خیال من راحت بشه

نظر

سلام و با تشکر از سایت چواابگو و راهنمایی هاقبلی
            من این روشو ۲ هفته پیش رفتم و قبل از اون battery health رو ۹۸ ٪ بود
            الان ۹۷٪ شده
            آیا این برنامه battery health قابل اعتماده و تایید شدست چون آخه درصد باطری رو یه چور نشون میده ولی خود مک بوک یه درصد دیگه

ممنون میشم جواب خوبی بدید و خیال من راحت بشه
            سلام
            بنده این روش را تست کردم و باتری مکبوکم خیلی بهنر شده
            از ۹۲-۹۱ درصد که سلامت باتری بود الان به ۹۵ رسیده و هرچند وقت یک بار به ۹۶ هم می رسد
            این موردی که بیان می کنید به خاطر آپدیت جدید battery health هست
            قبلا تا یک رقم اعشار را هم نشان می داد اما الان گرد شده را نشان می دهد
            پس اگر شما ۹۷.۶ درصد باتریتون سلامتی داشته باشد ۹۸ نشان خواهد داد
            و اگر ۹۷.۴ بشود ۹۷ نشان خواهد داد
            این درصد چیزی چز یک تقسیم ساده نیستش
            در جدول اپلیکیشن مشاهده می کنید که دو عدد Current Max و Original Max موجود هست که با واحد میلی آمپر ساعت مشخص شده است
            شما با این راه حل می توانید درصد سلامتی را محاسبه فرمایید :
            Current Max * 100 / Original Max
            (یک نسبت و تناسب ساده)
            ویرایش توسط ESC Key : https://i-phone.ir/forums/member/169969-esc-key در ساعت 07-07-2014, 12:37 PM

نظر

سلام
              دوستان من قبل از اینکه این روشو برم به صورت معمولی استفاده میکردم و وقتی ۱۰۰ میشد بالافاصله از شارز در میوردم
              وسلامتی باطری ۹۸ بود
              ۱ هفته طبف روش بالا رفتم و بعد از اینکه ۱ هفته تموم شد یه بار از باطری استفاده کردم تا رسید به ۵ ٪ و به شارزر زدم
              سلامتی باطری ۹۷ شد

الان در هفته دوم دارم استفاده میکنم و در زمان استفاده در شارزر هست و
              سلامتی باطری ۱ درصد بیشتر شده و ۹۸ شده!!!

حالا به نظر شما این برنامه چرا اینجوریه و داستان از چه قراره!؟

درضمن یه سوال درصدی که برنامه در بالا نشون میده با درصد مک بوک یکی نیست اگه ببینید
              مثلا برنامه ۹۹ ٪ یا ۹۸٪ هست درصورتی که مک بوک ۱۰۰٪ نشون میده
              این به چه معناست ؟

با تشکر

نظر

سلام
                دوستان من قبل از اینکه این روشو برم به صورت معمولی استفاده میکردم و وقتی ۱۰۰ میشد بالافاصله از شارز در میوردم
                وسلامتی باطری ۹۸ بود
                ۱ هفته طبف روش بالا رفتم و بعد از اینکه ۱ هفته تموم شد یه بار از باطری استفاده کردم تا رسید به ۵ ٪ و به شارزر زدم
                سلامتی باطری ۹۷ شد
                الان در هفته دوم دارم استفاده میکنم و در زمان استفاده در شارزر هست و
                سلامتی باطری ۱ درصد بیشتر شده و ۹۸ شده!!!
                حالا به نظر شما این برنامه چرا اینجوریه و داستان از چه قراره!؟
                درضمن یه سوال درصدی که برنامه در بالا نشون میده با درصد مک بوک یکی نیست اگه ببینید
                مثلا برنامه ۹۹ ٪ یا ۹۸٪ هست درصورتی که مک بوک ۱۰۰٪ نشون میده
                این به چه معناست ؟
                با تشکر
                در پست قبلی پاسخ، پرسش شما بصورت کامل داده شده است. یک دهم درصد اختلاف، باعث کاهش یا افزایش یک درصدی سلامت باتری خواهد شد. اصلا موضوع نگران کننده ای نیست.
                از روشی که عنوان کرده ام استفاده کنید و به مرور زمان سلامت باتری بهبود پیدا خواهد کرد.
                متغییر بودن درصد باتری هم بعد از شارژ کامل، کاملا طبیعی است.

نظر

با تشکر مجدد از گفته های شما
                  یک سوال دیگر اینجاست
                  درصورتی که مک بوک خاموش شود و همچنان در برق باقی بماند
                  باز هم مشکلی برای باطری و مک بوک پیش نمیاد ؟

با تشکر فراوان

نظر

با تشکر مجدد از گفته های شما
                    یک سوال دیگر اینجاست
                    درصورتی که مک بوک خاموش شود و همچنان در برق باقی بماند
                    باز هم مشکلی برای باطری و مک بوک پیش نمیاد ؟

با تشکر فراوان
                    خیر، هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد.

نظر

سینای عزیز درست میگه مشکلی پیش نمیاد اما اگه طولانی مدت بمونه ضرر داره و من خودم قبلا ضررشو دیدم :d و کم کم به مرور زمان مجبور شذم باتریمم عوض کنم(حالا نه فقط سر این مسئله،اون موقع ها نحوه استفاده درست از باتری رو کلا نمیدونستم) اما در کل سعی کنید اگه میخواد بمونه کم بمونه چون کم کم از عمر باتری تون کم میشه...اینم که گفتم سر تجربه بود
                      iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

سلام
                        من مک بوک پرو ۱۰ روزی میشه خریداری کردم
                        تعداد سایکل کانت ۳ هست
                        میخواستم بدونم که :
                        من همیشه وقتی کار میکنم به برق متصل میکنم
                        ووقتی خاموش میکنم از برق بیرون میارم
                        در نتیجه رو باتری عملا نیست !
                        برای نگهداری بهتر ان چه کار باید کنم؟
                        ماهی یک بار تا ۱۰٪ خالی کنم؟

نظر

نوشته اصلی توسط Tornado2800 نمایش پست ها
                          سلام
                          من مک بوک پرو ۱۰ روزی میشه خریداری کردم
                          تعداد سایکل کانت ۳ هست
                          میخواستم بدونم که :
                          من همیشه وقتی کار میکنم به برق متصل میکنم
                          ووقتی خاموش میکنم از برق بیرون میارم
                          در نتیجه رو باتری عملا نیست !
                          برای نگهداری بهتر ان چه کار باید کنم؟
                          ماهی یک بار تا ۱۰٪ خالی کنم؟
                          اگر این چنین استفاده میکنید، اجازه دهید ۷ الی ۱۰ روز یک بار از باتری استفاده شود. به ۲۰ درصد رسید به پاور متصل کرده تا دوباره شارژ شده و بعد استفاده کنید.

نظر

من میخوام با این روش باتری رو شارژ کنم (روزانه 20 ساعت باهاش کار میکنم)
                            در این 20 ساعت که با لپ تاپ کار میکنم همش توی برق باشه و جمعه ها اجازه میدم باتری به 10% برسه و اون رو به شارژ میزنم که کامل پر بشه
                            با این روش هفته ای یه سیکل از باتری استفاده میشه

اما باتری لپ تاپ های اپل قابل تعویض نیست!
                            با این وجود اگه پس از مدتی باتری خراب بشه یا یه اتفاق باعث خراب شدن اون بشه, باید لپ تاپ رو دور انداخت؟
                            اینکه به مدت 6 روز در برق باشه (روزی 20 ساعت به برق متصل باشه) هیچ مشکلی براش به وجود نمیاد؟
                            هیچ وقت اجازه ندم که باتری کاملا خالی بشه؟ حتی سالی یک بار؟

نظر

نوشته اصلی توسط سیدرضا بازیار نمایش پست ها
                              من میخوام با این روش باتری رو شارژ کنم (روزانه 20 ساعت باهاش کار میکنم)
                              در این 20 ساعت که با لپ تاپ کار میکنم همش توی برق باشه و جمعه ها اجازه میدم باتری به 10% برسه و اون رو به شارژ میزنم که کامل پر بشه
                              با این روش هفته ای یه سیکل از باتری استفاده میشه

اما باتری لپ تاپ های اپل قابل تعویض نیست!
                              با این وجود اگه پس از مدتی باتری خراب بشه یا یه اتفاق باعث خراب شدن اون بشه, باید لپ تاپ رو دور انداخت؟
                              اینکه به مدت 6 روز در برق باشه (روزی 20 ساعت به برق متصل باشه) هیچ مشکلی براش به وجود نمیاد؟
                              هیچ وقت اجازه ندم که باتری کاملا خالی بشه؟ حتی سالی یک بار؟
                              کی گفته قابل تعویض نیست؟ قابل تعویض توسط کاربر معمولی نیست! وگرنه که ۴ تا پیچ داره باز می کنی و باتری خیلی راحت عوض میشه اگه داشته باشین

بعد هم ماهی یک بار خالی کنید کافیه، نه این حتی سالی یک بار نشه!

نظر

سلام
                                میخواستم بدونم زمانی که لپتاپ در حالت اسلیپ هست(دربش بسته است) اشکالی که نداره به شارژر متصل باقی بمونه کمااینکه کامل شارژ شده باشه و چراغ روی شارژر سبز باشه؟

نظر

صبر کنید ..
                                X