اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش ساخت USB Bootable برای نصب OS X Mavericks

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط manisama نمایش پست ها
    بهنام جان خیلی اقایی
    من برای بار اول هست میخوام مکینتاش را نصی کنم و یکم اماتورم
    یه ایکن از هارد دارم که کلید میکنم میره تو منویی که پوشه هایی مثل اپلیکیشن..موزیک و ... هست اون پایین سمت چپ هم فلش یا چیزی که وصل میکنی را نشون میده
    منظور شما از خود هارد کجاست یعنی بیرون پوشه ها بریزم اکه منو به منو بگید بهتر متوجه میشم....
    در ضمن من میخوام کامل نصب کنم و هارد فرمت بشه سرعتش خیلی نصبت به قبل کم شده و نمیخوام اپدیت کنم
    سلام دوست من
    شما هر جا که فایل رو کپی کنی جز هارد هست.فقط مسیرش رو تو ذهنت داشته باش چون برای ساختن فلش بوت بهش احتیاج داری.برای ساخت فلش طبق آموزش 1 عمل کن.برای اینکه همه چی پاک شه و مجدد نصب شه باید کلین اینستال کنی طبق آموزش شماره 2 عمل کن.
    1- http://www.i-phone.ir/forums/thread89573.html
    2- http://www.i-phone.ir/forums/thread71567.html

نظر

من همیشه mac lion رو سیستم عاملهای قبلی که به صورت clean نصب میکردم همیشه یه گارتیشن recovery هم با همون ورژن مک ظاهر میشد
      حالا بعد از نصب کلین ماوریکس دیگه هیچ وارتیشم ریکاوری دیده نمیشه!
      میشه در مورد این پارتیشن توضیحی بدید که ضروری هست یا نه اگه هم ضروری هست چجوری برگردونمش؟

نظر

نوشته اصلی توسط mehransmart نمایش پست ها
        من همیشه mac lion رو سیستم عاملهای قبلی که به صورت clean نصب میکردم همیشه یه گارتیشن recovery هم با همون ورژن مک ظاهر میشد
        حالا بعد از نصب کلین ماوریکس دیگه هیچ وارتیشم ریکاوری دیده نمیشه!
        میشه در مورد این پارتیشن توضیحی بدید که ضروری هست یا نه اگه هم ضروری هست چجوری برگردونمش؟
        قابلیت این پارتیشن زمانی به چشم میاد که مک بوک شما به هر دلیلی وارد مک نشه و شما هم هیچ دیسک یا فلش بوت ندارید که از طریق اون سیستمتون رو راه اندازی کنید یا هارد رو Repair کنید.اینجاست که این پارتیشن به کمکتون میاد.
        برای ایجاد مجدد پارتیشن ریکاوری باید مک رو بصورت کلین اینستال کنید.برای اینکار حتماٌ از روش شماره یک موجود در پست اول برای ساختن فلش استفاده کنید

نظر

نوشته اصلی توسط bahram112003 نمایش پست ها
          سلام دوست من
          شما هر جا که فایل رو کپی کنی جز هارد هست.فقط مسیرش رو تو ذهنت داشته باش چون برای ساختن فلش بوت بهش احتیاج داری.برای ساخت فلش طبق آموزش 1 عمل کن.برای اینکه همه چی پاک شه و مجدد نصب شه باید کلین اینستال کنی طبق آموزش شماره 2 عمل کن.
          1- http://www.i-phone.ir/forums/thread89573.html
          2- http://www.i-phone.ir/forums/thread71567.html
          یه سوال دیگه...
          این را من دانلود کردم 5 گیگ شد ..
          برای کپی باید روی فلاش با فرمت ntfs بریزم چو فایلهای تک پارتی که حجمشون بیشتر از 4 کیک میشه تو fat کپی نمیشه...و اما سوال چون هنوز تست نکردم.
          تا جایی که میدونم هارد مک بوک هم fat هست این تک فایل که بیش از 5 گیگ هست روس کپی میشه اگه جواب بله هست که من باید توسط یه فلاش یا هارد با فرمت ntfs رو هارد مک کپی کنم درسته.
          بعد هنگام ساخت بوتبل مهمه فرمت فلاش چی باشه با خود مک بوک فرمت میکه فلاش را؟

نظر

یه سوال دیگه...
            این را من دانلود کردم 5 گیگ شد ..
            برای کپی باید روی فلاش با فرمت ntfs بریزم چو فایلهای تک پارتی که حجمشون بیشتر از 4 کیک میشه تو fat کپی نمیشه...و اما سوال چون هنوز تست نکردم.
            تا جایی که میدونم هارد مک بوک هم fat هست این تک فایل که بیش از 5 گیگ هست روس کپی میشه اگه جواب بله هست که من باید توسط یه فلاش یا هارد با فرمت ntfs رو هارد مک کپی کنم درسته.
            بعد هنگام ساخت بوتبل مهمه فرمت فلاش چی باشه با خود مک بوک فرمت میکه فلاش را؟
            فرمت پارتیشنهای مک Fat نیست.اپل برای خودش یه فرمت خاص داره (Mac OSX Extebded Journaled)
            شما برای انتقال فایل به مک میتونی فلشت رو NTFS کنی اما هنگام ساخت فلش بوتیبل باید قالب پارتیشن فلشت عوض بشه که توی آموزشها روشش هست.

نظر

فرمت پارتیشنهای مک Fat نیست.اپل برای خودش یه فرمت خاص داره (Mac OSX Extebded Journaled)
              شما برای انتقال فایل به مک میتونی فلشت رو NTFS کنی اما هنگام ساخت فلش بوتیبل باید قالب پارتیشن فلشت عوض بشه که توی آموزشها روشش هست.
              اقا بهنام کمک که همه چیز را بهم ریختم
              قبلا چون پسورد یادم رفته بود یه بار پسورد را زیست کردم ok شد ولی الان موقعی که کد را تو ترمینال میدم میگه پسورد اشتباه است و پسورد قبلی را میخواد از بس تو سکوریتی ور رفتم تا بشه کل مکبوک بهم ریخته چیکار کنم

الان هم تو قسمت سکوریتی سر برگ 2 (file vault)یه چیزی زدم ریست شد فکر کنم داره ریکاوری میکنه 8 ساعت هم زمان میخواد
              بدبخت شدیم رفت
              ویرایش توسط manisama : https://i-phone.ir/forums/member/142255-manisama در ساعت 05-11-2013, 11:13 AM

نظر

اقا بهنام کمک که همه چیز را بهم ریختم
                قبلا چون پسورد یادم رفته بود یه بار پسورد را زیست کردم ok شد ولی الان موقعی که کد را تو ترمینال میدم میگه پسورد اشتباه است و پسورد قبلی را میخواد از بس تو سکوریتی ور رفتم تا بشه کل مکبوک بهم ریخته چیکار کنم

الان هم تو قسمت سکوریتی سر برگ 2 (file vault)یه چیزی زدم ریست شد فکر کنم داره ریکاوری میکنه 8 ساعت هم زمان میخواد
                بدبخت شدیم رفت
                حداقل File Vault رو دیگه فعال نکن.
                از آموزش زیر برای ریست پسورد استفاده کن.
                http://www.i-phone.ir/forums/thread48666.html

نظر

حداقل File Vault رو دیگه فعال نکن.
                  از آموزش زیر برای ریست پسورد استفاده کن.
                  http://www.i-phone.ir/forums/thread48666.html
                  بهنام جان مشکل اینجاست سی دی بوتبل ندارم من فقط یه روش میخوام واسه بوتیبل کردن فلاش این روش سی دی میخواد من 5 گیگ دانلود کردم الان میخوام این ورژن جدید را بوتبل کنم از کلین اینستال نصب کن..
                  10 تا pc با ویندوز دارم با ویندوز نمیشه فایل dmg را بوتیبل کنی تو فلاش

نظر

بهنام جان مشکل اینجاست سی دی بوتبل ندارم من فقط یه روش میخوام واسه بوتیبل کردن فلاش این روش سی دی میخواد من 5 گیگ دانلود کردم الان میخوام این ورژن جدید را بوتبل کنم از کلین اینستال نصب کن..
                    10 تا pc با ویندوز دارم با ویندوز نمیشه فایل dmg را بوتیبل کنی تو فلاش
                    اگه تو تنظیمات یوزرت (ریست با اپل آیدی)رو انتخاب کرده باشی با اونم میتونی.وقتی 3 بار اشتباه بزنی میگه میتون با اپل آیدی ریست کنی.این پیغام برات نیومد

نظر

اون را تست زدم نشد..
                      میشه با یه مک بوک دیگه usb بوت را ساخت بعد از کلین اینستال روی این نصب کرد
                      اون موقعه که به پسورد قبلی گیر نمیده؟
                      چون دوستام چند تاشون مک بوک دارن

نظر

برا کلین اینستال میتونی

نظر

برا کلین اینستال میتونی
                          مجبورم کلین اینستال کنم چون دیگه چیزی توش نمونده که تغییر نداده باشم کم مونده منفجر بشه
                          مرسی از تمام کمک هایی که کردی
                          فعلا تا بوتیبل کردن فلاش صبر میکنم

نظر

من ورژن 10.8 را نصی کردم
                            الان واسه فلاش بوتیبل مشکل دارم ورژن جدید را از سایت دانلود کردم طبق اموزش تو اپلیکشن کپی کردم
                            وقتی تو Termina کد را میدم میگه command not found دقیقا کپی و پست میکنم نمیشه مشکل چیه

روش دوم هم فایلهای مخفی را باز کردم ولی راست کلید که روی سیستم عامل دانلود شده dmg میکنم گرینه show package contents نمیاد
                            ویرایش توسط manisama : https://i-phone.ir/forums/member/142255-manisama در ساعت 06-11-2013, 03:02 PM

نظر

من ورژن 10.8 را نصی کردم
                              الان واسه فلاش بوتیبل مشکل دارم ورژن جدید را از سایت دانلود کردم طبق اموزش تو اپلیکشن کپی کردم
                              وقتی تو Termina کد را میدم میگه command not found دقیقا کپی و پست میکنم نمیشه مشکل چیه

روش دوم هم فایلهای مخفی را باز کردم ولی راست کلید که روی سیستم عامل دانلود شده dmg میکنم گرینه show package contents نمیاد
                              یه مقدار دقتت رو بیشتر کنی مشکلت حله.
                              اگه به عکسها هم نگاه میکردی میدیدی که رو فایل DMG نباید کلیک راست کنی.اول روی DMG دابل کلیک کن تا Mount شه بعد رو فایل بوجود اومده که مشابه عکس آموزش هست کلیک راست کن

نظر

یه مقدار دقتت رو بیشتر کنی مشکلت حله.
                                اگه به عکسها هم نگاه میکردی میدیدی که رو فایل DMG نباید کلیک راست کنی.اول روی DMG دابل کلیک کن تا Mount شه بعد رو فایل بوجود اومده که مشابه عکس آموزش هست کلیک راست کن
                                دقیقا مشکل من اینجاست..
                                دابل کلید که میکنم تا اخر که میره میزنه THE Following disk images couldn,t be oppened

نظر

صبر کنید ..
                                X