اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

آموزش نصب مک به صورت Clean Install

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• نوشته اصلی توسط amgr نمایش پست ها
    درود
    شما میتونید اینترنت ریکاوری کنید. به این صورت که هنگام بوت شدن مک کلید های Command+R رو بگیرید سپس گزینه OS X Internet Recovery رو اتتخاب کنید.
    اگه نتونستید وارد OS X Recovery شوید کلید هاید Command+Option+R رو با هم بگیرید تا به طور مستقیم اینترنت ریکاوری انجام گیرد.
    بسیار سپاس دوست عزیز
    عملیات نصب البته با کمی سختی با توجه به اینترنت ایران ، انجام شد. جالب اینه که خودش ورژن 10.9.4 رو نصب کرد و مارو از شر درست کردن یک فلش دیگه و ... برای انتقال از 10.9.3 نجات داد ( سیستم هنگام خرید 10.9.3 روش بود )

فقط اینکه پنج سوال برام پیش اومده :

1- یکی اینکه زبان فارسی رو اد کردم به کیبورد اما هر چی کلیدهای command + option + control + فلش چپ یا راست ، رو همزمان می گیرم ، زیان سوییچ نمیشه. تو خود settong برای زبان فارسی کیبورد هم تیک فعال سازی سوییچ از رو کیبورد رو زدم. شاید دکمه ها رو اشتباهی می گیرم !

2- الان رو سیستم فقط یک موریکس در یک پارتیشن یکپارچه نصبه. چجوری میشه مثل ویندوز آیکن همون یک پارتیشن رو گذاشت رو دسکتاپ ؟ شاید هم نیاز هست در کنارش ویندوز هم نصب شه تا هارد بشه دو پارتیشن و اون موقع اتومات آیکن هر دو پارتیشن بیاد رو دسکتاپ ؟!

3- برنامه ها رو به چه صورت باید unistall کرد که صحیح باشه ؟

4- 99% مواقع وقتی ضربدر بستن برنامه رو میزنم، برنامه از رو صفحه میره ، اما وقتی option + commant + esc رو میزنم در پنجره نشون میده هنوز خیلی برنامه ها بازه و باید دونه دونه force quit کنم ! آیا نمیشه کاری کرد که وقتی close یک برنامه رو میزنی کلا بسته شه و بصورت مخفی فعال نباشه ؟

5- چرا وقتی میشه با سیستم آنلاین آخرین ورژن سیستم عامل رو روی دستگاه نصب کرد بدون هیچ کمی و کاستی ، همه خودشون رو درگیر ساخت فلش و ... می کنند ؟! فقط بعلت عدم دسترسی به اینترنت سرعت بالاست ؟

با تشکر
    ویرایش توسط GreenRoad : https://i-phone.ir/forums/member/173241-greenroad در ساعت 31-08-2014, 01:58 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط GreenRoad نمایش پست ها
      بسیار سپاس دوست عزیز
      عملیات نصب البته با کمی سختی با توجه به اینترنت ایران ، انجام شد. جالب اینه که خودش ورژن 10.9.4 رو نصب کرد و مارو از شر درست کردن یک فلش دیگه و ... برای انتقال از 10.9.3 نجات داد ( سیستم هنگام خرید 10.9.3 روش بود )

1- یکی اینکه زبان فارسی رو اد کردم به کیبورد اما هر چی کلیدهای command + option + control + فلش چپ یا راست ، رو همزمان می گیرم ، زیان سوییچ نمیشه. تو خود settong برای زبان فارسی کیبورد هم تیک فعال سازی سوییچ از رو کیبورد رو زدم. شاید دکمه ها رو اشتباهی می گیرم !

2- الان رو سیستم فقط یک موریکس در یک پارتیشن یکپارچه نصبه. چجوری میشه مثل ویندوز آیکن همون یک پارتیشن رو گذاشت رو دسکتاپ ؟ شاید هم نیاز هست در کنارش ویندوز هم نصب شه تا هارد بشه دو پارتیشن و اون موقع اتومات آیکن هر دو پارتیشن بیاد رو دسکتاپ ؟!

4- 99% مواقع وقتی ضربدر بستن برنامه رو میزنم، برنامه از رو صفحه میره ، اما وقتی option + commant + esc رو میزنم در پنجره انگاه نشون میده هنوز خیلی برنامه ها بازه و باید دونه دونه force quit کنم ! آیا نمیشه کاری کرد که وقتی close یک برنامه رو میزنی کلا بسته شه و بصورت مخفی فعال نباشه ؟

5- چرا وقتی میشه با سیستم آنلاین آخرین ورژن سیستم عامل رو روی دستگاه نصب کرد بدون هیچ کمی و کاستی ، همه خودشون رو درگیر ساخت فلش و ... می کنند ؟! فقط بعلت عدم دسترسی به اینترنت سرعت بالاست ؟

با تشکر
      1-میتونید برای اینکه زبان رو فوری تغییر بدید (مثل داخل ویندوز ) براش میانبر انتخاب کنی
      ۲-بله میتونید با این کار نمایش داده بشه: روی desktop یکبار کلیک کنید و از طریق منو بار به این مسیر برید: finder-->preferences حالا از همون تب general تیک hard disk رو بزنید(گزینه های دیگه هم داره بنا به سلیقتون میتونید بزنید)
      ۳-میتونی برنامه رو بندازی داخل trash و از برنامه clean my mac استفاده کنی
      ۴-وقتی که توی یک برنامه هستید از منو بار رو اسم برنامه کلیک کنید و اخرین گزینه (مثلا اگر safari باز هست) بزنید ouit safari رو بزنید
      ۵-یک به خاطر اینکه سرعت ایران پایین هست و همه دست رسی ندارن-دو اینکه همه مدل جدید دستگاه های اپل رو ندارن و ممکنه دستگاه یکی قدیمی باشه و بشه سیستم عامل لاین رو روش نصب کرد که اگه بخواد این کارو کنه باید پولی پرداخت کنه و بخره سیستم عامل رو از سیستم عامل mavericks به بعد رایگان شده-شاید اصلا هیچ ارتباطی با نت نباشه!- و اینکه میتونه دلایل دیگه ای هم داشته باشه
      iMessage : xz.mehdi@yahoo.com

نظر

بسیار سپاس دوست عزیز

4- 99% مواقع وقتی ضربدر بستن برنامه رو میزنم، برنامه از رو صفحه میره ، اما وقتی option + commant + esc رو میزنم در پنجره انگاه نشون میده هنوز خیلی برنامه ها بازه و باید دونه دونه force quit کنم ! آیا نمیشه کاری کرد که وقتی close یک برنامه رو میزنی کلا بسته شه و بصورت مخفی فعال نباشه ؟

با تشکر
        ۱- برای تعریف اون شرتکاتها ابتدا به مسیر System Preferences --> Keyboard --> Shortcuts بروید و تیک تمام گزینه رو بزنید. (شرتکات پیشفرض برای انتخاب زبان ورودی بعدی Option+Command+Space و برای قبلی Command+Space هست که با شرتکاتها مربوط به Spotlight یکی هستش و با رفتن به قسمت Spotlight و برداشتن تیک همه ی گزینه ها این مشکل رفع میشه) برای تعریف شرتکات اختصاصی میتونید بر روی هر گزینه قسمت سمت راست (روی شرتکات تعریف شده) کلیک کنید و سپس شرتکات رو تعریف کنید.

۲- نه لزومی نداره که حتما ویندوز نصب کتید. برای نشون دادن هارد دیسکها توی دسکتاپ رو دسکتاپ کلیک کنید تا فایندر فعال شه بعد از منوبار منوی Finder رو باز کنید. گزینه Preferences رو انتخاب کنید و تیک گزینه Hard Disks رو بزنید.

۳- میتونید از برنامه های Unistaller استفاده کنید.

۴-راه خاصی نیست یکی از ویژگیهای مک هستش.

۵- فکر میکنم قوی ترین دلیل همین باشه!
        .:amgr:.

نظر

• از دو مدیر عزیز MEHDI_D12 و amgr ممنونم به خاطر توضیحات واضح و دقیقشون

1- من با کمک شما ( مخصوصا با توضیح فوق العاده دقیق ، به همراه عکس دوستمون amgr ) تونستم درایو مک رو بیارم رو صفحه. فقط اینکه وقتی میخوام توش یک فولدر بسازم این پیغام رو میده و باید پسورد رو چه برای ساخت و چه برای پاک کردن فولدر بزنم : finder wants to make changes, type your password to allow this - ضمنا تو prefernces > security هم رفتم تا شاید اونجا بشه چیزی رو آف کرد که این پیغام نیاد اما موردی پیدا نشد.

2- از سایدبار بالا ، نمیشه گزینه هایی مثل ساعت / حالت باتری / آیکنهای شبکه و صدا و بلوتوث رو کلا برداشت ؟؟ یا اصلا نمیشه سایدبار رو به کل برداشت ؟!

3- میتوان تایم ماشین رو روی هارد اکسترنال ست کرد ، برای برای تنظیم اولیه تایم ماشین فقط مثلا یک فولدر ساحته شده درون هارد رو مختص به این کار کنه و در ابتدا کل هارد رو فرمت نکنه و دیگر فایلهای داخل هارد صدمه نبینه ؟ یعنی هارد در محیط ویندوز درست کار کنه و وقتی با مک میاد بالا ، تایم ماشین اون فولدر رو پیدا کنه و کاری به بقیه ی فایلها هیچ وقت نداشته باشه ؟

و یک سوال خیلی مهم : 4- من دیدم از چند روز پیش که دارم با مک کار می کنم میبینم یهو اینترنت ام قطع میشه و isp پیغام اتمام اعتبار ترافیک میده. اول فکر می کردم حواسم به دانلود ها نیست ، اما وقتی که دقیق تر شدم دیدم وقتی میام داخل مک ترافیکم به صورت مخفی کم میشه و ظاهرا داره مک خودش دانلودهایی رو بدون مجوز انجام میده !
          میشه بگید دقیقا کجاهای این سیستم عامل دانلود خودکار وجود داره که همه رو خاموش کنم ؟؟
          چون کلی هزینه دادم بابت ترافیکی که بدون درخواستم ازم رفته ! ( یه چیزی فکر کنم شبیه اتو آپدیت ویندوز هست که وقتی بزنی خاموش شه دیگه راحت شدی )

با سپاس فراوان

نظر

از دو مدیر عزیز MEHDI_D12 و amgr ممنونم به خاطر توضیحات واضح و دقیقشون

1- من با کمک شما ( مخصوصا با توضیح فوق العاده دقیق ، به همراه عکس دوستمون amgr ) تونستم درایو مک رو بیارم رو صفحه. فقط اینکه وقتی میخوام توش یک فولدر بسازم این پیغام رو میده و باید پسورد رو چه برای ساخت و چه برای پاک کردن فولدر بزنم : finder wants to make changes, type your password to allow this - ضمنا تو prefernces > security هم رفتم تا شاید اونجا بشه چیزی رو آف کرد که این پیغام نیاد اما موردی پیدا نشد.

2- از سایدبار بالا ، نمیشه گزینه هایی مثل ساعت / حالت باتری / آیکنهای شبکه و صدا و بلوتوث رو کلا برداشت ؟؟ یا اصلا نمیشه سایدبار رو به کل برداشت ؟!

3- میتوان تایم ماشین رو روی هارد اکسترنال ست کرد ، برای برای تنظیم اولیه تایم ماشین فقط مثلا یک فولدر ساحته شده درون هارد رو مختص به این کار کنه و در ابتدا کل هارد رو فرمت نکنه و دیگر فایلهای داخل هارد صدمه نبینه ؟ یعنی هارد در محیط ویندوز درست کار کنه و وقتی با مک میاد بالا ، تایم ماشین اون فولدر رو پیدا کنه و کاری به بقیه ی فایلها هیچ وقت نداشته باشه ؟

و یک سوال خیلی مهم : 4- من دیدم از چند روز پیش که دارم با مک کار می کنم میبینم یهو اینترنت ام قطع میشه و isp پیغام اتمام اعتبار ترافیک میده. اول فکر می کردم حواسم به دانلود ها نیست ، اما وقتی که دقیق تر شدم دیدم وقتی میام داخل مک ترافیکم به صورت مخفی کم میشه و ظاهرا داره مک خودش دانلودهایی رو بدون مجوز انجام میده !
            میشه بگید دقیقا کجاهای این سیستم عامل دانلود خودکار وجود داره که همه رو خاموش کنم ؟؟
            چون کلی هزینه دادم بابت ترافیکی که بدون درخواستم ازم رفته ! ( یه چیزی فکر کنم شبیه اتو آپدیت ویندوز هست که وقتی بزنی خاموش شه دیگه راحت شدی )

با سپاس فراوان
            ۱- خوب چون شما میخواین تو روت فولدر بسازید باید دسترسیش رو یگیرید که اینکار با وارد کردن پسورد ادمین مک انجام میشه. بعد از وارد کردن پسورد مدتی ازتون دیگه پسورد نمیخواد.

۲- منوبار یکی از اصلی ترین اجزای مک هستش و پنهان کردنش زیاد توصیه نمیشه ولی نرم افزارهایی برای اینکار هستش. یه سرچ کنید پیدا میکنید. البته اگه توی System Preferences کلمه menu رو سرچ کنید بعضی تنظیمات مربوطه رو میتونید پیدا کنید.

۳- خیر چون باید با فرمت خاصی پارتیشن بندی کنه و به صورت مداوم در مدت زمانهای خاصی بک آپهای جداگانه میگیره.

۴- ممکنه آپدیت اتوماتیکتون روشن باشه. برای جلوگیری از دانلود آپدیتها میتونید به مسیر System Preferences --> AppStore بروید و تیک Download newly available updates in the background رو بردارید.

.:amgr:.

نظر

• در بدو نصب مک وقتی cdبوتیبل مک رو در دستگاه میزارم و با اون دستگاه بوت میشه یک علامت توقف ممنوع نمایش داده میشه و نصب مک شروع نمیشه . در حالی که با همین دی وی دی مک روی دو دستگاه دیگر نصب کرده ام.

نظر

• سلام دوستان خسته نباشید
                من یه فلش داشتم که وقتی به تی وی وصل میشد شناخته میشد
                اما برای اپدیت به یوسمیت اونو بوت کردم بعد از نصب فرمت کردم حالا دیگه این فلشو تی وی و دستگاهای خانگی نمیشناسه
                فقط روی خود مک کاربرد داره
                اگه راهنمایی بفرمایید چه طور میتونم فلشو فرمتی کنم که اجرا بشه روی دستگاه های خانگی هم ممنون میشم

نظر

• نوشته اصلی توسط etra01 نمایش پست ها
                  سلام دوستان خسته نباشید
                  من یه فلش داشتم که وقتی به تی وی وصل میشد شناخته میشد
                  اما برای اپدیت به یوسمیت اونو بوت کردم بعد از نصب فرمت کردم حالا دیگه این فلشو تی وی و دستگاهای خانگی نمیشناسه
                  فقط روی خود مک کاربرد داره
                  اگه راهنمایی بفرمایید چه طور میتونم فلشو فرمتی کنم که اجرا بشه روی دستگاه های خانگی هم ممنون میشم
                  فلش مموری خود را در Disk Utility به MS-DOS FAT فرمت کنید.

نظر

• سلام. نصب به صورت کلین اینستال مشکل خاصی که نداره؟ سایکل باتری رو هم تغییر میده آیا؟ سپاس

نظر

• سلام
                      من بصورت clean install يوزميوت رو نصب كردم و بعدش از طريق bootcamp ويندوز ٨.١ رو ولي الان مشكلي كه دارم اينه كه از ويندوز نميتونم پارتيشن مك رو ببينم در صورتي كه قبلا با ماوركس و ويندوز ٧ اين مشكل را نداشتم
                      يكي بهم گفت كه بايد برنامه paragon نصب كني رو ويندوز حالا ميخوام ببينم راه ديگه اي هست
                      ولي نياز من فقط همون ديدن پارتيشن مك هست و فقط ميخوام حالت read داشته باشم و نميخوام چيزي روش بريزم كه توانايي write بخوام حالا ميخوام ببينم راهي هست كه مثل قبل بدون استفاده از هيچ برنامه اي اين كارو كرد و اين كه اين مشكل فقط براي ويندوز ٨.١ هست ؟
                      ممنون ميشم راهنمايي كنيد

نظر

• با سلام و درود
                        دوستان عزیز خواهشا کمک کنید
                        من داشتم yosemite رو کلین اینستال میکردم توی قسمت disk utility نمی دونم چه خرابکاری کردم که پارتیشن مک نیست
                        خود هارد رو میشناسه ولی تو قسمت پارتیشنش تمام گزینه ها غیرفعاله و اجازه ساخت پارتیشن نمیده . (عکس زیر)
                        بدبخت شدیم نه ؟!!
                        تمام کارهام مونده و گیر اینم ممنون میشم راهنمایی کنین .
                        مدل دستگاه : مک بوک پرو 294 . بابت کیفیت پایین عکس عذرخواهی میکنم مجبور بودم با گوشی گرفتم

ویرایش توسط farzad_sh : https://i-phone.ir/forums/member/60156-farzad_sh در ساعت 27-11-2014, 02:35 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط farzad_sh نمایش پست ها
                          با سلام و درود
                          دوستان عزیز خواهشا کمک کنید
                          من داشتم yosemite رو کلین اینستال میکردم توی قسمت disk utility نمی دونم چه خرابکاری کردم که پارتیشن مک نیست
                          خود هارد رو میشناسه ولی تو قسمت پارتیشنش تمام گزینه ها غیرفعاله و اجازه ساخت پارتیشن نمیده . (عکس زیر)
                          بدبخت شدیم نه ؟!!
                          تمام کارهام مونده و گیر اینم ممنون میشم راهنمایی کنین .
                          مدل دستگاه : مک بوک پرو 294 . بابت کیفیت پایین عکس عذرخواهی میکنم مجبور بودم با گوشی گرفتم

دوست عزیز... اجرای disk utility موقع کار با سیستم عامل انجام دادی... یا تو محیط بوت...؟

نظر

• نوشته اصلی توسط BeDifferent نمایش پست ها
                            دوست عزیز... اجرای disk utility موقع کار با سیستم عامل انجام دادی... یا تو محیط بوت...؟
                            متاسفانه توی محیط بوت .
                            هنگام نصب yosemite بودم ویندوز نصب بود و مک . درایوی که ویندوز نصب بود رو پاک کردم و درایو مک رو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کردم دیگه ندیدمش .
                            ممنون از راهنماییتون

نظر

• نوشته اصلی توسط farzad_sh نمایش پست ها
                              متاسفانه توی محیط بوت .
                              هنگام نصب yosemite بودم ویندوز نصب بود و مک . درایوی که ویندوز نصب بود رو پاک کردم و درایو مک رو دوباره پارتیشن بندی و فرمت کردم دیگه ندیدمش .
                              ممنون از راهنماییتون
                              دوست عزیز... عکسی که گذاشتی تا جاییکه من میدونم زمانی اتفاق میافته که در محیط سیستم عامل سراغ دیسک یوتیلیتی بری... و منطقیه که اجازه فرمت و پارتیشن بندی بهت نمیده... ولی اینکه این عکس تو محیط بوت اتفاق بافته و اجازه پارتیشن بندی نده جای تعجبه... با یه بار ریستارت دوباره سراغ دیسک یوتیلتی رفتی واسه پارتیشن بندی؟

نظر

• نوشته اصلی توسط BeDifferent نمایش پست ها
                                دوست عزیز... عکسی که گذاشتی تا جاییکه من میدونم زمانی اتفاق میافته که در محیط سیستم عامل سراغ دیسک یوتیلیتی بری... و منطقیه که اجازه فرمت و پارتیشن بندی بهت نمیده... ولی اینکه این عکس تو محیط بوت اتفاق بافته و اجازه پارتیشن بندی نده جای تعجبه... با یه بار ریستارت دوباره سراغ دیسک یوتیلتی رفتی واسه پارتیشن بندی؟
                                چندین با ریست و shut down کردم فایده نداره
                                برای خودم هم جای تعجبه . جایی یا نرم افزاری غیر از disk utility در هنگام بوت برای پارتیشن بندی نداریم ؟

نظر

صبر کنید ..
                                X