اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

دیکشنری در همه جای مک [آپدیت شده برای Lion]

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• دیکشنری در همه جای مک [آپدیت شده برای Lion]

آپدیت برای Mac OS Lion : توی سیستم عامل شیر میتونین به جای فشردن کلیدهای Ctrl + Cmd + D به راحتی روی هر کلمه ای که میخواین با سه انگشت ٬ دبل کلیک کنین تا با یک انیمیشن زیبا معنای کلمه رو ببینین!

شاید خیلیا این کارو بلد باشن٬ شاید خیلیام نه!
    البته این مساله به صورت جدا جدا و تیکه تیکه چند جا مطرح شده اما خب دیدم شاید بد نباشه که همه اش بصورت یکجا جمع شه.
    یکی از نیازای اساسی هر کاربر کامپیوتر دیکشنریه و هرچی که این دیکشنری استفادش راحت تر باشه بهتره. برنامه Dictionary خود مک یکی از برنامه های دیکشنری کامل هست ولی به شرطی که دیکشنری های لازم رو براش آماده کنین.دوست عزیزمون davidbeckham در یک پست این دیکشنری و طرز استفاده اونو قرار داده بودن که من از اینجا منتقلش کردم به همین پست.

خب شما فایل دیکشنری رو از اینجا دانلود کنید!

لینک mediafire

به دلیل مشکل دسترسی یکبار دیگه آپلودش کردم:

اون رو از آرشیو خارج کنید. فایل داخلش رو منتقل کنید به این آدرس:

Macintosh HD / Library / Dictionaries

حالا برنامه Dictionary رو باز کنید و به بخش Prefrences اون برید (میانبر command + , )

اونجا اول تیک دیکشنری فارسی رو بزنید و بعد دیکشنری رو به بالاتر از بقیه دیکشنری ها منتقل کنید.به شکلی که در تصویر میبینید.

حالا برنامه دیکشنری رو ببندید.
    شما از الان هرجا که دلتون بخواد دیکشنری انگلیسی به فارسی و برعکس رو در اختیار دارید.میپرسید چجوری؟!

خب دو راه هست:
    راه اول از طریق Spotlight. زود باشین...هر کلمه ای که دلتون میخواد رو به فارسی یا انگلیسی در spotlight (قسمت جستجو در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار داره) وارد کنید تا زیرش ترجمه اون رو ببینید

راه دوم که راه بهتر هست اینه که روی هر کلمه ای که در یک متن دارین مثلا همین صفحه اینترنت که الان باز هست نشانگر ماوس رو قرار بدین و همزمان سه کلید Ctrl+command+D رو بزنین تا در یک پنجره معنی کلمه ای که روش قرار دارین ظاهر بشه . اگه بعد از ظاهر شدن این پنجره دستتون رو از روی کلید های Ctrl و command بر ندارین و ماوس رو حرکت بدین میتونین معنی مابقی کلمه ها رو هم ببینید.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم!
    ویرایش توسط Professional : https://i-phone.ir/forums/member/14816-professional در ساعت 29-07-2011, 07:09 PM دلیل: آپدیت در Lion

با تشکر از iboy عزیز،

بخوبی جواب داد:

ویرایش توسط iAmir : https://i-phone.ir/forums/member/8981-iamir در ساعت 22-04-2011, 06:54 PM

نظر

یه سوال :

یه کلمه رو تصادفی سرچ کردم دیدم نداره

اون لینک دیکشنری هم متاسفانه ف ی ل ت ر هستش
      ------------------------------------------------------------------------------------------
      ویرایش توسط ahriman : https://i-phone.ir/forums/member/215-ahriman در ساعت 25-03-2011, 01:40 PM

نظر

خودم وقتی search میکنم همین کلمه When رو برام معنیش رو میاره نمیدونم چرا اینجوریه برای شما. سعی میکنم جای دیگه هم آپلودش کنم!

نظر

لینک دانلود سالم در پست اول اضافه شد! گمون کنم این یکم کامل تر هم باشه...حالا باز نمیدونم دقیقش رو!

نظر

نوشته اصلی توسط iboy نمایش پست ها
            خودم وقتی search میکنم همین کلمه When رو برام معنیش رو میاره نمیدونم چرا اینجوریه برای شما. سعی میکنم جای دیگه هم آپلودش کنم!
            فایل ها رو جایگذین کردم درست شد

باتشکر
            --------------------------------------------------------------------------------

نظر

سلام

آقا من این آدرسی رو که میدین پیدا نمیکنم

کجا باید انتقالش بدم؟

نظر

ممنون از آموزش خوبتون، من ctrl+command+D رو با هم میزنم روی کلمه ای که میخوام ولی باز نمیشه dictionary!!!
                ویرایش توسط a56hossein : https://i-phone.ir/forums/member/19379-a56hossein در ساعت 05-04-2011, 11:54 PM

نظر

سلام

دوستانی که تونستن استفاده کنن،،بگن اون ۲تا فایل رو اوجا باید انتقال بدم

لطفا خبر بدین

نظر

یعنی* هیشکی نمیخواد جواب منو بده؟

لطفا کمک کنین بابا

نظر

نوشته اصلی توسط mohammad10687 نمایش پست ها
                      یعنی* هیشکی نمیخواد جواب منو بده؟

لطفا کمک کنین بابا

اگه پست اول رو بخونی متوجه میشی :

کد:
                      Macintosh HD / Library / Dictionaries

نظر

نوشته اصلی توسط mohammad10687 نمایش پست ها
                        سلام

دوستانی که تونستن استفاده کنن،،بگن اون ۲تا فایل رو اوجا باید انتقال بدم

لطفا خبر بدین
                        دوست عزیز منظورتون از اوجا کجا یا اونجا یا ...

مسیر که اینه : Macintosh HD / Library / Dictionaries
                        ----------------------------------------------------------------------------------------

نظر

نوشته اصلی توسط a56hossein نمایش پست ها
                          ممنون از آموزش خوبتون، من ctrl+command+d رو با هم میزنم روی کلمه ای که میخوام ولی باز نمیشه dictionary!!!
                          شما روي كلمه هاي ديگه هم امتحان كردين؟بعضي كلمه ها كه تو ديتابيس ديكشنري نباشه هيچي نمياره براشون!

نظر

ما که خواستیم دانلود کنیم یکی از لینک ها ***** بود یکی دیگه هم خراب بود.
                            لینک سالم :
                            Download Archive zip

نظر

سلام

دوستان محترم که با چشم تحقیر به انجنب نگاه می*کنن!!

من نمیتونم این آدرسو پیدا کنم....

یه عکسی* یه راهنمایی چیزی ک بتونم پیداش کنم

تمام این کلمات رو هم سرچ کردم چنین فایل یا فلدری پیدا نکردم

نظر

صبر کنید ..
                              X