اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال قبل از خرید مک بوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط Mihemed نمایش پست ها
    یعنی امکان این وجود داره محصولی که تو ایران استفاده میشه با اونیکه یه شهروند آمریکایی استفاده میکنه از نظر کیفیت و کارکرد باهم فرق داشته باشن؟
    در کل اینایی که ساخت چینه ارزش خریدن داره؟
    ببخشید من کارم یه جوریه که بیشترین وقتمو پای سیستمم،جدیدا" هم احساس میکنم چشام ضعیف شدن وهمش سردرد دارم،به همین دلیل میخوام یه کم پول بیشتر بدم و یه چیز درست حسابی بخرم!
    همونطور که گفتم کلا همه محصولات اپل در چین ساخته میشه
    و تنها اپل یک کارخونه در آمریکا داره که اون هم فقط برای ساخت mac pro هست
    i-phone.ir
    The Best or Nothing

Twitter : Rouzbeh7000

نظر

نوشته اصلی توسط roozbeh7000 نمایش پست ها
      همونطور که گفتم کلا همه محصولات اپل در چین ساخته میشه
      و تنها اپل یک کارخونه در آمریکا داره که اون هم فقط برای ساخت mac pro هست
      با سلام مجدد
      ببخشید من بهتون پیغام خصوصی هم دادم،بخاطر مشغله زیاد یا حالا هرچی جواب ندادین دیگه اینجا دوباره مطرح میکنم،ظاهرا" شما هم مث من عمران خوندین البته اگه اشتباه نکنم تو قسمت معرفی اعضا بهش اشاره کرده بودین!
      قاعدتا" با نرم افزارهای عمرانی هم آشنایی دارین،اول اینکه نسخه مک این نرم افزارا براشون درست شده؟!دوم اینکه چه مدل مک بوکیو که نیاز یه مهندس عمرانو برآورده کنه رو پیشنهاد میکنین؟
      منتظر جوابتون هستم
      پیشاپیش سپاسگذارم

نظر

با سلام مجدد
        ببخشید من بهتون پیغام خصوصی هم دادم،بخاطر مشغله زیاد یا حالا هرچی جواب ندادین دیگه اینجا دوباره مطرح میکنم،ظاهرا" شما هم مث من عمران خوندین البته اگه اشتباه نکنم تو قسمت معرفی اعضا بهش اشاره کرده بودین!
        قاعدتا" با نرم افزارهای عمرانی هم آشنایی دارین،اول اینکه نسخه مک این نرم افزارا براشون درست شده؟!دوم اینکه چه مدل مک بوکیو که نیاز یه مهندس عمرانو برآورده کنه رو پیشنهاد میکنین؟
        منتظر جوابتون هستم
        پیشاپیش سپاسگذارم
        سلام. سوالات عموما تو پیغام خصوصی پاسخ داده نمیشه. شاید به خاطر همین هست که روزبه عزیز اینکارو انجام نداده

نرم افزارهای مد نظرتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن بیشتر راهنمایی تون کنن.

نظر

نوشته اصلی توسط mehdi.de نمایش پست ها
          سلام. سوالات عموما تو پیغام خصوصی پاسخ داده نمیشه. شاید به خاطر همین هست که روزبه عزیز اینکارو انجام نداده

نرم افزارهای مد نظرتون رو اعلام کنید تا دوستان بتونن بیشتر راهنمایی تون کنن.
          سلام
          بله متوجه شدم،ممنون دوست عزیز که جواب دادین!
          نرم افزارای اصلیش که میشه sap2000 ,etabs,safe,tekla,ویه سری نرم افزارهای مهندسی زلزله،البته اتوکد رو هم بهش اضافه کنید

نظر

فکر نمیکنم تمامی اینها برای مک وجود داشته باشه. نهایتا etabs شاید باشه. اما خب دوستان مطلع احتمالا میان میگن خدمت تون.

من پیشنهاد می دم با همون قیمتی که میخواید مکبوک بخرید، یه لپتاپ ویندوزی خوب و فوق العاده با کانفیگ بالا بگیرید به نظرم بهتره. حالا باز خودتون میدونید

نظر

سلام
              بله متوجه شدم،ممنون دوست عزیز که جواب دادین!
              نرم افزارای اصلیش که میشه sap2000 ,etabs,safe,tekla,ویه سری نرم افزارهای مهندسی زلزله،البته اتوکد رو هم بهش اضافه کنید
              ببخشید من زیاد فرصت نمی کنم به پیام خصوصی ها جواب بدم. روزانه خیلی پیام خصوصی دریافت می کنم
              تقریبا هیچ کدام از نرم افزار های آنالیز سازه برای مک ساخته نشده اند ( etabs , safe , sap2000 )
              در مورد نرم افزار های نقشه کشی یا مدل سازی, اتوکد ۲۰۱۵ برای مک هست که خیلی خوبه و البته مدل ساده شده نرم افزار Autodesk inventor
              و نرم افزاری FEM هم مثل آباکوس یا انسیس نسخه ای برای مک ندارند و تا اونجایی که می دونم تنها comsol نسخه مک داره که اون هم بیشتر برای مصارف مکانیکی و ملوکولی هست تا عمرانی

البته همه این مشکلات با نصب ویندوز به صورت بوت کمپ حل میشن
              i-phone.ir
              The Best or Nothing

نظر

ببخشید من زیاد فرصت نمی کنم به پیام خصوصی ها جواب بدم. روزانه خیلی پیام خصوصی دریافت می کنم
                تقریبا هیچ کدام از نرم افزار های آنالیز سازه برای مک ساخته نشده اند ( etabs , safe , sap2000 )
                در مورد نرم افزار های نقشه کشی یا مدل سازی, اتوکد ۲۰۱۵ برای مک هست که خیلی خوبه و البته مدل ساده شده نرم افزار Autodesk inventor
                و نرم افزاری FEM هم مثل آباکوس یا انسیس نسخه ای برای مک ندارند و تا اونجایی که می دونم تنها comsol نسخه مک داره که اون هم بیشتر برای مصارف مکانیکی و ملوکولی هست تا عمرانی

البته همه این مشکلات با نصب ویندوز به صورت بوت کمپ حل میشن
                بله،بسیار عالی!البته آباکوس و انسیس رو دوستان مکانیک باهاش کار میکنند،مال عمرانیارو اون 3 تای اول باهاش سروکار دارند!
                عذر منو بخاطر پیغام خصوصی که دادم بپذیرید،البته من یه سوال دیگه هم بصورت پیغام خصوصی دادم اگه اشکالی نداره اونم جواب بدین که ازین به بعد فقط تو تاپیک سوالامونو مطرح کنیم
                ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط Mehdi.De نمایش پست ها
                  فکر نمیکنم تمامی اینها برای مک وجود داشته باشه. نهایتا etabs شاید باشه. اما خب دوستان مطلع احتمالا میان میگن خدمت تون.

من پیشنهاد می دم با همون قیمتی که میخواید مکبوک بخرید، یه لپتاپ ویندوزی خوب و فوق العاده با کانفیگ بالا بگیرید به نظرم بهتره. حالا باز خودتون میدونید
                  ممنون آقا مهدی!
                  دوستان راههای رفع این مشکل رو هم لطف کردن توضیح دادن،ولی باز همین اپلو ترجیح میدم به برند های دیگه!(یه شورولت مدل 1980 بهتر از یه پراید 20 میلیونیه)
                  ویرایش توسط Mihemed : https://i-phone.ir/forums/member/180413-mihemed در ساعت 18-02-2015, 06:22 PM

نظر

ممنون آقا مهدی!
                    دوستان راههای رفع این مشکل رو هم لطف کردن توضیح دادن،ولی باز همین اپلو ترجیح میدم به برند های دیگه!(یه شورولت مدل 1980 بهتر از یه پراید 20 میلیونیه)
                    خوب در کل موضوع این هست هر کدوم از ما دو زندگی متفاوت رو در استفاده از کامپیوتر داریم
                    کار های روزمره و خصوصی که در این کیس خاص ویندوز شبیه یک شوخی در مقابل مک می مونه
                    و موضوعات مربوط کار به خصوص برای رشته هایی مثل عمران و مکانیک, در این مورد درسته که تمامی نرم افزار ها برای مک نیست اما در کل برای این قبیل کار ها, استفاده از لپ تاپ زیاد منطقی نیست ( به خصوص در آنالیز های پیجیده) . به طور مثال در نرم افزار آباکوس, یک لپ تاپ هرچقدر هم که قوی باشه برای یک آنالیز غیر خطی پیچیده, دستگاه باید بیش از دو روز با کارکرد ۱۰۰ درصد پردازنده کار کنه که آنالیز تمام بشه که شاید باز رضایت بخش نباشه و مجبور میشیم دوباره این کار رو انجام بدیم. در این حالت هیچ کس نمیاد از یک مک بوک گرون اپل یا هر برند دیگری واسه اینکار استفاده کنه, بنابراین برای اینجور کارها یک دسکتاپ لازمه که حتی اگر شده چند روز بدون خاموشی مشغول اجرای آنالیز باشه
                    i-phone.ir
                    The Best or Nothing

نظر

خوب در کل موضوع این هست هر کدوم از ما دو زندگی متفاوت رو در استفاده از کامپیوتر داریم کار های روزمره و خصوصی که در این کیس خاص ویندوز شبیه یک شوخی در مقابل مک می مونه و موضوعات مربوط کار به خصوص برای رشته هایی مثل عمران و مکانیک, در این مورد درسته که تمامی نرم افزار ها برای مک نیست اما در کل برای این قبیل کار ها, استفاده از لپ تاپ زیاد منطقی نیست ( به خصوص در آنالیز های پیجیده) . به طور مثال در نرم افزار آباکوس, یک لپ تاپ هرچقدر هم که قوی باشه برای یک آنالیز غیر خطی پیچیده, دستگاه باید بیش از دو روز با کارکرد ۱۰۰ درصد پردازنده کار کنه که آنالیز تمام بشه که شاید باز رضایت بخش نباشه و مجبور میشیم دوباره این کار رو انجام بدیم. در این حالت هیچ کس نمیاد از یک مک بوک گرون اپل یا هر برند دیگری واسه اینکار استفاده کنه, بنابراین برای اینجور کارها یک دسکتاپ لازمه که حتی اگر شده چند روز بدون خاموشی مشغول اجرای آنالیز باشه
                      بله کاملا حق با شماست آقای روزبه،من این مدت از دوستانم که دانشجوی ارشد سازه و زلزله هستن در مورد آباکوس و انسیس پرسیدم گفتن کلا" استادا واسه آنالیز میگن حتمـا" باید از آباکوس استفاده کنین،البته با اومدن ویرایش جهارم آیین نامه 2800 این موضوع بیشتر اهمیت داره!البته من هنوز با آباکوس کار نکردم چون تو کارم بهش نیاز نداشتم ولی ظاهرا" خیلیا با این لپ تاپای عادی هم کارشونو راه انداختن،اینکه زمان آنالیز یا خطای دستگاه چقد بوده من خبر ندارم ولی در کل ناراحتم از اینکه این مسئله یکم حق انتخابو محدود میکنه،بخاطر همین بنظرمن هم فعلا" خرید مک بوک برای من منطقی نیست،بجاش به قول اقا مهدی یه پی سی یا کانفیگ بالا بهتره برای من!
                      ممنون از بابت توضیح خوبتون

نظر

صبر کنید ..
                      X