اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

برسی وضعیت پوشش شهر های ایران در نقشه ی جدید ios

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• برسی وضعیت پوشش شهر های ایران در نقشه ی جدید ios

بررسی میزان پوشش احتمالی نقشه ایران در اپلیکیشن جدید نقشه iOS6 اپل

همانطور که در کنفرانس WWDC گفته شد، یکی از ویژگی های سیستم عامل 6 iOS اپل ، استفاده از اپلیکیشن جدید نقشه است. در نسخه های قبلی iOS وظیفه تامین نقشه ها بر عهده گوگل بود، تا این که سرانجام اپل تصمیم بر حذف گوگل در iOS 6 گرفت و اپلیکیشن نقشه خود را جایگزین نقشه های قبلی کرد. این موضوع با توجه به تنش های موجود بین دو کمپانی اپل و گوگل کاملا قابل پیش بینی بود . اما اپل از چه منابعی برای تامین نقشه های خود استفاده میکند؟

طبق اطلاعاتی که در سایت اپل درباره شرکت های همکار در نقشه منتشر شده ، یکی از تامین کنندگان اصلی، سایت OpenStreetMap است که اطلاعاتش را در اختیار اپل قرار مدهد. با علم بر این موضوع، سری به این سایت زدیم تا میزان پوشش آن در ایران را بررسی کنیم. البته نباید فراموش کرد که ممکن است نقشه های نهایی تهیه شده برای عرضه بر روی iOS 6 کاملتر بوده و چیزی کاملا متفاوت با محتوای فعلی سایت OpenStreetMap باشند. تصویری که در زیر میبینید نقشه میدان تجریش در تهران است:

همانطور که مشاهده میکنید، خیابان های اصلی در این نقشه مشخص شده اند، اما جزییات بسیاری از قلم افتاده است. برای اینکه بیشتر متوجه این موضوع شویم، آن را با نقشه میدان تجریش از گوگل مپ مقایسه میکنیم :

متاسفانه آنطور که از شواهد امر پیداست، نقشه جدید احتمالی iOS6 جزییات چندانی را در ایران پوشش نمیدهد و وضع درباره نقشه دیگر شهرها، از تهران هم بدتر است. البته اطلاعات این نقشه از منابع مختلفی تامین میشود و شاید در انتها مجموعه اطلاعات آنها، شرایط موجود را کمی بهینه کند.

اپل برای سیستم راهنمایی گام به گام مسیر نیز از شرکت TomTom کمک گرفته است، که باز هم ایران در پایگاه اطلاعاتی این شرکت جایی ندارد. همچنین طبق تصویری که از کدهای iOS 6 نسخه بتا منتشر شده، ظاهرا اپل از نقشه مایکروسافت نیز بهره می برد که در حال حاضر، آنجا هم پشتیبانی خوبی از ایران به چشم نمی خورد. با تمام این شرایط باید تا زمان ارائه iOS6 صبر کرد، تا میزان پشتیبانی نقشه اپل از ایران مشخص شود. زیرا با توجه به استفاده اپلیکیشن نقشه جدید اپل از منابع مختلف، ممکن است نتایج نهایی باعث شگفتی شوند. هرچند که با وجود اپلیکیشن های متفاوت فراوان در این زمینه، به نظر نمیرسد که کاربران iOS نگرانی چندانی بابت این نقشه داشته باشند. زیرا گزینههای جایگزین متعددی برای آنها وجود دارد که پشتیبانی بسیار خوبی نیز از نقشه های ایران دارند.

منبع ؛ نارنجی
    Sent from my iPad using Tapatalk HD
    ویرایش توسط parham7 : https://i-phone.ir/forums/member/14861-parham7 در ساعت 14-06-2012, 01:02 PM

Ios6 برای ما ایرانیا نه تنها چیزی نداشت بلکه یه چیزاییم کم شده!

نظر

اصلا مهم نیست به نظر من چون ما GPRS با اون قیمت تا بخوایم تجریش رو لود کنیم شارژش تموم میشه ما مگه از گوگل مپ استفاده می کردیم که الان بکنیم؟

Sent from my  iPhone 4s using Tapatalk

نظر

دوستان اگر کسی الان ios 6 هست لطف کنه یه اسکرین شات از همین میدون تجریش بذاره

نظر

البته مردم باعث شدن انقدر جزیات اضافه بشه الانم اگر همچین قابلیتی تو نقشه اپل بشه که بشه جزیات اضافه کرد با این حجم دیوایس هایی که الان داره استفاده میشه ۱-۲ ساله به گوگل میرسه

نظر

اره به نظرم این دعوای گوگل و اپل به ضرر ما ایرانی ها داره تموم می شه همچنین اپل داره دیگه شورشو در می یاره از بس خود خواهانه تصمیم می گیره.

نظر

Sent from my iPhone using Tapatalk
              with

نظر

نوشته اصلی توسط arman sanati نمایش پست ها
                اصلا مهم نیست به نظر من چون ما gprs با اون قیمت تا بخوایم تجریش رو لود کنیم شارژش تموم میشه ما مگه از گوگل مپ استفاده می کردیم که الان بکنیم؟

sent from my  iphone 4s using tapatalk
                بله دوست عزیز من خودم خیلی استفاده می کنم
                مخصوصا توی مسافرتا

نظر

اين آقاى نويسنده اصلا تا الان ios 6 نديده بود و نقشه ها مال tomtom هست و با اين اسكرين شات فرق مى كنه تو گوشى واسه همين ميل زدم ايشونم بهم گفت واسش اسكرين شات فرستادم

نظر

خوب اینجا هم بذارید ، البته نقشه ای که s_abedi گذاشتن ماله ۶ هست

نظر

نوشته اصلی توسط ehsanal نمایش پست ها
                      بله دوست عزیز من خودم خیلی استفاده می کنم
                      مخصوصا توی مسافرتا
                      بله ولی خیلی ها از برنامه های جانبی استفاده می کنن ترجیحا تو iOS 6 شما هم از استفاده کنید

Sent from my  iPhone 4s using Tapatalk

نظر

صبر کنید ..
                      X