اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

بوت شدن مک بوک بدون روشن شدن صفحه نمایش!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• بوت شدن مک بوک بدون روشن شدن صفحه نمایش!

سلام دوستان
    مک بوک پرو بکی از دوستام که ۱۵ اینچ هست و مدل early 2011 بوت میشه ولی صفحه نماییشش روشن نمیشه .... میگه بعد از ریست کردن این مشکل براش پیش اومده !
    با تست هایی که من کردم :
    ۱- دستگاه بوت میشه
    ۲- تنظیمات نور کیبورد عمل میکنه
    ۳- صدا کار میکنه
    ۴- دکمه caps lock روشنت میشه
    ۵- در صفحه لاگین گیر کرده و نمیتونیم محل لاگین رو پیدا کنیم و رمز رو بزنیم وارد شیم
    ۶- ریست های smc و اون یکی command alt + p +r هم انجام دادم ولی خبری نیست!

راه حلی به نظرتون نمیرسه؟
    دنبال کابل خروجی hdmi هستم ببینم تصویر رو به بیرون انتقال میده یا خیر

لطفا اگر چیزی میدونید یا چنین مشکلی داشتید راهنمایی کنید
    ویرایش توسط dontsee : https://i-phone.ir/forums/member/14148-dontsee در ساعت 03-06-2013, 12:40 AM

pram رو هم ریست کن . ببین کار میکنه یا نه.
    اره اینکه به مانیتور وصل کنی خوبه مشخص میشه که چیپ تصویر سالمه.
    اگرم میتونی بازش کن. کانکتور باطری رو بکن بعد کابلی که مال مانتیتوره جدا کن دوباره بزن ببین چی میشه

نظر

دوست عزیز منم این مشکل رو داشتم , مکبوک ۱۳ اینچ Early 2011 , مشکل من کاملا سخت افزاری بود و هیچکس تشخیص نمیداد چیه , یه روز دل و زدم به دریا تا آخرین قسمت ال ای دی شو باز کردم مشکل از کانکتور ال ای دی بود که اتصالی داشت , متاسفانه اینا ال ای دی شون Backlit هست و نمیشه به هیچ عنوان کانکتور رو عوض کرد من یکم کاغذ زیرش گذاشتم و یه قطره چسب زدم , دوباره بستم مکبوک رو روشن کردم همچی حل شده بود , تا اینکه مشکل بعد یه سال دوباره شروع شد , ال ایدی شو عوض کردم همچی آرومه ...

- - - - - - - - - -

شما وقتی روشن می کنی یکم صفحه نمایش رو باز و بسته کن ببین درست میشه یا نه

نظر

سلام
        خوبی شما؟
        من ازت خواهش میکنم یه شماره بده باهات تماس بگیرم چند تا نکته رو با هم چک کنیم

من خودم مک بوک دارم و کلیه شرایط لاگین شدن رو شبیه سازی کردم و تونستم با این دستگاه که تصویر نداره Login کنم و الان حتی با زدن دکمه پخش موسیقی آیتیونز باز میشه و آهنگ میخونه

کارهایی که انجام دادم:
        ۱- من کابل hdmi گرفتم و تست کردم این دستگاه خروجی تصویر به تلویزیون نمیده در صورتی که به مک بوک خودم که وصل میکنم به محض لود شدن سیستم عامل (حتی قبل از لاگین کردن )تصویر رو صفحه تلویزیون میاد
        ۲- در ضمن من با facetime تماس گرفتم و چراغ سبز مانیتور روشن میشه !!! یعنی فیس تایم زنگ میخوره و فعاله ! در صورتی که آرم سیب پشت دستگاه روشن نمیشه! (نمیدونم برق face time HD جدا تامین میشه یا نه)

حالا ۳ تا سوال وجود داره !
        ۱- آیا تست کرده بودی دستگاه خروجی تصویر به تلویزیون میده یا خیر؟
        ۲- آیا زمانی که دستگاهت تصویر نداشت آرم سیب روشن میشد ( البته متوجه هستم که با روشن شدن مانیتور لپ تاپ، نور آرم سیب تامین میشه) گفتم شاید تفکر من درست نباشه!
        ۳- از نظر کارشناسی دستگاهی که کارت گرافیکش معیوب شده باشه واقعا میتونه روشن شه ؟ بدون ارور؟ بودن هیچ گونه مشکلی بالا بیاد؟ (در صورتی که GPU گرافیک یکی از عوامل روشن شدن دستگاهه و نمیتونه به صورت مستقل عمل کنه)
        ویرایش توسط dontsee : https://i-phone.ir/forums/member/14148-dontsee در ساعت 05-06-2013, 02:09 AM

نظر

سلام دوست خوبم

مال من خروجی تصویر میداد. البته
          چون خروجی تصویر به GPU بستگی داره ,
          و البته کاملا شرایطم مثل شما بود ,
          آره کارت گرافیک مشکل داشته باشه هم روشن میشه , چون میتونه مشکل فقط مال یکی از چیپست هاش باشه , یا هر قسمت دیگش باشه .

مال من صفحم نور داشت تصویر نداشت .
          آرم اپل روشن میشد . و میشد حتی میزان نور رو کم و زیاد کرد ,
          --------------
          اول از همه اینکه اگه میخوای درستش کنی اصلا نباید ترس داشته باشی از سخت افزار , منظورم اینه که باید تو سخت افزاراش اکسپلور کنی با خیال راحت,
          یه میزکار کاملا تمیز لازم داری و چند سری پیچ گوشتی ۴ سوی ریز , اول از همه آموزش زیر رو چند بار بخون, بعد تو یه جایی که آرامش کامل داشته باشی و هیچ سروصدایی نباشه بشین کار کن ,

1 - MacBook Pro 15" Unibody Early 2011 Repair - iFixit
          2- Installing MacBook Pro 15" Unibody Early 2011 Display - iFixit

۱) در ابتدا که باز کردی برق باتری رو قطع کن , سپس با انگشت یک قسمت فلزی در برد رو لمس کن کن برق تخلیه شه ,
          2) حالا وقت اون رسیده که همه ی کانکتور ها رو چک کنی که سر جاشون بشن و شل نباشن ,

راستی دقت کن که حتی بعد اون یک سال ال ای دی خرابه خیلی خوب کار میکرد با این تفاوت که گاهی اوقات تصویر میپرید باز سریع بر میگشت , ولی چون خستم کرده بود عوضش کردم اونم خیلی خوب فروختمش
          راستی من نه تعمیر کارم نه تو کار کامپیوتر , دانشجوی پزشکیم , فقط باید خودتو قبول داشته باشی تا موفق شی
          ویرایش توسط m-iphone : https://i-phone.ir/forums/member/1906-m-iphone در ساعت 05-06-2013, 09:51 PM

نظر

سلام و ممنون از توضیحات شما
            مشکل این دستگاه با شما فرق میکنه
            طی جستجویی هایی که من کردم دستگاهی که خروجی تصویر روی مانیتور نده gpu مشکل داره و میتونه بوت شه

نتیجه این مشکل رو من اعلام کنم:
            دستگاه باید بردش تعویض بشه و کابل ها و قطعات دیگر مشکلی ندارن .
            دوستانی که این مشکل رو دارن تسلیت عرض میکنم.
            هزینه تعمیر ۶۰۰ دلار

نظر

نوشته اصلی توسط dontsee نمایش پست ها
              سلام و ممنون از توضیحات شما
              مشکل این دستگاه با شما فرق میکنه
              طی جستجویی هایی که من کردم دستگاهی که خروجی تصویر روی مانیتور نده gpu مشکل داره و میتونه بوت شه

نتیجه این مشکل رو من اعلام کنم:
              دستگاه باید بردش تعویض بشه و کابل ها و قطعات دیگر مشکلی ندارن .
              دوستانی که این مشکل رو دارن تسلیت عرض میکنم.
              هزینه تعمیر ۶۰۰ دلار
              دوست عزيز مشكل دستگاه شما يا از كابل فلت يا Hivoltage ال سي دي ، الكي نمي گم ، ببر تهران موسسه پارسه واست حل كنن ، شما مشكل چيپ گرافيك نداري ، مطمئن باش !

نظر

نوشته اصلی توسط navidt نمایش پست ها
                دوست عزيز مشكل دستگاه شما يا از كابل فلت يا hivoltage ال سي دي ، الكي نمي گم ، ببر تهران موسسه پارسه واست حل كنن ، شما مشكل چيپ گرافيك نداري ، مطمئن باش !
                من برای نتیجه این ایراد کلا ال سی دی دستگاه رو باز کردم و ال سیدی یک دستگاه مشابه خوردش رو میخوام روش بگذارم و نتیجه رو اعلام میکنم
                در صورتی که صفحه نمایش یک دستگاه دیگه رو متصل کنم و روشن نشه اشکال از گرافیکه ! صفحه نمایش دستگاه خراب رو هم روی اون تست میکنم تا از سلامت led مطمئن بشم!
                در حال تکمیل ....

خوب تست رو انجام دادم .. صفحه نمایش دستگاه خراب با یک مک بوک 15 اینچ دیگه تست شد و سالم بود و روشن شد ! در نتیجه کابل فلت سالم هست و مشکلی وجود نداشت
                این دستگاه قطغ به یقین مشکل GPU داره و در حال پیگیری حل این مشکل هستم.
                ویرایش توسط dontsee : https://i-phone.ir/forums/member/14148-dontsee در ساعت 06-06-2013, 05:11 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Navidt نمایش پست ها
                  دوست عزيز مشكل دستگاه شما يا از كابل فلت يا Hivoltage ال سي دي ، الكي نمي گم ، ببر تهران موسسه پارسه واست حل كنن ، شما مشكل چيپ گرافيك نداري ، مطمئن باش !
                  LED مک بوک hivoltage نداره و این قطعه با مادر بورد یکی شده !
                  کابل فلت سالم بود

ممنون از راهنمایی شما

نظر

صبر کنید ..
                  X