اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

سوال در مورد ارتقا رم و هارد مک بوک

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• سوال در مورد ارتقا رم و هارد مک بوک

سلام دوست عزیز خسته نباشید

من یه مک 13.1 دارم که 2 سال پیش خریدم الان میخوام رم و هاردش رو ببرم بالاتر . بر همین اساس چند تا سئوال از خدمتتون دارم .

1. رمش 1GB 667 MHz DDR 2 SDRAM هست . میخواستم بدونم رم رو تا چند گیگ میتونم افزایش بدم و اینکه میشه به جای رم 667 مثلا 800 یا 1066 یا 1333 بندازم یا حتما باید همین 667 باشه ؟

2. میشه رم رو از هر برندی که دلم خواست تهیه کنم یا باید مورد تائید اپل باشه حتما ؟

سی پی یو هم 2GHz Intel Core 2 Duo هست.

3. هاردش 160 هست . چه هاردی و از کجا میتونم تهیه کنم و اینکه هاردی باشه که مورد تائید اپل هم نباشه مشکلی نداره ؟

4 . من سوئد هستم و امکان خرید اینترنتی رو دارم لطف بفرمائید لینک سایتی که رم و هارد مورد نظر رو ارزون میفروشه بهم بدین .

چند تا عکس از مک ضمیمه پست میکنم .

پیشاپیش از زحمات شما سپاسگذارم .

سلام
    شما از مدل رم دستگاهت ميتوني ٢ تا ٢ گيگ تهيه كنيو روي دستگاه نصب كني ... مهم تيست چه ماركي باشه ... در ضمن تو بازار اگر بدون براي اپل ميخواي پول الكي ازت ميگيرن ... پس سرت كلاه نره

براي هارد هم ميتوني ٦٤٠ گيگ سيگيت بخري و روي دستگاه نصب كني . هر ماركي بخري مشكلي نداره و فرقي نميكنه ... هارد دستگاه شما sata هست
    بهتره ٧٢٠٠ rpm باشه ... در حالت عادي همه هارد ها ٥٤٠٠ rpm هستن ولي ٧٢٠٠ سرعت بيشتري داره

موفق باشي 
    ویرایش توسط dontsee : https://i-phone.ir/forums/member/14148-dontsee در ساعت 17-11-2010, 07:54 PM

نظر

نوشته اصلی توسط dontsee نمایش پست ها
      سلام
      شما از مدل رم دستگاهت ميتوني ٢ تا ٢ گيگ تهيه كنيو روي دستگاه نصب كني ... مهم تيست چه ماركي باشه ... در ضمن تو بازار اگر بدون براي اپل ميخواي پول الكي ازت ميگيرن ... پس سرت كلاه نره

براي هارد هم ميتوني ٦٤٠ گيگ سيگيت بخري و روي دستگاه نصب كني . هر ماركي بخري مشكلي نداره و فرقي نميكنه ... هارد دستگاه شما sata هست
      بهتره ٧٢٠٠ rpm باشه ... در حالت عادي همه هارد ها ٥٤٠٠ rpm هستن ولي ٧٢٠٠ سرعت بيشتري داره

موفق باشي 

سلام

ممنون از جوابتون

میخواستم بدونم میشه رمش رو با باس بالاتر بندازم مثلا مثلا 800 یا 1066 یا 1333 ؟

نظر

آره می تونی مشکلی نداره البته فکر کنم تا باس 1066 می تونی بذاری ولی مطمئن هستم که می تونی

نظر

نوشته اصلی توسط arminjooon نمایش پست ها
          آره می تونی مشکلی نداره البته فکر کنم تا باس 1066 می تونی بذاری ولی مطمئن هستم که می تونی
          ممنون از شما

اگر از سایر دوستان دقیق اطلاع دارند لطفا راهنمایی کنند . ممنون

نظر

هیچکس یعنی اطلاع دقیق نداره ؟

نظر

من همین الن پشت مک بوک پرو م رو باز کردم
              هارد توش seagate ۵۲۰۰ دور بود با ضرفیت ۲۵۰ گیگ احتمالا من ها با یه وسترن ۵۴۰ عوض کنم

نظر

دوست گرامی به نظر من شما یک هارد ssd با ظرفیت کم (چون ظرفیت بالا قیمتش گرون هست البته اگه مشکل قیمت ندارید که این مساله مهم نیست)برای مک بوکتون و یک هارد اکسترنال با ظرفیت بالا رو برای دیتا,موزیک,فیلم و... اختصاص بدید !
                در مورد رم شما میتونید به انجمنهای خارجی سر بزنید و از کاربرهایی که رمشون رو ارتقا دادن اطلاعات کسب کنید فقط یک نکته رو یادآور میشم که برای پردازنده های core 2 رم ddr3 انتخاب نکنید چون زیاد تو کارایی تاثیر نداره !

نوشته اصلی توسط Siam@k نمایش پست ها
                من میخوام در مورد ساپورت باس رم بدونم . تا چه باسی میشه روش بندازم و ddr 3 هم ساپورت میکنه ؟
                دوست عزیز این لینک حاوی اطلاعات خوبی هست :
                Buying RAM
                ویرایش توسط sam_f : https://i-phone.ir/forums/member/5880-sam_f در ساعت 22-11-2010, 11:20 AM

نظر

نوشته اصلی توسط sam_f نمایش پست ها
                  دوست گرامی به نظر من شما یک هارد ssd با ظرفیت کم (چون ظرفیت بالا قیمتش گرون هست البته اگه مشکل قیمت ندارید که این مساله مهم نیست)برای مک بوکتون و یک هارد اکسترنال با ظرفیت بالا رو برای دیتا,موزیک,فیلم و... اختصاص بدید !
                  در مورد رم شما میتونید به انجمنهای خارجی سر بزنید و از کاربرهایی که رمشون رو ارتقا دادن اطلاعات کسب کنید فقط یک نکته رو یادآور میشم که برای پردازنده های core 2 رم ddr3 انتخاب نکنید چون زیاد تو کارایی تاثیر نداره !
                  من هم می خواستم همین پیشنهاد رو بدم دوست عزیز!
                  از هارد ssd استفاده کنید سرعت سیستم به شدت بالا میره و بسیار مفیده!
                  حداقل ۶۴ گیگ و حداکثر به نظرم ۱۲۰ گیگ کاقی باشه و بقیه اطلاعات رو به هارد اکسترنال منتقل کنید!
                  من هم قصد دارم در آینده هارد مک بوکم رو به ssd ارتقا بدم!

نظر

من میخوام در مورد ساپورت باس رم بدونم . تا چه باسی میشه روش بندازم و ddr 3 هم ساپورت میکنه ؟

نظر

اسلاتهاي روي مادربوردها تعريف شده اند و از نظر فيزيكي متفاوتند
                      يعني ddr , ddr2 , dd3 از همه نظر با هم فرق ميكنند

نظر

دوست عزیز ddr3 با ddr2 هیچ تفاوت ظاهری و اسلاتی ندارن...فقط اگه ddr3 روی اسلات حداکثر 800 بندازید از کل گذرگاه استفاده نمیکنه. ولی کار می کنه 

نظر

نوشته اصلی توسط danteppc نمایش پست ها
                          دوست عزیز ddr3 با ddr2 هیچ تفاوت ظاهری و اسلاتی ندارن...فقط اگه ddr3 روی اسلات حداکثر 800 بندازید از کل گذرگاه استفاده نمیکنه. ولی کار می کنه 
                          دوست عزیزم . من هم سیوالم همینه و میخام بدونم مک بوک من با توجه به مشخصاتی که در پست اول گذاشتم تا چه باسی ساپورت میکنه ؟

ممنون از شما

نظر

صبر کنید ..
                          X