اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

ای مک ۲۷ اینچ ۲۰۰۹

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• ای مک ۲۷ اینچ ۲۰۰۹

سلام اساتید گرامیلطف میکنین اگه راهنمایی کنین.ای مک ۲۷ اینچ ۲۰۰۹ گرفتم.ورژن ۱۰.۷.۵ هست.به ورژن بالاتر آپدیت نمیشه. در قسمت آپدیت میزنه آخرین نسخه.اکثر برنامه هایی هم که میزنم خطای پایین بودن ورژن رو میده.لطفا کمک کنید چیکار کنم.ممنون

سلام
    ظاهرا باید یک بار به صورت Clean Install (نصب به صورت کامل همراه با پاک کردن کل اطلاعات) مک او اس رو دوباره روش نصب کنید.
    اتفاقا روی این مدل که فرمودید میتونید آخرین نسخه مک او اس (macOS High Sierra) رو هم نصب کنید. DVD نصبی مک او اس های سیرا (macOS High Sierra) که معمولا آموزش نصب همراه شون داره رو میتونید از بازار یا به صورت اینترنتی تهیه کنید.

*** حتما قبلش از اطلاعاتتون یک بکاپ یا نسخه کپی تهیه کنید.

سوالی بود در خدمتتون هستم.
    موفق باشید.

نظر

نوشته اصلی توسط GeniusBarIR نمایش پست ها
      سلامظاهرا باید یک بار به صورت Clean Install (نصب به صورت کامل همراه با پاک کردن کل اطلاعات) مک او اس رو دوباره روش نصب کنید. اتفاقا روی این مدل که فرمودید میتونید آخرین نسخه مک او اس (macOS High Sierra) رو هم نصب کنید. DVD نصبی مک او اس های سیرا (macOS High Sierra) که معمولا آموزش نصب همراه شون داره رو میتونید از بازار یا به صورت اینترنتی تهیه کنید.*** حتما قبلش از اطلاعاتتون یک بکاپ یا نسخه کپی تهیه کنید.سوالی بود در خدمتتون هستم.موفق باشید.
      ممنون از پاسختون.در قسمت آپدیت میزنه آخرین نسخه همین ۱۰.۷.۵ هست و آپدیت جدیدی نیست.برای clean install هم از همون DVD که گفتین بایست استفاده کنم ؟یه سوال دیگه. سیستم رو وقتی خاموش و یا ریست میکنم - صفحه خاموش میشه ولی سیستم روشنه. علت از چی میتونه باشه؟ لطف میکنین کمک میکنین.

نظر

خواهش میکنم.
        بله. شاید به خاطر خیلی قدیمی بودن سیستم عامل هستش که همچین پیغامی میده اما مشکلی نیست این مدل آی مک تا آخرین نسخه یعنی macOS 10.13 High Sierra رو ساپورت میکنه.
        بعله. یا از DVD یا فلش بوتیبل High Sierra هم میتونید استفاده کنید. چون باید با یکی از نسخه های سیستم عامل مک این فلش رو آماده کنید (احتمالا توی نسخه ای جدید تر از سیستم عامل فعلی دستگاهتون) (شاید تو ویندوز هم بشه اما دردسرش خیلی زیاده.) استفاده از DVD خیلی بی درد سر تر و راحت تر هستش.
        این مشکل خاموش کامل نشدن هم شاید یک باگی باشه که به خاطر قدیمی بودن سیستم عامل به وجود اومده یا مشکلیه که در طول زمان روی اون نسخه به وجود اودمده. احتمال قوی با همون Clean Install و نصب آخرین نسخه مک او اس این مشکل هم حل خواهد شد. اگر نشد بگید که دنبال راه حلش باشیم. ولی به احتمال قوی بعد از Clean Install درست میشه.

نظر

خواهش میکنم.بله. شاید به خاطر خیلی قدیمی بودن سیستم عامل هستش که همچین پیغامی میده اما مشکلی نیست این مدل آی مک تا آخرین نسخه یعنی macOS 10.13 High Sierra رو ساپورت میکنه.بعله. یا از DVD یا فلش بوتیبل High Sierra هم میتونید استفاده کنید. چون باید با یکی از نسخه های سیستم عامل مک این فلش رو آماده کنید (احتمالا توی نسخه ای جدید تر از سیستم عامل فعلی دستگاهتون) (شاید تو ویندوز هم بشه اما دردسرش خیلی زیاده.) استفاده از DVD خیلی بی درد سر تر و راحت تر هستش.این مشکل خاموش کامل نشدن هم شاید یک باگی باشه که به خاطر قدیمی بودن سیستم عامل به وجود اومده یا مشکلیه که در طول زمان روی اون نسخه به وجود اودمده. احتمال قوی با همون Clean Install و نصب آخرین نسخه مک او اس این مشکل هم حل خواهد شد. اگر نشد بگید که دنبال راه حلش باشیم. ولی به احتمال قوی بعد از Clean Install درست میشه.
          ممنون که وقت میذارین برای کمک.یه dvd گرفتم نسخه ی El Capitan ۱۰.۱۱ ولی به بوت و نسخه ارور میده باز. سوالم اینه که این نسخه مناسب نیست ؟ حتما باید Sierra باشه ؟

نظر

خواهش میکنم دوست عزیز. خوشحال میشم بتونم کمکی بهتون بکنم.

نه. نباید همچین اروری بده. میتونید از پیغامش عکس بذارید؟؟
            نه ربطی نداره چه El Capitan چه Sierra چه High Sierra همه رو این مدل آی مکی که فرمودید ساپورت میکنه.
            پارت نامبر یا سریال نامبر دستگاه تون دقیقا چیه؟؟

نظر

خواهش میکنم دوست عزیز. خوشحال میشم بتونم کمکی بهتون بکنم.نه. نباید همچین اروری بده. میتونید از پیغامش عکس بذارید؟؟نه ربطی نداره چه El Capitan چه Sierra چه High Sierra همه رو این مدل آی مکی که فرمودید ساپورت میکنه. پارت نامبر یا سریال نامبر دستگاه تون دقیقا چیه؟؟
              ممنون یه ایکون Install OS X El Capitan رو dvd هست. روش کلیک میکنم بالا میاره و مینویسه برای ستاپ و نصب OS X 10.11 روی Continue کلیک کن.کلیک که میکنم یه پیغام میاره مینویسه To download and restore OS X , your computers eligibility will be verified with apple. برای این پیغام وقتی باز continue رو میزنم چند ثانیه میچرخه بعد خطا میده. could not find installation information for this machine.سریال نامبر هم W8009FGT5PJ هست.
              ویرایش توسط partoonoor : https://i-phone.ir/forums/member/220427-partoonoor در ساعت 03-03-2018, 05:09 PM

نظر

سلامت باشید.
                خب شما یه کاری کن. از اول که سیستم روشن میشه از بوت به صورت کلین اینستال نصب کن.

برای این کار :
                • سیستم رو خاموش کن. کاملا خاموش (دکمه پاور خود آی مک رو نگه دارید یا حتی برای اطمینان کابل برق رو قطع و وصل کنید)
                • بعد سیستم رو روشن کنید و بلافاصله دکمه Alt یا Option رو از روی صفحه کلید چند لحظه نگه دارید.
                • بعد یک لیستی ظاهر میشه که پارتیشن بوت دستگاه و موارد دیگه و DVD بوتیبل مک او اس ال کپیتان ظاهر میشه. اینجا DVD رو انتخاب کنید و تایید کنید.
                • بعد وارد مراحل نصب میشه و میتونید مک او اس رو نصب کنید.

نظر

سلامت باشید.
                  خب شما یه کاری کن. از اول که سیستم روشن میشه از بوت به صورت کلین اینستال نصب کن.

برای این کار :
                  • سیستم رو خاموش کن. کاملا خاموش (دکمه پاور خود آی مک رو نگه دارید یا حتی برای اطمینان کابل برق رو قطع و وصل کنید)
                  • بعد سیستم رو روشن کنید و بلافاصله دکمه Alt یا Option رو از روی صفحه کلید چند لحظه نگه دارید.
                  • بعد یک لیستی ظاهر میشه که پارتیشن بوت دستگاه و موارد دیگه و DVD بوتیبل مک او اس ال کپیتان ظاهر میشه. اینجا DVD رو انتخاب کنید و تایید کنید.
                  • بعد وارد مراحل نصب میشه و میتونید مک او اس رو نصب کنید.
                  سلام
                  وقت بخیر
                  خیلی ممنون از وقتی که گذاشتین. همون Sierra رو نصب کردم.
                  میخام ویندوز نصب کنم. اگه مشکلی بود (که قطعا هست) بازم مزاحمتون میشم.

نظر

سلام دوست عزیز
                    ممنونم. وقت شما هم به خیر.
                    خواهش میکنم. خدا رو شکر. خوشحال شدم کمکی کردم بهتون.
                    ایشالله که مشکلی پیش نمیاد اما اگر هم بود بپرسید بدونم حتما کمکتون میکنم.

راستی این آدرس بلاگ من هستش که توش آموزش های دستگاه های اپلی رو میذارم. دوست داشتید بهش سر بزنید (برای ورود به بلاگ آدرس زیر رو وارد کنید یا اینجا کلیک کنید.)
                    کد:
                    http://geniusbar.blog.ir
                    موفق باشید.
                    ویرایش توسط GeniusBarIR : https://i-phone.ir/forums/member/219329-geniusbarir در ساعت 04-03-2018, 11:51 AM

نظر

سلام دوست عزیز
                      ممنونم. وقت شما هم به خیر.
                      خواهش میکنم. خدا رو شکر. خوشحال شدم کمکی کردم بهتون.
                      ایشالله که مشکلی پیش نمیاد اما اگر هم بود بپرسید بدونم حتما کمکتون میکنم.

راستی این آدرس بلاگ من هستش که توش آموزش های دستگاه های اپلی رو میذارم. دوست داشتید بهش سر بزنید (برای ورود به بلاگ آدرس زیر رو وارد کنید یا اینجا کلیک کنید.)
                      کد:
                      http://geniusbar.blog.ir
                      موفق باشید.
                      سلام
                      خیلی ممنون از لطفتون.
                      سایت رو هم چک کردم. در مورد نصب ویندوز چیزی نبود.
                      اگه مشکلی بود مزاحمتون میشم باز.

نظر

سلام.
                        خواهش میکنم.
                        راجع به سایت هم انشالله تو طول زمان آموزش های بیشتر توی زمینه های مختلف توش قرارداده میشه.
                        حتما. از آشنایی با شما خوشبختم. در خدمتتون خواهم بود.

نظر

صبر کنید ..
                        X