اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

تنظیم ساعت مک بوک پرو برای ایران

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• تنظیم ساعت مک بوک پرو برای ایران

سلام به همه ی دوستان
    نمی دونم این مطلب تکراری هست یا نه٫ اما یکی از مشکلاتیه که من مدتها باهاش درگیر بودم و الان که تونستم اونو حل کنم گفتم که با بقیه به اشتراک بگذارم.
    احتمالا اکثر شما با این مشکل در مک مواجه شده بودین که ساعت سیستم هیچ وقت با ساعت رسمی ایران تنظیم نمی موند٫ من که هر دفعه اونو تنظیم می کردم٫ دفعه بعد باز می دیدم به هم ریخته و زمان یه نا کجا آبادو نشون می ده( حتی ساعت گرینویچ هم نبود) خلاصه امروز عزمم را جزم کردم که این مشکلو حل کنم٫ و فعلا که حل شده٫ برای حل این مشکل باید به این طریق عمل کنین:
    ۱- اول صفحه system preferences رو اگه بازه ببندین
    ۲- از قسمت go بالای منوی اصلی٫ go to folder رو انتخاب کنین
    ۳- و اونجا تایپ کنین: /private/etc/
    ۴-فولدر local time رو در اونجا پاک کنین
    ۵- پسوورد ادمین را اگه ازتون خواست وارد کنین.
    ۶-زمان صحیح را از system preferences>date and time<time zone انتخاب کنین.
    ۷- در واقع تهران- ایران را انتخاب می کنین اگه ایران باشید و به این ترتیب ساعتتون مطابق ساعت رسمی تنظیم خواهد شد.

ساعت من که فعلا بعد از یه ریستارت هم داره کار می کنه٫ امیدوارم واقعا درست شده باشه...

مدتیه واسه منم پیش اومده این مشکل قبلا نبود .از چی میتونه باشه؟
    ایا اساتید تائید میکنند این راهکار رو؟
    اون بند ۴ فولدر نیست و یه فایل هست.دوستان دنبال فولدر نباشید (من خودم کلی درگیر بودم باهاش)
    ویرایش توسط Arsal4n : https://i-phone.ir/forums/member/1023-arsal4n در ساعت 27-12-2010, 05:32 AM

نظر

من هم یه وقتی این مشکل رو داشتم، فرقی به نوع مک نداره، مشکل از اینجاست که شما دوستان، به احتمال زیاد روی سیستم مک، ویندوز هم نصب کردین، وقتی از مک روی ویندوز می روید و بعد سیستم رو خاموش می کنید، دفعه ی بعد که بالا میاد سیستم، ساعتش به هم ریخته، امتحان کنید، اگه با مک کار می کنید، به ویندوز نرید، با مک کار کنید و بعد هم خاموش کنید، می بینید که مشکلی پیش نمیاد، یا اگه فقط مک داشته باشید، هرگز این مشکل نیست، مشکل زمانی هست که از این سیستم عامل به دیگری میرید و باز می گردید
      (منظور از مک همون Mac Os هست و ویندوز هم که ویندوز هست)

نظر

راه حل ساده هم داره که ساعت ویندوز با مال یه کشور دیگه عوض کنید مثلا ابوظبی ! دیگه مشکلی پیش نمیاد

نظر

صبر کنید ..
        X