سوال: انجمن مجازی چیست؟
پاسخ:انجمن مجازی محیطی است در اینترنت که شخص (یا اشخاصی )حقیقی جهت جمع آوری و سامان دهی به اطلاعات موضوعی خاص با زبانی خاص ترتیب میدهد. در این محیط موضوعات مورد توافق از طرف کاربران در یک فضای مجازی مطرح و هر کاربر علاقه مند با یک نام کاربری مجازی امکان به اشتراک گذاشتن دانش و تجربیاتش را با دیگر کاربران محیا میکند.انجمن مجازی اتاق گفتگو نیست ، انجمن مجازی محل تقابل اطلاعات و تکنولوژی ها نیست ، انجمن مجازی فضایی است برای تکمیل اطلاعات در موضوع مورد بحث . در انجمن مجازی بحث های دو طرفه و تقابل های فردی جایی ندارد.در محیط انجمن همه کاربران دارای جایگاه برابر و حقوق و احترام آنان در وظیفه کلیه مدیران و کاربران انجمن میباشد.

سوال:"انجمن تخصصی آیفون" چیست، این انجمن در چه تاریخی و با چه هدفی بنیانگذاری شد؟
پاسخ: انجمن تخصصی آیفون نخستین انجمن فارسی زبان در زمینه تخصصی تلفن همراه محبوب و پر طرفدار "آیفون" است . این انجمن در مرداد ماه 1386 و همزمان با ورود اولین آیفون های نسل اول (2g)به ایران بنیانگذاری شد. بنیانگذاران این انجمن اولین کسانی بودند که موفق شدند در ایران از این موبایل هوشمند با سیم کارت ایرانسل و همراه اول آنتن بگیرند و با هدف به اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود در این زمینه اقدام به راه اندازی این انجمن نمودند.

سوال : چگونه باید از انجمن تخصصی آیفون استفاده کرد؟
پاسخ: در قدم اول شما باید در این انجمن ثبت نام کنید . این مرحله همچون باز کردن یک پست الکترونیکی(ایمیل) در یکی از سرور های عمومی مثل یاهو یا گوگل ساده و شاید هم از آن ساده تر است. کافیست که شما یک آدرس پست الکترونیکی (ایمیل) در هر سرور دلخواهی داشته و با کلیک روی کلمه "ثبت نام" ودرج مشخصات خود و انتخاب نام کاربری مورد علاقه و یک کلمه عبور مناسب عضو انجمن گردید.در مراحل بعدی مدیریت انجمن با معرفی تاپیک های مناسب به صورت خودکار به شما مسیر مناسب برای آشنایی با انجمن و فراگیری مطالب آن را ایجاد خواهند کرد.

سوال :"تاپیک" چیست؟"پست" چیست؟

پاسخ:محیطی که کاربر در آن به درج موضوعات مور نظر خود در محیط انجمن میپردازد "تاپیک" نام دارد. هر یک از متونی که هر کاربر در تاپیک ایجاد میکند"پست" نامیده میشود.

سوال:نامهای کاربری و عناوین کاربران در این انجمن چه معنایی دارد؟
پاسخ: نام کاربران به اختیار هر کاربر در هنگام ثبت نام وی از جانب ایشان انتخاب میگردد و در صورت مناسب بودن آن با توجه به اشل قوانین انجمن ثبت و پس از آن هر کاربر با آن نام شناخته میشود.عناوین کاربری به دو بخش "کاربران" و "مدیران" تقسیم میگردد .http://www.i-phone.ir/forums/thread14127.html

سوال:"کاربر پرمیوم" کیست و من چگونه میتوانم کاربر پرمیوم گردم؟
پاسخ:در این تاپیک میتوانید شرایط و امکانات کاربران پرمیوم را مطالعه و با نحوه پرمیوم شدن آشنا شوید:http://www.i-phone.ir/forums/thread66049.html

سوال:آیا امکان دسترسی به مدیران انجمن هست؟آیا این انجمن در مکانی فیزیکی قابل دستیابی است؟
پاسخ: بسیاری از مدیران انجمن در شهرستانها فعالیت میکنند و در حال حاضر در تهران دفتر انجمن مفتوح و آماده ارائه خدمات به کاربران است:http://www.i-phone.ir/forums/thread6214.html
در بعضی شهرستانها نیز نماینگی سایت دایر و آماده به ارائه خدمات است:http://www.i-phone.ir/forums/thread6486.html

سوال :آیا امکان تغییر نام کاربری وجود دارد؟
پاسخ :به طور عادی خیر. این امکان فقط در اختیار مدیران ارشد انجمن است و فقط در شرایط خاص و با درخواست کاربران فعال انجمن نام کاربر اشان تغییر خواهد یافت . جهت تحقق این امر کاربر واجد شرایط میبایست با "معاون راهبردی" انجمن از طریق پیام خصوصی مکاتبه کند.

سوال: برای فعالیت در بخش بازارچه وچه باید کرد؟

فعالیت در بخش بازارچه دارای قوانین و شرایط خاص خود است . لازم است کاربران علاقه مند به این بخش قبل از هر کار قوانین مربوطه را به دقت مطالعه کنند:http://www.i-phone.ir/forums/thread10479.html

سوال:چرا گاها بعضی پست ها و یا تاپیک ها مدتی بعد از ایجاد حذف میشوند؟
پاسخ:جهت حفظ نظم و افزایش بهره وری انجمن لازم است کلیه پست ها و تاپیک ها از قوانین انجمن پیروی کنند . گاها بعضی نوشته ها در جای درست خود قرار ندارند و یا به دلیلی وجود آنها با منافع و قوانین انجمن منافات دارد . مدیران انجمن در این شرایط اقدام به حذف و یا ادیت این نوشته ها میکنند.

سوال:آیا مدیران انجمن داری امتیاز ویژه ای هستند؟
پاسخ :تمام مدیران از میان کاربران فعالی انتخاب شده اند که دانش و ادبیات رفتاری و گفتاری شان با خط مشی انجمن هماهنگی داشته و دارد. این عزیزان در مدت انجام وظائف و بدون هیچ گونه منافع انتفاعی به صرف علاقه با انجمن و انسان دوستی قبول زحمت فرموده و دیگر کاربران را یاری میکنند.به همین واسطه این عزیزان جهت اداره انجمن اختیاراتی داشته و در راستای سیاست های کلی و اهداف انجمن فعالیت کرده و میکنند.
سوال :چگونه میتوانم عکس کنار نام کاربریم(آواتار) را قرار دهم؟
پاسخ:در بخش "کنترل پنل شما" از منوهای انجمن بخشی به نام "انتخاب/ویرایش آواتار" وجود دارد که با ورود به آن منو به راختی میتوانید عکسی ار سرور های عمومی یا از کامپیوتر خودتان را به عنوان آواتار انتخاب و ثبت کنید.

سوال :چگونه نوع دستگاه و نام اپراتور و ديگر مشخصاتم را در تب بالاي پست هايم ثبت كنم ؟
پاسخ: در منوي "كنترل پنل" و در گزينه " اطلاعات خود را ويرايش كنيد" شما ميتوانيد تمام مشخصات و گزينه هاي كه علاقه مند به نمايش آن هستيد را فعال كرده يا تغيير دهيد.

سوال چگونه "پست" بدهم ؟
پاسخ:در هر تاپيك در ابتداء و انتهاي آن كليد "پاسخ " وجود دارد . با كليك كردن بر روي آن ، منوي جهت تايپ پاسخ شما در اختيارتان قرار ميگيرد كه بعد از تايپ متن با زدن كليد "ارسال پاسخ" متن تايپ شده شما در يك پست با عنوان و نام كاربريتان و زمان ارسال پست در تاپيك قرار ميگيرد.

سوال :چگونه "تاپيك" باز كنم؟

پاسخ: در هر انجمني كليد "تاپيك جديد" وجود دارد . شما با كليك بر روي آن به منوي دسترسي پيدا ميكنيد كه با درج نام مناسب براي تاپيكتان و متن مورد نظر تان و كليك بر روي "ارسال تاپيك" ميتوانيد تاپيكتان را ارسال و ثبت كنيد.

سوال:چگونه ميتوانم در پست هايم عكس بگذارم؟
پاسخ : در زماني كه شما با زدن كليد "پاسخ" در يك تاپيك با منوي تايپ متن تاپيك روبرو ميشويد گزينه اي به شكل يك عكس وجود دارد كه با كليك بر روي آن ميتوانيد آدرس آپلود سنتر عكسي كه قصد داريد بگذاريد را در آن ثبت كنيد. توصيه ميكنيم كه در اين زمان از آپلود سنتر خود انجمن كه با كليد "آپلود سنتر" در بالاي صفحه در دسترس شما ميباشد، استفاده كنيد.