1. تمام کاربران باید در نام کاربری خود از کلمات مناسب استفاده کنند. مشاهده ی هر نوع کلمه ی غیر مناسب، رکیک یا زشت در نام کاربری باعث بسته شدن اشتراک کاربر می گردد.کاربر اجازه استفاده از نام کاربری به صورت تمام عدد را ندارد.
 2. هر گونه بحث که در ارتباط با آیفون نباشد در هر بخشی به جز بخش "خارج از موضوع" و "بحث آزاد" ممنوع است.
  بخش "خارج از موضوع" برای پست های علمی و مربوط به تکنولوژی بوده و بخش "معرفی" برای بیشتر آشنا شدن دوستان و ایجاد جو صمیمی تر است، لذا از هر گونه بحث سیاسی، دینی، اجتماعی و بحث هایی که باعث دور شدن این فروم از هدف اصلی آن یعنی اطلاع رسانی و آموزش در ارتباط با آیفون می باشد خودداری فرمایید. در صورت مشاهده ی این موارد به کاربر اخطار داده خواهد شد.
 3. کلیه تصمیمات و سیاست های سایت حاصل ساعت ها مشورت و تحقیق مدیریت کل و مدیران سایت بوده,بنابراین کاربر در صورت علاقمند بودن به فعالیت در انجمن,موظف به احترام و قبول قوانین و تصمیمات مدیریت سایت می باشد.
 4. در صورت مشاهده هر گونه بی احترامی به کاربران دیگر، مدیران و مسئولان سایت و یا عقاید هر قشر یا فرد، با کاربر مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم دسترسی وی به انجمن*ها قطع خواهد گشت.
 5. کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال مطلب در انجمن ها از کلمات مناسب استفاده نمایند. در صورت مشاهده کلمات و تصاویر زشت و نامناسب در ارسالها، آواتار یا امضا، با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.
 6. کاربران باید در ارسال تاپیک های جدید از عنوان مناسب و مربوط به آن تاپیک استفاده کنند. از انتخاب عناوینی مانند کمک، سوال!!!، یکی راهنمایی کنه، موضوع حیاتی، یکی جواب بده، آیفونم روشن نمیشه، چیکار کنم؟ و ... خود داری کنید، در غیر این صورت تاپیک حذف خواهد شد. یک عنوان مناسب شامل کلمات کلیدی سوال، خبر یا پیام آن تاپیک می باشد.
 7. از ایجاد تاپیک در انجمن های نامربوط به آن تاپیک خودداری فرمایید. در صورتی که تاپیک شما شامل چند موضوع می باشد آنرا به چند بخش تقسیم کرده و هر کدام را در بخش مربوط به خود پست نمایید.
 8. در صورتی که قصد تشکر از پست مفید کاربری را دارید کافیست از دکمه ی تشکر استفاده کنید، از ایجاد پست جدید که باعث شلوغ شدن تاپیک می شود بپرهیزید.
 9. از منحرف کردن بحث یک تاپیک با پرسیدن سوالات نامربوط خودداری نمایید. می توانید سوال خود را در یک تاپیک مجزا مطرح کنید.
 10. از نوشتن یک مطلب با عناوین مختلف یا در بخش های مختلف پرهیز کنید.
 11. مسئولیت تمامی فایل های رد و بدل شده در سایت با فرستنده ی آن می باشد و این سایت هیچ گونه مسئولیتی در قبال آلوده بودن فایل ها ندارد.
 12. از ساختن چند اکانت در انجمن آیفون پرهیز کنید. در صورت مشاهده اکانت های اضافی حذف شده و به اکانت اصلی تذکر داده خواهد شد.
 13. زبان رسمی این سایت فارسی می باشد، لذا از نوشتن متن فینگلیش خودداری نمایید. در صورت مشاهده ی پست های پینگلیش با فرستنده ی آن برخورد خواهد شد.
  در صورتی که دسترسی به صفحه کلید فارسی ندارید یا تایپ فارسی برایتان دشوار است می توانید از ابزار زیر استفاده نمایید:
  صفحه کلید فارسی:
  کد:
  http://www.syavash.com/portal/farsi-keyboard/persian-fa
  http://www.parseek.com/Keyboard/
  مبدل پینگلیش به فارسی (این ابزار بصورت آزمایشی می باشد لذا کاربر باید پس از تبدیل در صورت وجود غلط های املایی آنها را تصحیح کند.):
  کد:
  http://www.syavash.com/portal/pinglish2farsi/convertor-fa
  در صورت مشاهده ی غلط های املایی زیاد به فرستنده ی پست اخطار داده خواهد شد.
 14. این سایت از همه برنامه نویسان فارسی زبان آیفون حمایت میکند و در صورت کرک کردن و یا معرفی و پخش برنامه های این افراد با شخص خاطی برخورد خواهد شد.
 15. قبل از پرسیدن هر نوع سوال یا خبر با استفاده از ابزار جستجو مطمئن شوید قبلا پست مشابهی وجود نداشته باشد. سوالات و خبر های تکراری پاک خواهند شد.
 16. هرگونه تبلیغ مستقیم و غیر مستقیم از سایتها و یا کالاها به هر نوعی مجاز نمی باشد.
 17. قسمت بازارچه جهت فروش کالای کاربران به صورت جزئی میباشد و می بایست مرتبط با انجمن باشد, جهت فروش انبوه کالا,افراد می بایست با مدیریت سایت مذاکره کنند.
 18. خرید و فروش در بازارچه به عهده شخص کاربر بوده و سایت هیچگونه مسئولیتی در قبال معاملات دیگران متعهد نمیشود مگر فروش اجناسی که توسط خود سایت معرفی میشود.
 19. هرنوع بحث آموزش و ارائه طریق جهت عبور از سیستم فیل تر ینگ مخابرات در بخشهای عمومی و خصوصی انجمن ممنوع است و با کاربر خاطی در این خصوص با شدت برخورد خواهد شد.
 20. درج و ترویج مطالب و محتوای خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران در این انجمن ممنوع است و با کاربر خاطی در این خصوص به شدت برخورد خواهد شد.
 21. معرفی و ترویج هر گونه کتاب یا نرم افزار و یا ... که بر خلاف شئونات اسلامی یا منافع نظام جمهوری اسلامی ایران باشد در این انجمن ممنوع است و با کاربر خاطی در این خصوص به شدت برخورد خواهد شد.
 22. هرگونه بحث و انتقاد و یا حمایت از احزاب و گرایشها واشخاص سیاسی با هر نیت و غرض و به هر شکل در بخشهای عمومی و خصوصی انجمن ممنوع است و با متخلفین در این خصوص به شدت برخورد خواهد شد.
 23. هرگونه کپی و پیست مطالب از انجمن/وبسایت های فارسی زبان دیگر داخل انجمن تخصی آیفون ممنوع میباشد و کاربر خاطی برای بار اول به مدت 7 روز و در صورت ادامه به صورت دائم توقیف خواهد شد.
 24. هرگونه استفاده تبلیغاتی از قابلیت لینک کردن پروفایل ممنوع میباشد و کاربر خاطی اخطار دریافت خواهد کرد.
 25. شرایط امضاء:
  کاربرانی که امکان قرار دادن امضاء را داراند می بایست نکات زیر را رعایت کنند

  ۱- کاربران میتوانند درون امضاءشان لینک وبسایت یا وبلاگ خود و یا لینک به وبسایت دیگری که جنبه علمی و آموزشی داشته باشد را قرار بدهند.

  ۲- کاربران حق استفاده از امضاء برای بنر و تبلیغات فروش و یا سایتهایی که مغایر با قوانین سایت هست را ندارند و حدالامکان از قرار دادن لینک پروفایل فیس بوک خودداری کنند.

  ۳- امضاء نباید از حالت استاندارد سطر خارج شود, بگونه ای که در اغلب پست ها امضاء بیش از نوشته باشد.

  ۴- کاربران در امضاءشان از فونت بزرگ و رنگهای مختلف برای جلب توجه استفاده نکنند.

  *- یوزرهای Sales به دلیل مسئولیتی که در سایت دارند از این قوانین مستثنی هستند.کاربران موظفند تمامی موارد ذکر شده را رعایت نمایند در غیر این صورت مدیران و مسئولین حق تذکر دادن به کاربر خاطی را دارند. در صورتی که به کاربری بیش از دو بار تذکر داده شود اشتراک وی بسته خواهد شد.
این قوانین ممکن است در آینده تغییر کند.