اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

کارهایی که سیری انجام میدهد

Collapse
X
 
 • فیلتر
 • زمان
 • نمایش
پاک کردن همه
new posts

 • کارهایی که سیری انجام میدهد

  رزرو محل
  کاربران از طریق سیری می‌توانند در رستوران مورد نظرشان میزی را رزرو کنند و برای این کار از طریق موقعیتی که در آن هستند، نزدیک‌ترین رستوران را انتخاب کنند. امکان جستجوی رستوران‌ها نیز وجود دارد و می‌توانید برای مثال از طریق جمله "at 7:00" زمان مورد نظرتان را برای سرو غذا انتخاب کنید.
  یادآوری بر اساس موقعیت
  با استفاده از موقعیت‌یاب (GPS)، سیری می‌تواند یادآور‌های خاصی را بر اساس مکانی که در آن هستید ارایه دهد. برای انجام این کار وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید و از قسمت Privacy گزینه Location Services را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید موقعیت مورد نظر را مثل خانه یا محل کار تنظیم کنید و یادداشتی برای آن مکان نظیر "وقتی به‌خانه رسیدم به‌مادر تلفن خواهم کرد" را روی آن اعمال کنید. با انجام این کار وقتی که به‌محل مورد نظر رسیدید گوشی موقعیت‌تان را تشخیص داده و اقدام به‌نمایش یادآور خواهد کرد.
  نمایش نتایج مسابقات ورزشی
  روزانه مسابقات زیادی برگزار می‌شود که امکان تماشای تمام آن‌ها وجود ندارد، این درحالی است که بسیاری از افراد دوست دارند از نتایج این مسابقات باخبر شوند. گفتنی است که با پرسیدن سوالی ساده از سیری مثل "?Who won the "Yankees Game last night به‌معنای "دیشب چه تیمی برنده مسابقه یانکی‌ها شد؟" به‌پاسخ مورد نظرتان دست خواهید یافت.
  تنظیم هشدار
  با وجود اینکه روزانه بسیاری از افراد اقداماتی تکراری نظیر تنظیم هشدار برای بیدار شدن یا انجام هر کار دیگری را انجام می‌دهند، سیری می‌تواند کاربرانش را در این زمینه یاری کند و تنها کافی است جمله‌ای مثل "Siri, Set an alarm for 7:30am" به‌معنای "سیری هشداری را برای ساعت ۷:۳۰ صبح تنظیم کن" بگویید تا فرآیند تنظیم هشدار به‌سادگی صورت گیرد.
  تبدیل واحد‌ها
  تبدیل واحدی از پوند به اونس یا از دلار به پوند و در حقیقت تبدیل هر واحد دیگری تاحدودی کار آزاردهنده‌ای است. اما کاربران از طریق سیری می‌توانند این نیازشان را نیز مرتفع سازند. تبدیل واحد‌ها از طریق سیری کار بسیار ساده‌تری از پرس‌وجو کردن از افراد مختلف در جهت پی بردن به‌ارزش واحد‌های گوناگون است.
  حل ریاضیات
  بر کسی پوشیده نیست که ریاضیات دشوار و پیچیده است. افراد با استفاده از سیری می‌توانند خود را از قید و بند ضرب و تقسیم رها کنند و با سوالی نظیر "Hey you, figure this out for me" اقدام به‌حل سوالات ریاضی مورد نظر خود کنند.
  اطلاع از پخش فیلم‌ها
  اگر از جمله افرادی هستید که علاقه زیادی به‌تماشای فیلم‌های مختلف دارید، می‌توانید از طریق سیری اقدام کنید و با پرسیدن سوالی ساده از سیری درخواست کنید تا فیلم‌های در حال نمایش را به‌شما اطلاع دهد. این جستجو را می‌توانید از طریق عنوان، موقعیت و زمان پخش آن فیلم انجام دهید.
  پاسخ به‌سوالات مختلف
  سیری دارای اطلاعات عمومی بالایی است و این اطلاعات را نیز از Wolfram Alpha به‌دست آورده است. با استفاده از این قابلیت سیری، می‌توانید برای سوالات مختلف خود پاسخ درستی به‌دست آورید و البته باید توجه داشت که با وجود این قابلیت دیگری نیازی به‌استفاده از گوگل برای دریافت پاسخ سوالات مختلف وجود ندارد و عملکرد این ویژگی عالی است. Wolfram Alpha نام موتور دانش محاسباتی است که برای پاسخ‌گویی به‌سوالات توسط تیم Wolfram توسعه داده شده و به‌صورت آنلاین می‌تواند به‌سوالات مختلف پاسخ دهد.
  به دست آوردن اطلاعات از هواپیماهای در حال پرواز
  روزانه هواپیما‌های زیادی را در آسمان مشاهده می‌کنیم که پی بردن به‌اطلاعاتی در خصوص آن‌ها بسیار جالب خواهد بود. اپل برای چنین مواقعی نیز در سیری اقداماتی را اندیشیده است و دستیار صوتی مذکور می‌تواند با استفاده از موتور Wolfram بگوید که چه هواپیما‌هایی در بالای سرتان پرواز می‌کند و در ارتفاع چند فوتی قرار دارند. ارایه اطلاعات در خصوص زاویه پرواز و موارد مشابه از جمله قابلیت‌های جالب سیری است.

  تذکر مدیریت
  =======
  درصورت تکرار ارسال لینکهای مخفی داخل پستهای خودتان از انجمن اخراج میشوید.
صبر کنید ..
X