با نسخه جدید tvOS و watchOS بیشتر آشنا شویم

با نسخه جدید tvOS و watchOS بیشتر آشنا شویم

شرکت اپل در طی کنفرانس جهانی برنامه نویسان خود (WWDC 17) نسخه جدید سیستم عامل اپل تی وی و ساعت اپل را معرفی کرد. البته باید اشاره کرد که اپل نسخه tvOS 11 را معرفی نکرد و صرفا سیستم عامل اپل تی وی با یک تغییر ساده که آن اضافه شدن کانال Amazon Prime Video است آپدیت خواهد شد. Amazon Prime Video یکی از بزرگترین منابع سریال ها و فیلم های سینمایی است, به اپل تی وی پای خواهد گذاشت و در دسترس کاربران در پایان تابستان امسال قرار خواهد بود.

از سوی دیگر سیستم عامل Watch OS با تغییرات بزرگتری آپدیت شده است که در ادامه به معرفی آنان خواهیم پرداخت:

واچ فیس
در Watch OS 4 واچ فیس های جدیدی به اپل واچ اضافه شده است. مهمترین این واچ فیس ها, واچ فیس سیری است که اپل با استفاده از تکنولوژی یادگیری ماشین, به یادگیری فعالیت های روزانه کاربران می پردازد و براساس داده های اپلیکیشن های مختلف, گزینه های مربوط به فعالیت کاربران را پیش بینی و به شکل گرافیکی زیبایی بر روی واچ فیس به نمایش می گذارد. سه واچ فیس انیمیشنی مربوط به انیمیشن معروف “داستان اسباب بازی ها” و یک واچ فیس گرافیکی به شکل kaleidoscope  (یا زیبابین براساس گفته ویکی پدیا) به این نسخه اضافه شده است.

اپلیکیشن Workout
اپلیکیشن مربوط به فعالیت ورزشی با تغییرات کاربردی ای همراه شده است, اول از همه, رابط کاربری خسته کننده این اپلیکیشن تغییر زیادی کرده است و هم اکنون پویا تر و زیبا تر از گذشته است. در این آپدیت, همچنین امکان اضافه کردن یک فعالیت ورزشی دیگر در حالی یک فعالیت در حال انجام است, اضافه شده است. همچنین اپلیکیشن Workout می تواند با NFC موجود در ساعت اپل, به دستگاه های برخی از باشگاه های ورزشی منتخب متصل شود و اطلاعات خود را به اشتراک گذاشته و یا از دستگاه ورزشی اطلاعات جدیدی دریافت کند. بخش مربوط به ورزش شنا نیز به بهبود هایی روبرو شده است.

دیگر قابلیت ها
اپلیکیشن Activity در آپدیت جدید سیستم عامل ساعت اپل, تصاویر گرافیکی زیباتری را برای کاربران به نمایش در خواهد آورد, همچنین چالش های ورزشی ماهانه نیز به این اپلیکیشن اضافه شده است.
اپلیکیشن موزیک باز طراحی شده است و بهتر از گذشته امکان همکام سازی با Airpods را دارد و براساس فعالیت ورزشی, playlist های جدیدی را به کاربران پیشنهاد می کند.
داک در ساعت اپل برای بار سوم به طور کلی باز طراحی شده است و حال به صورت اسکرول بین اپلیکیشن های مختلف سوئیچ می کند.
بخش چراغ قوه به کنترل سنتر اضافه شده است.
قابلیت های جدید بولوتوث در این نسخه به کاربران امکان می دهد که دستگاه های اندازه گیری گلوکوز خون به صورت مستقیم متصل شود.

این نسخه در پاییز امسال به همراه iOS 11 برای هر دو نسل ساعت اپل منتشر می شود

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.