بررسی: Snapchat Spectacles

در صنعت عکاسی، جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید بهترین دوربین آن است که روی صورت شما قرار می‌گیرد. چطور است که بگوییم این جمله کاملا درست است؟ چه حسی خواهید داشت وقتی بتوانید یک دوربین را برروی صورتتان قرار دهید؟ این کاری است که عینک Snapchat Spectacles انجام می‌دهد.

Spectacles اولین سخت افزاری است که از سوی شرکت Snap که پیش از این با نام Snapchat شناخته می‌شد، عرضه شده است. این محصول قول می‌دهد که به شما کمک کند صحنه‌هایی را که پیش از این قادر به ذخیره کردنشان نبودید را ذخیره کنید.

حتی بهترین عکاسان هم دوست دارند علاوه بر تمام تجهیزاتی که دارند، یک دوربین پوشیدنی را نیز با خود حمل کنند. یک نکته‌ای که در مورد این محصول وجود دارد این است که کاملا با اپلیکیشن Snapchat گره خورده‌اند. تمامی ویدیوهایی که با عینک بگیرید بلافاصله به این اپلیکیشن منتقل می‌شوند. از آنجا می‌توانید آن‌ها را ادیت کنید و با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

با استفاده از این عینک می‌توانید از فعالیت‌های ورزشی خود فیلم بگیرید بدون اینکه نیازی به حمل یک دوربین داشته باشید. به طور مثال می‌توانید تنیس بازی کنید یا حتی در حین اسکیت سواری از فعالیت خود فیلم بگیرید. لنز Wide-Angle که در دوربین این دستگاه استفاده شده است زاویه دید خوبی را نیز ذخیره می‌کند.

نحوه فیلم‌برداری بسیار ساده است، تنها کافیست دکمه‌ای که برروی دسته سمت چپ عینک قرار گرفته است را فشار دهید تا یک فیلم ۱۰ ثانیه‌ای ذخیره شود. Snap تعدادی چراغ LED در این عینک قرار داده است تا اطرافیان متوجه شوند که شما در حال فیلم‌برداری از محیط هستید تا مشکلاتی در زمینه حریم شخصی پیش نیاید.

همانطور که گفته شد از یک لنز Wide-Angle در دوربین این دستگاه استفاده شده است و تصاویر را با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه ذخیره می‌کند. اما نکته جالب در مورد ویدیوهای این عینک موردی است که پیش از این در جای دیگری دیده نشده است. فیلم‌ها به صورت دایره‌ای ذخیره می‌شوند که هم در حالت افقی و هم در حالت عمودی به صورت تمام صفحه قابل مشاهده باشند. جهت درک این موضوع می‌توانید GIF زیر را مشاهده کنید.

کیفیت ویدیوها تعریف زیادی ندارند اما نکته مثبت در مورد آن‌ها این است که از زاویه دید شما ضبط می‌شوند. همچنین انتقال آن‌ها به گوشی شما بسیار کند و آهسته است. ویدیوها از طریق بلوتوث با کیفیت کم منتقل می‌شوند و اگر علاقه داشته باشید می‌توانید نسخه HD را از طریق WiFi به گوشی خود انتقال دهید. اما همانطور که گفته شد سرعت این انتقال بسیار کند است و اینترفیس مشاهده این ویدیوها کمی عجیب و غریب است. ویدیوها در گروه‌هایی جدا می‌شوند که هر گروه مربوط به یک روز است و اگر در یک روز ۵۰ ویدیو گرفته باشید، ابتدا باید گروه را انتخاب کنید، سپس بین ۵۰ ویدیو دنبال ویدیو مورد نظر خود بگردید.

مورد دیگر این است که این عینک تنها ویدیو ذخیره می‌کند، اگر امکان ذخیره تصویر هم وجود داشت کاربرد آن‌ها بسیار بیشتر می‌شد. عمر باتری از نکات مثبت این عینک است و می‌توانید یک یا دو روز را تنها با یک بار شارژ سپری کنید. همچنین کیس نگه دارنده آن‌ها خودش دارای باتری داخلی است که می‌تواند چندین بار عینک را بدون نیاز به اتصال به برق، شارژ کند.

در نهایت با قیمت ۱۳۰ دلار شما یک عینک آفتابی مجهز به دوربین نه چندان خوب خواهید داشت که قادر به ضبط ویدیوهایی از زاویه دید شما است. این عینک‌ها در ۳ ماه اول تنها به صورت فیزیکی در برخی مناطق آمریکا قابل خرید بودند و از ۲ هفته پیش به صورت آنلاین (تنها در آمریکا) قابل خرید شده اند. در انتها می‌توانید چند نمونه از ویدیو‌های این عینک را مشاهده کنید.

منبعi-Phone.ir

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.