با tvOS 10 بیشتر آشنا شویم

با tvOS 10 بیشتر آشنا شویم

اپل نسخه tvOS 10 را برای نسل چهارم Apple TV  در کنفرانس جهانی برنامه نویسان (WWDC 16) که بزرگترین رویداد تکنولوژی سال ۲۰۱۶ برای اپل است معرفی کرد. در ادامه به بررسی این نسخه جدید سیستم عامل برای Apple TV می پردازیم

 

Screen-Shot-2016-06-13-at-10.54.22-PM-2

 

  • آیفون به عنوان کنترل جدید Apple tv

در نسخه جدید سیستم عامل Apple TV, اپل این امکان را به کاربران می دهد که از آیفون به عنوان کنترلی برای اپل تی وی استفاده کنند, با استفاده از سنسور های آیفون و صفحه نمایش آیفون, تجربه ای به مانند کنترل اصلی به کاربران منتقل می کند.

 

Screen-Shot-2016-06-13-at-10.50.55-PM

  • سیری

سیری امسال با آپدیت جدیدش که بهمراه iOS 10 از راه می رسد بسیار هوشمند تر از گذشته شده است و امکانات و دسترسی های جدید زیادی به کاربران می دهد. علاوه بر آن اپل با انتشار SDK و API سیری, این امکان را به توسعه دهندگان می دهد که اپلیکیشن های جدید را همگام با سیری عرضه کنند و از قابلیت های این دستیار صوتی در اپلیکیشن هایشان بهره گیرند. جدای از آن, حال سیری می تواند در اپلیکیشن هایی مانند یوتویب نیز به جستجو بپردازند.

  • Dark Mode

بنسخه جدید سیستم عامل اپل تی وی نیز به حالت dark mode مجهز شده است که امکان تغییر رنگ قابلیت کاربری را به کاربران می دهد.

Screen-Shot-2016-06-13-at-10.49.32-PM

Single sign-on

اپلیکیشن زیادی در اپل تی وی وجود دارند که کاربران برای استفاده از آنها مجبور به لوگین کردن در آنها به وسیله مرورگر ها هستند, در نسخه جدید tvOS وقتی عملیات لوگین کردن یکبار انجام شود, به طور اتوماتیک برای تمامی سرویس ها اعمال می شود.

 

از دیگر قابلیت های tvOS 10 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کنترل پلتفرم خانه هوشمند

نصب اتوماتیک اپلیکیشن های نصب شده آیفون یا آیپاد در اپل تی وی

ساپورت امکانات جدید اپلیکیشن های photos و Music

 

این خبر در حال تکمیل است

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.