با نسل جدید آیپد ایر و آیپد مینی بیشتر آشنا شویم.

در کنفرانس ۱۶ اکتبر اپل٬ این شرکت دقایقی پیش نسل جدید آیپد ایر و آیپد مینی را معرفی کرد. هرچند که تقریبا همه چیز را در مورد آیپد های جدید می دانستیم٬ به مانند همیشه٬‌اپل یک نمایش هیجان انگیز را برای معرفی این آیپد ها برگزار کرد. آیپد ایر ۲ قهرمان اصلی آیپد ها بود و نازک تر و قوی تر تر نسبت به مدل پیشین بود٬ اما آیپد مینی ۳ با همان پردازنده قبلی آیپد ایر٬ اما با رنگ جدید و سنسور اثر انگشت عرضه خواهد شد.

اگر منتظر این هستید که بفهمید نسل های جدید آیپد به نسبت رقبا چقدر قوی هستند٬ باید بگوییم نیازی به صبر نیست٬‌اپل با پردازنده A8 که در آیفون ۶ و ۶ پلاس قرار داد٬ تمامی رقبا را به زیر کشید٬ اما این برای اپل کافی نبود و حال قلب تپنده آیپد ایر ۲ پردازنده قوی تر شده A8 است که به نام A8X نامگذاری شده است٬ بنابراین همین الان آیپد ایر ۲ مقام قوی ترین تبلت را به نام خود ثبت کردند. این پردازنده ۴۰ درصد سریعتر و ۲.۵ برابر دارای GPU قوی تری است.
رم نسل های جدید آیپد به دو گیگابایت افزایش پیدا کرده است که ۱۰۰٪ از نسل پیشین قوی تر است. رزولوشن و کیفیت صفحه نمایش نیز به سال گذشته تغییری نداشته هست و همچنان آیپد ایر ۲ نسل جدید از استاندارد رتینا در صفحه نمایش استفاده می کنند.
دوربین ۸ مگاپیکسلی آیپد ایر ۲ نیز با پیشرفت قابل توجهی مواجه شده است٬ دوربین جدید عکس های با کیفیت تری شکار می کند و البته توانایی ضبط ویدیو های سریع٬ slow motion و البته تهیه عکس پانومرا را نیز دارد.

821a64e9058867d5ff703677a5e9ddd0.png

در آنسوی میدان٬ آیپد مینی از پردازنده A7 استفاده می کند و دارای دوربین ۵ مگاپیکسلی است٬ بنابراین قابلیت های ویژه دوربین آیپد ایر ۲ را ندارد و البته ضخامت آیپد مینی نیز تغییری نکرده است و همچنان ۷.۵ میلیمتر است.

آیپد های جدید از نظر طراحی خارجی٬ تغییرات کمی نسبت به مدل پیشین دارند٬ سوراخ های اسپیکر به صورت یک ردیفه شدند ٬دکمه Mute از آیپد حذف شده است و کلید ولوم در یک فرو رفتگی ( به مانند طراحی آیفون ) قرار گرفته اند و البته آیپد ایر ۲ ٬‌۱۸ درصد نسبت به مدل پیشین نازک تر شده است و تنها ۶.۱ میلیمتر ضخامت دارد که حال لقب نازک ترین تبلت را از آن خود در دنیا می کند.

آیپد ایر ۲ و آیپد مینی ۳ در سه رنگ مشکی٬ سفید و رنگ جدید طلایی در سه حجم ۱۶ ٬ ۶۴ و ۱۲۸ گیگ به فروش خواهند رسید و از فردا پیش فروش این محصولات آغاز خواهد شد. قیمت آیپد های ۱۶ گیگی به نسبت نسل قبل تغییری نکرده است اما نسخه ۶۴ گیگابایتی آیپد ها به قبمت ۳۲ گیگابایتی نسل های پیشین عرضه می شود و ۱۲۸ گیگ نیز به قیمت ۶۴ گیگ نسل های پیشین.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.