اپل در سال ۲۰۱۴ چه محصولاتی در راه دارد

در طی چند سال گذشته٬ نقشه راه اپل به شکلی بوده است که با یک شش ماه ساکت و آرام در سال آغاز و با یک شش ماه شلوغ و پر سر صدا به پایان می رسد. امسال نیز٬ نقشه راه شرکت اپل از این قاعده مستثنا نخواهد بود و انتظار یک شش ماه شلوغ و پر سر صدا را از این شرکت داریم. در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت که براساس پیش بینی ها٬ محصولات امسال اپل چگونه خواهند بود. 

 

kurfuerstendamm_gallery_image5

یار قدیمی دنیای پیشگویی پیرامون محصولات اپل٬ KGI نقشه راهی ارائه کرده٬ که براساس آن٬ امسال شاهد یک نسخه آیمک جدید و احتمالا یک نمونه ارزان تر٬ یک مک بوک ایر ۱۲ اینچی با صفحه رتینا و آپدیت مک بوک پرو ها٬ ساعت هوشمند اپل٬ یک آیفون ۴.۷ اینچی در سپتامبر٬ یک آیفون ۵.۵ اینچی در پایان سال٬ و نسخه های جدید اپل تی وی٬ آیپد ایر و آیپد مینی خواهیم بود. 

 

  • ساعت هوشمند اپل

پیش از این پیرامون ساعت هوشمند اپل زیاد نوشتم٬ ساعتی که اصطلاحا آنرا iWatch می نامیم. در گذشته به ارتش زیر زمینی اپل اشاره کردیم که بر روی این ساعت مشغول به کار هستند٬ ارتشی که شامل دانشمندان٬ پزشکان٬ طراحان و مهندسان می شود. براساس گزارش KGI ٬ ساعت هوشمند اپل در دو سایز با یک صفحه نمایش منحنی ارائه خواهد شد. 
iWatch به طور مشخص با آیفون و آیپد همگامی خاصی خواهد داشت اما به طور مخصوص٬ امکانات ورزشی و سلامتی خاصی را ارائه می کند. به ادعای KGI ٬ این ساعت هوشمند در دو سایز ۱.۲ و ۱.۵ اینچ ارائه می شود و دارای یک صفحه خمیده با محافظی از یاقوت کبود خواهد بود. بدنه و قطعات این ساعت ترکیبی از قطعات مکانیکی با جنس آهن مایه خواهد بود و پیش بینی می شود٬ برخلاف ساعت هوشمند دیگر شرکت ها٬ iWatch توسط طراحان زبده ای طراحی شود و دارای یک کیفیت بدنه بی نظیر خواهد بود که همه اینها٬ این محصول را به یک محصول کاملا تجملاتی تبدیل خواهد کرد٬ بنابراین خیلی دور از انتظار نیست که این ساعت هوشمند کاملا از هم نوع های خود گران تر خواهد بود و قیمتی به مانند ساعت های لوکس برند خواهد داشت. 

  • مک بوک ایر جدید و آیمک های ارزان شده

براساس گزارش KGI ٬ امسال به یک مک بوک ایر ۱۲ اینچی روبرو خواهم بود. این نسخه جدید ۱۲ اینچی بدون فن خواهد بود و همچنین دکمه فزیکی پنهان شده در تراک پد نیز از این نسخه حذف خواهد شد و جای خود را کاملا به صفحه تاچ خواهد داد. در آخر به نظر سرانجام نمایشگر رتینا را در این نسخه مک بوک ایر شاهد خواهیم بود. این مدل سبک تر و نازک تر از نسخه فعلی مک بوک ایر خواهد بود و به نظر با قیمت ارزان تری عرضه می شود. 
و از سوی دیگر٬ اپل برای مقابله با شرکت های سازنده دسکتاپ٬ یک مدل آیمک ارزان تر خواهد کرد که بتواند در کورس فروش حضور داشته باشد. 

  • آیفون های جدید با صفحه نمایش بزرگتر

براساس گزارش KGI ٬ امسال با دو نسخه آیفون روبرو خواهم بود٬ یک مدل ۴.۷ اینچی که در سپتامبر عرضه خواهد شد و یک مدل ۵.۵ که یک فبلت خواهد بود و انتظار می رود تا پایان سال ارائه شود. KGI ادعا می کند که مدل ۴.۷ اینچی با رزولوشن ۱۳۳۴ در ۷۵۰ پیکسل ارائه می شود و دارای تراکم هسته ۳۲۶ خواهد بود. و مدل ۵.۵ اینچی با رزولشون ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ با تراکم پیکسلی ۴۰۱ در ماه های پایانی سال ارائه می شود. هر دو نسخه آیفون٬ با پردازشگر A8 با رم یک گیگابایتی LPDDR3 ارائه می شود. دوربین نیز در رده هشت مگاپیکسلی با افزایش کیفیت عکاسی در تاریکی قرار خواهد گرفت. آیفون های جدید به طور مشخص از یک طراحی جدید بهره می برند و ۱۰ تا ۲۰ درصد از نسخه فعلی نازک تر خواهد بود و پیش بینی می شود بین ۶.۵ تا ۷ میلیمتر باشد. در کنار آن٬ اپل دکمه Power را از بالای دستگاه به کنار ها برای استفاده راحت تر یک دستی منتقل خواهد کرد. 

  • آیپد های جدید با سنسور اثر انگشت Touch ID

امسال نیز براساس پیش بینی ها٬ نسل جدید آیپد ایر و آیپد مینی با سنسور تاچ آیدی ارائه می شود٬ و دارای پردازنده A8 به مانند آیفون های جدید خواهد بود. دوربین پشتی آیپد ها نیز به هشت مگاپیکسل افزایش پیدا خواهد کرد. در گذشته نیز پیرامون آیپد ۱۲ اینچی نیز شنیده ایم٬ حداقل امسال شاهد این نسخه نخواهیم بود و باید تا سال دیگر برای آن صبر کنیم.

در نهایت باید تا آغاز شش ماهه دوم سال ۲۰۱۴ صبر کرد تا با محصولات ۲۰۱۴ اپل بیشتر آشنا شویم.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.