آموزش فعال سازی Guest Mode (حالت مهمان) در آیفون

آموزش فعال سازی Guest Mode (حالت مهمان) در آیفون

 

 01

ما برای OS X و دستگاه های اندروئیدی از واژه چندین کاربر استفاده میکنیم اما نمیتوانیم در مورد آیفون از این کلمه استفاده کنیم. با ورود به GuestMode توییکی که توسط Ian Burns فارغ التحصیل رشته کامپیوتر نوشته شده است این امر را به صورت جدیدی که تا به حال تجربه نکردید مشاهده میکنید.

شما میتوانید به کودکتان اجازه بازی با گوشی خود را بدهید بدون نگرانی از اینکه به کسی زنگ بزند و یا به دوستتان این اجازه را میدهید که به موسیقی گوش دهد بدون آنکه در فیسبوک و یا دیگر برنامه های های شما سرک بکشد. حالا ببینیم چگونه کار میکند….

حالت GuestMode حالت خاصی را برای منو ایجاد که در آن برای app های گوناگون حالت های مختلف با دسترسی های گوناگون وجود دارد. روش های مختلفی برای وارد شدن به این حالت از طریق Lock screen وجود دارد:

کلیک برروی گزینه Guest موجود در هنگام رمز ورود, به چپ و راست کشیدن در Lock Screen و یا تنظیم برروی اکتیویتور و یا gesture. حتی میتوان برای این حالت یک پسورد جداگانه نیز تعریف کرد.

02

Mode براساس میزان محدودیت هایی که شما ایجاد میکنید کار میکند. شما میتونید تصمیم بگیرید که کدام برنامه فعال و امکان دسترسی به دوربین, کنترل سنتر, نوتیفیکیشن سنتر, سیری, Spotlight , Newsstand , شماره گیر و حتی app switcher را نیز فراهم کنید. هنگامی که برنامه ها در Home Screen خاکستری میشوند درحقیقت بلاک هستند و در این حالت کنترل سنتر و نوتیفیکیشن سنتر نیز کاملا مخفی است.

اگر چه Guest Mode یک امنیت را برای دستگاه شما به ارمغان می آورد اما یک راه حل اساسی و کلی نیست. به عنوان مثال , اگر برنامه Photo فعال باشد کاربر مهمان توانایی اشتراک گذاری و دسترسی به ایمیل , فیسبوک و توییتر و ابزار مشابه را نیز دارد. تمامی فعالیت های کاربر مهمان منحصربفرد نیست. به عنوان مثال تمامیSave  بازی ها و تغییراتی که در دستگاه انجام میشود, در تمام گوشی اعمال میشود. اما تازمانیکه اپل از امکان چند کاربری پشتیبانی نمیکند این توییک بهترین راه حل می باشد.

03

تنها اشکال نصب این برنامه گهگاه گزینه Newsstand است که پس از خروج از حالت Guest Mode هنوز هم به صورت خاکستری می باشد که برای رفع این حالت گوشی را رسپرینگ میکنم. در بعضی از کاربرها نیز کرش voicemail مشاهده شده است

Guest Mode هم اکنون در سایدیا به قیمت ۹۹ سنت موجود میباشد و با iOS 7 به بالا سازگار است.

برچسب ها:

بدون برچسب

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.