اپل به دنبال مهندسانی با تجربه کار در زمینه پنل های خورشیدی

چند سالی هست که روند پیشرفت تلغن های همراه در عنوان هایی مانند پردازنده یا صفحه نمایش خلاصه می شود٬ بیراه نگفته ایم اگر ادعا کنیم که هر یک از این دو مقوله شاید تا سال های سال نیازی به پیشرفت نخواهند داشت٬ پردازنده ها حال آنقدر قوی هستند که پیچیده ترین فرمان های سیستم عامل و سنگین ترین بازی ها را اجرا کرده و صفحه نمایش ها نیز آنقدر با کیفیت شده اند که بالاتر از آن توسط چشم های انسان قابل درک نیست. بنابراین شرکت ها باید به دنبال استفاده از تکنولوژی جدیدی باشند که بتوانند این صنعت را گسترش دهند٬ تکنولوژی هایی مانند سنسور اثر انگشت در آیفون ۵s. حال به نظر می رسد که اپل بعد از پروژه سنسور اثر انگشت‌٬ نقشه های جدیدی برای دیوایس هایش کشیده است٬ امروز اپل در لیست تجربه های مورد نیازش٬ نیاز به تعدادی مهندس آشنا با تکنولوژی پنل های خورشیدی را اعلام کرد. 

در آگهی استخدامی اپل٬ اولیت با مهندسانی خواهد بود که تجربه کافی در استفاده از فناوری های لایه های نانومتری در پردازنده های نیمه حادی و پنل های خورشیدی را دارند. البته این اولین بار نیست که اپل به دنبال چنین مهندسانی می گردد٬ پیشتر اپل برای دیتا سنتر های خود و کشتی فضایی اش ( مقر جدید اپل که در حال ساخت است ) به دنبال مهندسانی اینچنین بود٬ اما حال قضیه کمی فرق می کند و صحبت از لایه نانومتری است که نشان می دهد اینبار قرار نیست پنل های خورشیدی اپل بر روی بام ساختمان هایش قرار بگیرد و اینبار نوبت نصب این پنل ها بر روی دیوایس های اپل به ویژه آیفون و آیپد است. استفاده از چنین فناوری ای به اپل کمک می کند که عمر باطری محصولاتی مانند آیفون و آیپد را تا حد زیادی بالا ببرد و در نهایت تجربه جدیدی را ایجاد کند و البته در ساعت هوشمند احتمالی اپل نیز٬ حضور پنل های خورشیدی می تواند بسیار موثر باشد. 
زیاد دور از ذهن نخواهد بود که در چند ماه آینده خبر خریدن شرکت یا شرکت هایی با این زمینه کاری توسط اپل شنیده شود. اپل پیشتر برای استفاده از سنسور اثر انگشت٬ بزرگترین تامین کننده و سازنده این مدل سنسور ها٬ یعنی شرکت AuthenTec را با قیمت ۳۶۵ میلیون دلار خرید.

 

 

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. Alisha Valentine

    ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ۳:۳۸ ق٫ظ

    چرا که در این روز نیمی از کل انرژی برق مورد نیاز آلمانی ها که چیزی حدود ۲۲ گیگاوات می شده، توسط پنل های خورشیدی تولید و در اختیار ساکنین این کشور جهت کاربرد های مختلف قرار گرفته است.

دیدگاه خود را ارسال کنید.