گزارش اقتصادی اپل برای سه ماهه دوم ۲۰۱۳

در پایان هر سه ماهه میلادی شرکت های بزرگ موظف به ارائه گزارش اقتصادی خود هستند. این گزارش ها معمولا شامل میزان عددی فروش قطعات سخت افزاری یا نرم افزاری و میزان درآمد و سود خالص یا ضرر می باشد. شرکت اپل نیز به مانند سنت چند ساله خود٬ این گزارش را در قالب یک کنفرانس تلفنی ارائه خواهند کرد و به مانند گذشته٬ تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل و پیتر اپنهایمر مدیر بخش اقتصادی اپل٬ این کنفرانس صوتی را برگزار می کنند. 

 

در روز های گذشته٬ کارشناسان یک افت بزرگ را برای درآمد اپل در این سه ماهه در نظر گرفته بودند٬ زیرا تقریبا تمامی محصولات مهم اپل در سال ۲۰۱۳ تاکنون بروز رسانی نشده است و خط تولید اپل از پاییز آغاز به کار خواهد کرد٬ بنابراین براساس تحلیل بازار٬ تحلیل گران می پنداشتند که انتظار برای آیفون یا آیفون ها و آیپد ها ٬ مشتریان را از خرید محصولات قبلی اپل که بالغ بر ۱۰ ماه از عمر آنان می گذرد بر حذر خواهد داشت. بهر روی بر طبق اعلام قبلی شرکت اپل٬ این شرکت ساعاتی پیش گزارش خود را منتشر کرد. براساس این گزارش٬ شرکت اپل در این سه ماهه در آمدی بالغ بر ۳۵.۳ میلیارد دلار داشته است (در مقایسه با ۳۵ میلیارد دلار در سال گذشته ) که از این مقدار٬ ۶.۹ میلیارد آن سود خالص بوده است ( در مقایسه ۸.۸ میلیارد دلار در سال گذشته ) . در این سه ماهه برای هر سهم مقدار ۷.۴۷ دلار وجود دارد ( ۹.۳۲ دلار برای هر سهم در سال گذشته )*

تحلیل گران انتظار فروش ۲۶ تا ۲۷ میلیون آیفون را در این سه ماهه داشتند که اپل با اقتدار توانست ۳۱ میلیون دستگاه آیفون را به فروش رساند.
در کنار آیفون٬ این شرکت بیش از ۱۴.۶ میلیون آیپد را به دست مشتریان رساند ( تحلیل گران انتظار فروش ۱۷ تا ۱۸ میلیون آیپد را داشتند )*.
و دیوایس های مبتنی بر مک نیز در این سه ماهه بیش از ۳.۸ میلیون خریدار را به خود دیدند. 

در این کنفرانس تلفنی علاوه بر گزارش اقتصادی٬ آمار هایی نیز ارائه شد.

  • آیفون با داشتن سهم ۳۹ درصدی٬ بیشترین سهم را در بازار آمریکا دارد .
  • آیفون علاوه بر آنکه تاکنون نه بار برنده جایزه J Power که مربوط به رضایت مندی مشتریان است٬ شده است٬ توانسته است در آخرین نظر سنجی ها٬ رتبه یک در میزان رضایت مندی را در کره جنوبی ( خانه سامسونگ ) از آن خود کند.
  • براساس نظر سنجی ها٬ ۹۳ درصد از کاربران آیفون٬ پیش از آیفون فعلیشان٬ آیفون داشته اند و برای گوشی بعدی خود٬ آیفون را نیز در نظر دارند.
  • در استفاده از اینترنت در آمریکا و کانادا در تبلت ها٬ آیپد با داشتن سهم ۸۵.۳ درصد٬ حاکم بلامنازع بازار است.
  • iCloud میزبان ۳۲۰ میلیون کاربر می باشد
  • تاکنون ۹۰۰ میلیارد مسیج در سرویس iMassage بین کاربران ارسال شده است.
  • ۹ فروشگاه جدید اپل تا سپتامبر در دنیا بازگشایی خواهد شد و این عدد تا پایان سال ۲۰۱۳ به ۲۷ مورد خواهد رسید.
  • به طور میانگین در هفته به هر فروشگاه اپل٬ بیش از شانزده هزار نفر سر می زنند.
  •  

تیم کوک٬ مدیرعامل شرکت اپل پیرامون گزارش اقتصادی این سه ماه شرکت خود چنین گفت:

ما به رکورد فروش آیفون که بیش از ۳۱ میلیون دستگاه بوده و همچنین افزایش درآمد از نرم افزار ها٬ سرویس ها و آیتونز٬ افتخار می کنیم. ما واقعا پیرامون انتشار ios 7 و مک ماپریکس در آینده هیجان زده هستیم و در عین حال به سختی بر روی محصولات جدیدمان که پاییز امسال و در طی سال ۲۰۱۴ از زاه خواهند رسید٬ تمرکز کرده ایم. 

 

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.