نظرات تیم کوک در خصوص آیفون بزرگتر و تاخیر آی مک های جدید

timcookipadmininote

با توجه به خبرهای پیرامون گزارش درآمد مالی اپل، شاید همه انتظار جبهه گیری های مختلف از طرف اپل و مورد سرزنش قرار گرفتن این شرکت داشتند، اما تیم کوک با سخنان و دفاعیه هایی که شرح آن را در خبرهای قبلی ارایه دادیم، مژده ارایه محصولات جدید حیرت انگیز را به همگان ارایه داد و به قول وال استریت این اولین چکش اپل، بعد از چندین ماه بوده است.
طبق خبرهای بعدی تیم کوک نیز درباره آیفون با صفخه نمایش بزرگتر و عرضه iMac نیز اظهاراتی را بیان داشت:

بعضی از مشتریان، صفحه نمایش بزرگتر را ارزش میدانند، اما از نظر ما و دیگران، رزولوشن، کیفیت رنگ، تعادل رنگ سفید، بازتاب، مصرف انرژی و سازگاری با برنامه ها و جابجایی آسان ان برای ما مهمتر بوده است. رقبای ما برای اینکه رقابت را در تجارت سرلوحه کار قرار دهند، اقدام به ساخت صفخه نمایشهای بزرگتر کرده اند.

او همچنین تصریح کرد که فعلاً اپل، آیفون بزرگتری را نخواهد ساخت.
استدلال اپل همواره این بوده است که آیفون برای استفاده با یک دست بهینه سازی و ساخته شده است، اپل همیشه از این ذستورالعمل استفاده میکند تا بتواند صفحه نمایش آیفون را در اندازه مناسب بسازد.
تیم کوک که در یک مصاحبه بسیار نادر حضور یافت و به سوالات پاسخ داد، همچنین در مورد چگونگی ارایه محصولات و کار در سال جاری و نیز عرضه آی مک های جدید که در سال ۲۰۱۲ با تاخیر و محدودیت های خاصی مواجه شد، اعتراف کرد و بیان کرد که “ما احساس مشتریان را در تاخیر بیش از حد برای این محصول خاص درک میکنیم.” 
همچنین خدمات ابری اپل (iCloud) به حق، سرویسهای خوبی را ارایه داده است که از ۲۰ درصد با ۲۵۰ میلیون در سه ماهه گذشته در یک جهش بسیار خوب این رقم به ۳۰۰ میلیون رسیده است و تقریباً با مشابه سال گذشته چیزی نزدیک به رشد ۳ برابری را داشته است.
آیتونز و فروشگاه برنامه ها، هردو در یک تجارت عالی بسر میبرند. فروشگاه آیتونز در یک رکورد بی نظیر ۴.۱ میلیارد دلار داشته که ۳۰ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.
فروشگاه برنامه ها یا App, تا به امروز بیش از ۴۵ میلیارد بار دانلود داشته است، هر ثانیه تزدیک به ۸۰۰ برنامه دانلود شده است، و نزدیک ۹ میلیارد دلار به توسعه دهندگان شخص ثالث پرداخت گردیده است.

 

منبع خبر:

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.