بررسی میزان فروش تبلت های امسال در تعطیلات سال نو

الان زمان زودی است که در مورد آمار فروش سال نوی میلادی نظری بدهیم. اما با بررسی هایی معلوم شده که بیشترین فروش مربوط به کدام تبلت ها بوده است. بدون تعجب بیشترین فروش مربوط به آیپد و پس از به کیندل فایر بوده است. اما در همین حال مایکروسافت سرفیس نتیجه جالبی نداشته است. یک گزارشگر با مسئولان فروش، فروشگاه های best buy و staples صحبت کرده و آن ها هم نتیجه را به نفع آیپد گفته اند. در ادامه می توانید متن مصاحبه را بخوانید:

مسئول فروش best buy گفت:

سرفیس توسط ما در حالت معمولی به کاربران پیشنهاد نمی شود، مگر اینکه یک خریدار در مورد آن سوالی کند و فروشندگان ما اعلام کرده اند که آیپد و کیندل فایر فروش بسیار زیادی داشته اند. هر ۳ دستگاه هم در انبار تمام فروشگاه های ما موجود بود. 

مسئول فروش Staples گفت:

فروش سرفیس چندان جالب نبود و همچنین فروشگاه های ما آیپد را به فروش نمی رسانند. تعداد سرفیس های فروش رفته بسیار کم بوده و تنها دلیلی که کاربران آن را تهیه می کردند قابلیت اجرای Microsoft Office بود. خریداران کیندل فایر به شدت زیاد بودند و همچنین فروشگاه ما Google Nexus 10 را هم شامل می شد که وضعیت فروش این دستگاه هم همچون سرفیس نا امید کننده بود. همچون فروشگاه best buy این دستگاه ها در تمام انبار های ما موجود بود.

در این دو گزارش صحبتی از نکسوس ۷ یا گلکسی تب ها به میان نیامده است و ما نمی توانیم نظری در مورد آن ها تا زمان آمدن آمار های رسمی بدهیم اما آمار ها هم زیاد عجیب نخواهند بود. یک آمار گیری ساده این بود که در روز christmas eve در توئیتر عبارت first tweets را جستجو کنیم. معمولا خریداران جدید به محض خرید دستگاه جدید به طور مثال آیپد این جمله را توئیت می کنند: first tweet from my ipad. این جدول را می توانید مشاهده کنید.

این آمار ها نشان می دهد که سرفیس در آخر جدول قرار دارد البته این را هم در نظر بگیرید که سیستم عامل iOS شبکه توئیتر را در خود بدون نصب نرم افزاری دارا است. تبلت سرفیس به تازگی عرضه شده است و باید این را هم در نظر داشته باشیم. هرچند این تعطیلات برای سرفیس زیاد جالب نبود

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. مهدی

    ۱۱ دی ۱۳۹۱ ۵:۵۰ ب٫ظ

    ۲۵۰+۱۰۰+۳۶=۳۸۶
    یعنی توییت های آیپد بیش از ۴ برابر مجموع تبلت های دیگه بوده :دی

دیدگاه خود را ارسال کنید.