مقایسه قطعات آیفون نسل بعد با دو نسل قبل از خود

پس از انتشار تصاویری جدیدی از قطعات آیفون نسل بعد ، وب سایت Nowhereelse.fr با انتشار تصاویری اقدام به مقایسه ای جالب میان قطعات موجود بر روی آیفون ۴ و آیفون ۴ اس و آیفون نسل بعد با نام فعلی آیفون ۵ کرده است.

 

همونطور که در تصاویر مشاهده میکنید در ردیف بالا موتور های کوچک الکتریکی به نمایش درآمده اند که نقش لرزاننده را برای این سه مدل ایفا میکنند. در آیفون ۴ مدل GSM و آیفون های قبل از آن از موتور لرزاننده نسبتا بزرگی استفاده می شده است. و در آیفون های ۴ مدل CDMA و آیفون ۴ اس از موتور های استوانه ای شکل لرزاننده نوسانی بزرگتری استفاده شده است که صدا و احساس نرم تری از لرزش را ایجاد میکند.

اپل همچنین طراحی کابلهای انعطاف پذیر خود را طی نسل های مختلف آیفون ، تکامل داده است. این پیشرفت مربوط به نحوه گروه بندی قطعات بر روی کابل و جایگیری فیزیکی قطعات در کنار یکدیگر می باشد.با تغییر مکان جک هدفون به قسمت زیرین دستگاه و تنضیمات مکانی دوربین و نحوه قرار گیری حسگر آن ، اپل به راحتی توانسته است طراحی کابل خود را ساده تر سازد.

ردیف دوم از قطعات نشان میدهد که اپل چگونه در طی زمان طراحی دکمه های مربوط به کنترل صدا را تغییر داده است.در حالی که در گذشته کابل ، شامل دکمه های کنترل صدا ، کلید قطع صدا و جک هدفون بود با انتقال جک هدفون به پایین دستگاه ، کابل در تمام دستگاه کشیده شده است و دکمه پاور را هم بر روی خود جای داده است . اپل با این کار توانسته است تمام کلید ها و دکمه های خارجی را بر روی تنها یک کابل گرد هم آورد.

در آیفون های قبلی ، دکمه پاور بر روی کابل مخصوص حسگر ها قرار گرفته بود که شامل حسگر مجاورتی و حسگر شدت نور نیز بود . این کابل در ردیف سوم قطعات نمایش داده شده است.این تغییر مکان که دکمه پاور از کابل مخصوص کنترل صدا به کابل حسگر ها انتقال یافته است باعث شده است که کابل حسگر ها بسیار ساده تر و جمع و جور تر شود.

متاسفانه در این تصاویر جک هدفون و درگاه اتصالی آیفون ها نمایش داده نشده است.و اصولا تا به حال هیچ تصویری از درگاه اتصالی آیفون نسل بعد منتشر نشده است.به احتمال زیاد در آیفون نسل بعد قطعه مربوط به درگاه اتصالی و جک هدفون بر روی یک کابل در زیر دستگاه قرار گرفته اند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.