اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چند سوال فوق تخصصی از مکانیزم iOS

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• چند سوال فوق تخصصی از مکانیزم iOS

سلام خدمت همه ی دولوپر های عزیز

چند وقتی هست به شدت ذهنم درگیر برخی سوالات است که هرچقدر هم در اینترنت جست و جو میکنم به جایی نمیرسم باشد که در این جا جواب بگیرم.

1. طراحی GUI یا همون گرافیک iOS با چه چیزی ساخته شده !؟

2. زبان خود iOS چیست همان Objectiv C هست !؟

3. در داخل سورس کد خود سیستم عامل یک سوال برایم پیش امده است ! چگونه میتوان یک سیستم تاچ ساخت ؟ ایا صفحه ی نمایش را مختصات بندی میکنند !؟

4. احتمال خیلی قوی بازی Clash OF Clans را بازی کرده اید در بخش های Attack شما هم میتوانید تاچ کنید صفحه را و هم سرباز هایتان را بفرستید هم صفحه را تاچ کنید بهتر منظورم را بگویم شما اگر به صفحه بزنید سرباز هایتان را میفرستید هم میتوانید زوم کنید هم میتوانید باز تاچ کنید و ... ! سوال من اینجاست که صفحه ی نمایش چگونه این ها را متوجه میشود !؟

5. سیری ! سیری یک Artifficial Intelligence یا همان هوش مصنوعی هست ! بیشتر سیستم های هوش مصنوعی را تا آنجایی که بنده اطلاع دارم با زبان پرلوگ مینویسند ! زبان سیری چیست !؟

6. یک برنامه چگونه میتواند صدای ما را به متن تبدیل کند !؟

7. برقراری رابطه بین سخت افزار و نرم افزار در داخل دیوایس های اپل با چه زبانی نوشته شده ؟ با همان AVR هست یا تفاوت دارد !؟

8. سیستم عامل iOS را با چه سیستم عاملی مینویسند ؟ با مک مینویسند یا لینوکس ؟ یا اصلا این ها نیست با ترمینال مینویسند !؟

این سوال ها خیلی مهم هست و تقاضا دارم جواب دهید و هنوز کلی سوال مانده که بنده دارم که اگر اجازه دهید بپرسم

ممنون نماز و روزهاتون هم قبول باشه

۱ - طراحی UI کاملا برنامه نویسی هست، در واقع توسط اشکال گرافیکی توسط برنامه نویسی ساخته میشوند!
    ۲ - زبان خود iOS همون Objective C و C و C++ هست! البته iOS یک سیستم عامل Unix هست، در واقع پایه اصلی اون سیستم عامل Unix هست.
    ۳ - برای درک این مطلب باید رشته الکترونیک بخونید! اما touch صرفا اطلاعات عمل touch شدن را ارسال میکنه! فرض کنید بجای کلیک موس، شما انگشت میزنید!
    ۴ - صفحه نمایش این قضیه را متوجه نمیشه! بلکه نرم افزار هست که اطلاعات خروجی touch را میخونه و تشخیص میده که الان zoom داره میشه یا move! نمیگم کار راحتی هست! اما زیاد پیچیده هم نیست! زمانی که شما زوم میکنید(حداقل) دو انگشت روی صفحه میگزارید! هر انگشت یک x و یک y داره! حالا بطور همزمان برنامه چک میکنه که آیا x,y انگشت دارن از هم فاصه میگیرن یا نزدیک میشن! اگر دور میشدن یعنی Zoom out و اگر نزدیک یعنی zoom in!
    ۵ - Prolog زبان برای برنامه نویسی مخصوص برای شبیه سازی هوش مصنوعی هست! نه اینکه با زیان دیگه نشه هوش مصنوعی نوشت! هوش مصنوی از ریاضیات تبعیت میکنه! شما هم توی هر زبان برنامه نویسی تقریبا عملیات ریاضی را میتونید انجام بدید! در واقع با هر زبان برنامه نویسی میشه هوش مصنوعی کار کرد!
    ۶- اینو نمیدونم
    7- نه همون c , c++ استفاده میکنن! که قدرت ارتباط با سخت افزار را هم داره!
    8 - سیستم عامل بصورت اصولی اگر قرار باشه از ریشه کاملا نوشته باشه با C و Assembly و خانواده های آن!یک زبان تنها نیست! اما اگر بخواهید اصول سیستم عامل را شبیه سازی کنید!‌با هر زبانی میشه نوشت! توی هر جایی هم میشه نوشت! جیزی نیست که بشه با یک خط در موردش بحث کرد! من توصیه میکنم برای اطلاعات کاملتر و دقیق تر! داخل گوگل جستجو کنید و زبان English خود را تقویت کنید!
    ویرایش توسط E H S A N : https://i-phone.ir/forums/member/37262-e-h-s-a-n در ساعت 25-07-2014, 06:56 PM
    " MICROSOFT'S MONSTER OF SOFTWARE, APPLE'S MONSTER OF HARDWARE "
    TECHNOLOGY NEEDS BOTH OF THEM

نظر

سلام مجدد
      دست شما بابت پست درد نکنه !
      یک سوال !؟ چرا زبان جاوا را وارد iOS نمی کنند !؟ همانطور که میدانید یکی از کامل ترین زبان ها جاوا هست !
      خوب این جواب را همه باید بدانند که خود مک هم بر پایه Unix هست و iOS هم برپایه Unix هست و بسیاری دیگر از سیستم عامل ها هم مانند Ubuntu , Fedora , OSCent و بسیاری دیگر از مشتقات لینوکسی برپایه Unix هست تا اینجا را قبول دارید !؟ پس میتوانیم نتیجه گیری کنیم که میتوان با لینوکس هم برای ایفون برنامه نوشت ولی چرا همچنین چیزی امکان پذیر نیست !؟
      بنده Objectiv C کار نکردم ولی اینطور که از اسمش معلومه فکر کنم خیلی به زبان C باید نزدیک باشه درسته !؟
      ========================================
      حال یک سوال دیگر !
      من 15 سالم هست ولی سوالی که ذهنمو درگیر کرده سوال مهمیه ! بازار کار اینده به سوی چه زبان و چه سیستم عاملی پیش خواهد رفت !؟ من جاوا کار میکنم قبلش C++ بودم ولی اینکه جاوا را دیدم C++ را بی ارزش دیدم یعنی قابلیت هایی که جاوا به من میداد سی پلاس پلاس به من عرضه نمی کرد ! از طرفی هیچ کدامشان UI قوی نداشتند و برای UI قوی باید سمت سی شارپ میرفتم ولی سوال اصلی الان یک نفر که اصول برنامه نویسی را بلده شما بهش چی پیشنهاد میدید !؟ مک لینوکس ویندوز ؟ از خیلی از آدم ها پرسیدم کدومشان !؟ بیشتری ها با تعصب جواب دادن ! خیلی ها چون خودشون نمیتوانستد بخرند دست روی ویندوز گذاشتند ! خیلی ها منطقی منو به نخریدن مک قانع کردند ! خیلی ها به خریدن ! خلاصه من اینجا کاملا گیر کرده ام ! بسیار دوست دارم برای iOS و مک برنامه بنویسم ولی اگر بازار کار آینده به این سمت نرفت چه میشود ؟ فقط وقت تلف شده ! ولی من برای پول فعلا کار نمیکنم بیشتر علاقه هست ولی در آینده یکی از ریسک فاکتور های مهم هست ! قبول دارید !؟

لطفا من را هم در این جهت راهنمایی کنید.
      ممنون

نظر

نوشته اصلی توسط MoonMac نمایش پست ها
        سلام مجدد
        دست شما بابت پست درد نکنه !
        یک سوال !؟ چرا زبان جاوا را وارد iOS نمی کنند !؟ همانطور که میدانید یکی از کامل ترین زبان ها جاوا هست !
        خوب این جواب را همه باید بدانند که خود مک هم بر پایه Unix هست و iOS هم برپایه Unix هست و بسیاری دیگر از سیستم عامل ها هم مانند Ubuntu , Fedora , OSCent و بسیاری دیگر از مشتقات لینوکسی برپایه Unix هست تا اینجا را قبول دارید !؟ پس میتوانیم نتیجه گیری کنیم که میتوان با لینوکس هم برای ایفون برنامه نوشت ولی چرا همچنین چیزی امکان پذیر نیست !؟
        بنده Objectiv C کار نکردم ولی اینطور که از اسمش معلومه فکر کنم خیلی به زبان C باید نزدیک باشه درسته !؟
        ========================================
        حال یک سوال دیگر !
        من 15 سالم هست ولی سوالی که ذهنمو درگیر کرده سوال مهمیه ! بازار کار اینده به سوی چه زبان و چه سیستم عاملی پیش خواهد رفت !؟ من جاوا کار میکنم قبلش C++ بودم ولی اینکه جاوا را دیدم C++ را بی ارزش دیدم یعنی قابلیت هایی که جاوا به من میداد سی پلاس پلاس به من عرضه نمی کرد ! از طرفی هیچ کدامشان UI قوی نداشتند و برای UI قوی باید سمت سی شارپ میرفتم ولی سوال اصلی الان یک نفر که اصول برنامه نویسی را بلده شما بهش چی پیشنهاد میدید !؟ مک لینوکس ویندوز ؟ از خیلی از آدم ها پرسیدم کدومشان !؟ بیشتری ها با تعصب جواب دادن ! خیلی ها چون خودشون نمیتوانستد بخرند دست روی ویندوز گذاشتند ! خیلی ها منطقی منو به نخریدن مک قانع کردند ! خیلی ها به خریدن ! خلاصه من اینجا کاملا گیر کرده ام ! بسیار دوست دارم برای iOS و مک برنامه بنویسم ولی اگر بازار کار آینده به این سمت نرفت چه میشود ؟ فقط وقت تلف شده ! ولی من برای پول فعلا کار نمیکنم بیشتر علاقه هست ولی در آینده یکی از ریسک فاکتور های مهم هست ! قبول دارید !؟

لطفا من را هم در این جهت راهنمایی کنید.
        ممنون
        در جواب سوال دومت به عنوان یک برنامه نویس آی او اس بهت می گم که بدون شک آینده در دست دستگاههای قابل حمل مثل موبایل و تبلته، دو پلتفرم محبوب فعلی هم اندروید و آی او اس هستند، به نظر من رو هرکدوم که سرمایه گذاری کنی ضرر نمی کنی، من خودم شاهد کلی استارت آپ و ایده های مختلف اپ هستم که بهم پیشنهاد کار میشه ولی به علت کمبود وقت رد می کنم!
        خلاصه یکی از دو پلتفرم رو انتخاب کن (بر اساس علاقه) و تو اون پلتفرم حرفه ای شو
        اگه به اپل علاقه داری حتما آی او اس رو انتخاب کن...

Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

نظر

نوشته اصلی توسط mkhoshpour نمایش پست ها
          در جواب سوال دومت به عنوان یک برنامه نویس آی او اس بهت می گم که بدون شک آینده در دست دستگاههای قابل حمل مثل موبایل و تبلته، دو پلتفرم محبوب فعلی هم اندروید و آی او اس هستند، به نظر من رو هرکدوم که سرمایه گذاری کنی ضرر نمی کنی، من خودم شاهد کلی استارت آپ و ایده های مختلف اپ هستم که بهم پیشنهاد کار میشه ولی به علت کمبود وقت رد می کنم!
          خلاصه یکی از دو پلتفرم رو انتخاب کن (بر اساس علاقه) و تو اون پلتفرم حرفه ای شو
          اگه به اپل علاقه داری حتما آی او اس رو انتخاب کن...

Sent from my iPod touch using Tapatalk 2
          ممنون ! ولی قیمت های مک بوک یا ایمک ها خیلی زیادن ! من نهایتن بتونم تا 4.5 خرج کنم ولی با این 4.5 میتونم یک Asus 550 با یه کانفینگ بالا بخرم ولی همین سخت افزار رو اپل 8 میلیون یعنی 2 برابر ! من عاشق اپلم ولی پولش خیلی زیاده خیلی !

نظر

اپل سالهاست که روی Objective-C سرمایه گذاری و ... کرده و میشه گفت یه استاندارد تو اکوسیستم اپل محسوب میشه. حالا اینکه Java رو وارد نکرده دلیل واضحی براش نیست و مربوط به سیاستهای کلی شرکت هست؛ ولی دلایلی مثل اینکه Java بصورت یک ماشین مجازی هست و کدها رو برای JVM کامپایل میکنه و نه زبان قابل فهم برای ماشین / همچنین امنیت پایین در Java که این چند ساله رخ داده و ...

با Linux هم میشه برنامه نوشت با ویندوز هم میشه برنامه نوشت با سیستم عامل های رایج میتونی برای iOS برنامه بنویسید و حتی کامپایل کنید ابزارهای زیادی معرفی شدن که اکثرن پولی هستن ولی شما میتونی با یه اکانت دولوپر و Cygwin تو ویندوز برنامه بنویسی و کامپایل کنی و البته با محدودیتهای فراوان. مثلا شبیه ساز آیفون دیگه موجود نیست و ...
            البته اینها کاره ساده ای نیست و باید در سطح متوسط به بالا باشید (البته شما حرفه ای فرض کنید!)

بله همون C هست منتها بصورت شی گرا بازطراحی شده. شما میتونید از کدهای C خالی هم میتونید در Objective-C استفاده کنید. البته با قانون و تبصره

نظر

6. یک برنامه چگونه میتواند صدای ما را به متن تبدیل کند !؟
              این یک بحث خیلی پیچیده هست و چیزه ساده ای نیست. نیاز به تحقیقات و توسعه فراوان هست اگر بخواید از اول اون رو پیاده سازی کنید.
              اگر علاقمند هستید با جستجوی Natural Language Processing به منابع مختلفی دست پیدا کنید. همچنین یک ابزار به اسم NLTK هم هست که در پایتون نوشته شده و میتونید به اون هم یه نگاهی بندازید.

نظر

نوشته اصلی توسط MoonMac نمایش پست ها
                ممنون ! ولی قیمت های مک بوک یا ایمک ها خیلی زیادن ! من نهایتن بتونم تا 4.5 خرج کنم ولی با این 4.5 میتونم یک Asus 550 با یه کانفینگ بالا بخرم ولی همین سخت افزار رو اپل 8 میلیون یعنی 2 برابر ! من عاشق اپلم ولی پولش خیلی زیاده خیلی !
                نیازی نیست حتما مکبوک یا مک داشته باشی.
                میتونی از نسخه های هکینتاش استفاده کنی ومستقیم osx رو روی لپ تاپت بریزیو یا توی شبیه ساز vmware داخل ویندوز یه osx داشته باشی و از تمام امکانات استفاده کنی.

نظر

نوشته اصلی توسط roozbehk نمایش پست ها
                  میتونی از نسخه های هکینتاش استفاده کنی ومستقیم osx رو روی لپ تاپت بریزیو یا توی شبیه ساز vmware داخل ویندوز یه osx داشته باشی و از تمام امکانات استفاده کنی.
                  هکینتاش داشتم ولی فکر نمیکنید پیدا کردن ککست ها پدر آدمو در میاره ! تازه حتما باید سیستمی داشته باشی که به سخت افزار اپل نزدیک باشه

VmWare هم که سرعتش خیلی پایینه

نظر

- - - - - - - - - -

نوشته اصلی توسط roozbehk نمایش پست ها
                    از قضا از نظر من اپل ارزونتر هم در میاد.شما یک cpu i5 +mainboad و گرافیک در حد محصولات پل و کیس و پاور و هارد دیسک و کارت شبکه وایرلس و بلوتوث و ... رو قیمت کنی میبینی بیشتر از مک مینی (که حدود ۲و نیم میلیون تومنه) میشه! هنوز سیستم عامل اپل هم رایگانه (ولی ویندوز بیش از ۲۰۰ دلاره)
                    ویرایش توسط mehransmart : https://i-phone.ir/forums/member/16168-mehransmart در ساعت 27-07-2014, 01:06 PM

نظر

صبر کنید ..
                    X