اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

کیبرد و تقویم فارسی در iOS 6

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

• کیبرد و تقویم فارسی در iOS 6

با سلام

اگر شما هم مثل من دوست دارید روی دیوایس خودتون کیبرد و تقویم فارسی داشته باشد و دلتون هم نمیخواد جیلبرک کنید، مراحل زیر رو دنبال کنید

توجه :

"این آموزش فقط برای iOS 6 تست شده ، آموزش این کار روی ورژنهای پایین تر در انجمن هست"

ابتدا برنامه ibackupbot رو دانلود کنید
    توجه کنید که ورژن برنامه 3.5.2 باشه و نکته بعدی اینکه این ورژن رو فقط روی ویندوز تست کردم، نمیدونم ورژن مطابق این نسخه برای مک چه ورژنیه

تا این برنامه دانلود میشه، برید به آدرس : Settings/General/International و تقویم دستگاه رو روی بودایی بگذارید
    و همچنین Settings/General/international و Region Format رو بگذارید روی Persian و Iran
    اگر این کار رو نکنید دستگاه شما پشت سر هم ریست میشه
    با تشکر از "tahamtan 2" عزیز
    حالا دستگاه رو به کامپیوتر وصل کنید و با آیتیونز بک آپ بگیرید
    برای اطمینان از بک آپتون یک نسخه پشتیبان تهیه کنید و میتونید برنامه آیتیونز رو هم ببندید

برنامه ibackupbot رو باز کنید و روی آخرین بک آپ کلیک کنید

در قسمت سمت راست باید دو تا فایل با نامهای Library/Preferences/.GlobalPreferences.Plist ببینید

هر دو رو باز کنید، یکی از فایلها پر بار تره، با اون کار داریم

حالا مطابق شکل ، زیر خط کیبرد انگلیسی این عبارت رو تایپ کنید
    (در عکس زیر خط شماره 31، ممکنه در فایل شما شماره دیگه ای داشته باشه)
    کد HTML:
    <string>fa@hw=Persian;sw=Persian</string>

و در پایین به جای کلمه " Buddhist " بنوبسید persian

حالا کلید Save رو بزنید و فایل رو ببندید
    در قسمت چپ در برنامه ibackup ، روی بک آپی که ادیتش کردید کلیک راست کنید و گزینه Restore رو بزنید
    دستگاه بعد از چند ثانیه ریبوت میشه و حالا شما هم تقویم فارسی دارید و هم کیبرد فارسی

نکته :
    وقتی بعد از این کار وارد قسمت تنظیمات تقویم بشیم، جای تقویم خالیه و هیچی نمایش داده نمیده، فعلا راهی برای نمابشش پیدا نکردم، ولی تا روی تقویم دیگه ای کلیک نکنید مشکلی نیست

ویرایش توسط pejman : https://i-phone.ir/forums/member/253-pejman در ساعت 05-04-2013, 11:43 PM
    از خون جوانان وطن لاله دمیده

دوستان من هر کاریش میکنم بعد از اینکه persian رو مینویسم و سیو میکنم و میبندم مجدد که فایل رو باز میکنم پرشین سیو نشده و همون Buddhist رو نوشته !
    ورژنم هم 6.1.3 هست اگه فکر میکنید ممکنه ارتباطی داشته باشه !

ویرایش:
    البته وقتی ibackupbot رو باز میکنم با دفعات قبل فذق میکنه ( همینطور عکس بالا)

فایل رو با سرچ پیدا میکنم و اسمشم یکم فرق داره . اما محتویاتش همیناست . اما ویرایش نمیشه .

ویرایش توسط amir427 : https://i-phone.ir/forums/member/55007-amir427 در ساعت 29-03-2013, 08:30 PM

نظر

احتیاجی به سرچ نیست، کافیه روی بک آپ مورد نظر یک بار کلیک کنید، بعد به ترتیب Path مرتب کنید، پیداش میکنید
      ممکنه هم نام این فابل جای دیگه هم باشه و با سرچ کردن فایل مورد نظر رو پیدا نکنید

نظر

پژمان جان من قبلا با این برنامه کار کردم و کیبورد فارسی رو به راحتی اضافه کردم.

نمیدونم واسه این ورژنش که جدید دانلود کردم چرا اینجوریه . مثه قبلیه نیست و فرق میکنه ! و وقتی رویه بکاپ کلیک میکنم مثه پسته یک و ورژنه دیگش که رویه ویندوز 32 بیتی استفاده میکنم باز نمیشه.

فایلی که تو سرچ پیدا میکنه با اینکه اسمش یه کمی فرق میکنه ( اولین فایل توو عکسه پسته قبلیه من ) اما محتویاتش دقیقا همونه . حتی کیبورد فارسی رو که قبلا بهش اضافه کردم توشش هست !

نظر

با عرض پوزش
          حق با شماست
          برنامه ibackupbot که من باهاش کار میکنم ورژن 3.5.2 هست و لینکی که گذاشتم ورژن 4.0.0
          لینک ورژن 3.5.2 رو اصلاح کردم، اگر ورژن 4.0.0 رو نصب کردید یک بار پاک کنید و از ورژن 3.5.2 استفاده کنید

ibackupbot 3.5.2

نظر

نوشته اصلی توسط pejman نمایش پست ها
            با عرض پوزش
            حق با شماست
            برنامه ibackupbot که من باهاش کار میکنم ورژن 3.5.2 هست و لینکی که گذاشتم ورژن 4.0.0
            لینک ورژن 3.5.2 رو اصلاح کردم، اگر ورژن 4.0.0 رو نصب کردید یک بار پاک کنید و از ورژن 3.5.2 استفاده کنید

ibackupbot 3.5.2
            ممنون از پیگیریت . اره دقیقا مشکل از ورژن برنامه بود و با لینکه جدیدی که گذاشتین حل شد .

بازم تشکر

نظر

آقایون یه سوال :

این جور چیزا با این تغییرات داخله آی او اس ایجاد میشن یا چیزایین که به صورت hide هستن و با این دستکاری ها نمایان میشن ؟

اگه حالته دومه لیستی از این امکاناته پنهان هست ؟

نظر

نوشته اصلی توسط amir427 نمایش پست ها
                آقایون یه سوال :

این جور چیزا با این تغییرات داخله آی او اس ایجاد میشن یا چیزایین که به صورت hide هستن و با این دستکاری ها نمایان میشن ؟

اگه حالته دومه لیستی از این امکاناته پنهان هست ؟
                تغییری در کار نیست. تمام امکانات فارسی به صورت پنهان هستند در iOS که در ۵ نسخه بتا از iOS 5 هم اضافه شده بودند که دوباره پنهان شدند.

لیستشون اینا فعلا کشف شدند

کیبورد فارسی
                تقویم فارسی
                پانوراما برای ۴ اس روی iOS 5
                غلط گیر کیبورد

نظر

من إز ورژن ٥ به ٦ كه اومدم تقويم فارسي بود و تغييري هم نكرد

Sent from my iPhone using Tapatalk

نظر

کیبورد فارسی برای من میاد ولی تقویم خیر

نظر

نوشته اصلی توسط F0X نمایش پست ها
                      کیبورد فارسی برای من میاد ولی تقویم خیر
                      تغییرات فایل سیو نمیشه یا سیو میشه اما بکاپ رو که ریستور میکنین تقویم تغییر نمیکنه ؟

نظر

تغییرات فایل سیو نمیشه یا سیو میشه اما بکاپ رو که ریستور میکنین تقویم تغییر نمیکنه ؟
                        همه چی درسته و کیبرد هم ردیفه
                        فقط تقویم تغییری نمیکنه
                        آیفون ۴ آی او اس ۶.۱.۳
                        بدون جیلبریک

نظر

نوشته اصلی توسط F0X نمایش پست ها
                          همه چی درسته و کیبرد هم ردیفه
                          فقط تقویم تغییری نمیکنه
                          آیفون ۴ آی او اس ۶.۱.۳
                          بدون جیلبریک
                          اولش تقویم رو رویه بودایی گذاشتی و بعد بکاپ گرفتی ؟ و بعد جایه بودایی persian نوشتی ؟

واسه من راحت جواب داد مصطفی جان .

نظر

اولش تقویم رو رویه بودایی گذاشتی و بعد بکاپ گرفتی ؟ و بعد جایه بودایی persian نوشتی ؟

واسه من راحت جواب داد مصطفی جان .
                            دمت گرم دوباره سعی کردم شد
                            خیلی مردی امیر جوووون

نظر

دوستان علت این ارور چیه ؟

نظر

صبر کنید ..
                              X