اطلاعیه

Collapse
هیچ اطلاعیه ای هنوز ایجاد نشده است .

چگونه از باطری مک بوک خود نگه داری کنیم؟

Collapse
این تاپیک مهم علامت‌گذاری شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
new posts

نوشته اصلی توسط dragon8 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم زمانی که لپتاپ در حالت اسلیپ هست(دربش بسته است) اشکالی که نداره به شارژر متصل باقی بمونه کمااینکه کامل شارژ شده باشه و چراغ روی شارژر سبز باشه؟
    مشكلي نداره اما سعي كنيد بكشيد

نظر

نوشته اصلی توسط arianios نمایش پست ها
      مشكلي نداره اما سعي كنيد بكشيد
      ممنونم از پاسخ شما ولی من یکم گیج شدم،من با مطالعه همین تاپیک مدنظر دارم لپتاپم همیشه به برق باشه و هر هفته ۱ بار(روز) اجازه بدم از باتری دستگاه استفاده بشه.ولی هیچ نکته ای راجع به زمان اسلیپ دستگاه که ایا به برق بمونه یا نه وقتی باتری فول هست گفته نشده.پس یعنی شما میفرمایید که من باید هر زمان که باتری دستگاه فول بود و درب لپتاپ رو بستم(دستگاه به حالت اسلیپ میره) باید شارژر رو از دستگاه جدا کنم و بعد از مدتی که دوباره خواستم با مک بوکم کار کنم شارژر رو متصل کنم و بعد درب لپتاپ رو باز کنم؟ میشه لطفا بفرمایید درست متوجه شدم یا نه؟ یعنی باید همین کارو بکنم یا خیر؟

نظر

ممنونم از پاسخ شما ولی من یکم گیج شدم،من با مطالعه همین تاپیک مدنظر دارم لپتاپم همیشه به برق باشه و هر هفته ۱ بار(روز) اجازه بدم از باتری دستگاه استفاده بشه.ولی هیچ نکته ای راجع به زمان اسلیپ دستگاه که ایا به برق بمونه یا نه وقتی باتری فول هست گفته نشده.پس یعنی شما میفرمایید که من باید هر زمان که باتری دستگاه فول بود و درب لپتاپ رو بستم(دستگاه به حالت اسلیپ میره) باید شارژر رو از دستگاه جدا کنم و بعد از مدتی که دوباره خواستم با مک بوکم کار کنم شارژر رو متصل کنم و بعد درب لپتاپ رو باز کنم؟ میشه لطفا بفرمایید درست متوجه شدم یا نه؟ یعنی باید همین کارو بکنم یا خیر؟
        اگر شارژ۱۰۰درصد شده و بعد میخواید برید اسلیپ یه بحثه. اگر باتری ۱۰۰ نیست و میذارید اسلیپ مشکلی نیست بذارید شارژ بشه. اون نکته هم درسته که میشه همیشه به برق باشه اما ماهی یکبار بذارید خاموش بشه و خنک بشه بعد بذارید تا۱۰۰شارژ بشه و حین شارژ باهاش کار نکنید. اما تجربه ی ۴سال و نیمه ی من نشون داده بهتره حتی الامکان بعد از ۱۰۰درصد طولانی شارژر رو متصل به مک رها نکنید.

نظر

سلام
          میخواستم بدونم زمانی که لپتاپ در حالت اسلیپ هست(دربش بسته است) اشکالی که نداره به شارژر متصل باقی بمونه کمااینکه کامل شارژ شده باشه و چراغ روی شارژر سبز باشه؟
          نه عزیز هیچ اشکالی نداره.

نظر

سلام . این روشی که شما می گین برای سری های قدیمیه . سری های جدید که باتریشون قابل جدا شدن نیست. نیازی به این کالیبراسیون نیست و سلامتی باتری رو خراب می کنه.
            این جمله خود اپله که می گه نیاز به این کار برای باتری های جدید که جداشدنی نیست نیست
            If your portable Mac has a built-in battery, you don’t need to calibrate the battery.
            به این سایت های اپل سر بزنین:

OS X Mavericks: Calibrate the battery in a portable Mac

https://discussions.apple.com/thread...20or%20battery

https://discussions.apple.com/thread...20or%20battery

نظر

سلام
              من مك بوك پرو ٣٧٥ دارم. امروز باطريش از كار افتاد. و فقط بايد به برق وصل بشه ك روشن بشه. قسمت بالا ك استاتوس باتري رو نشون ميده نوشته( not charging)
              و ال اي دي هاي بغل ك هميشه ميزان شارژ باتري رو نشون ميدادن وقتي تو برقه دكمشو ميزنم همشون چند بار چشمك ميزنن و قطع ميشن.
              لطفا كمكم كنيددد.

نظر

زير لپ تاپ رو باز كردم. يبار كامل باتري رو هم جدا كردم. و وصل كردم و بستم. فرقي نكرد.
                تا ديروز باتري عالي بود و راحت ميشد يه فيلم رو بدون وصل كردن ب برق ديد.

نظر

با سلام خدمت دوستان
                  بنده یه مک بوک پرو مدل 2012 دارم که سیکل باطریش 650 هست.اما خیلی طول میکشه تافول شارژ بشه.مثلا از 0 تا 100 تقریبا 6 یا 7 ساعت طول میکشه شارژ شدنش.آیا مک بوک مشکل داره یا طبیعیه اینقدر زمان شارژ شدنش؟
                  ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

نظر

صبر کنید ..
                  X