اپل تایید کرد: لو رفتن سورس کد‌های بخشی از iOS در اینترنت

اپل تایید کرد: لو رفتن سورس کد‌های بخشی از iOS در اینترنت

روز گذشته شاهد انتشار خبر شکه کننده‌ای برای کمپانی اپل بودیم، انتشار سورس‌های بخش iBoot که یکی اجزای مهم سیستم‌عامل iOS است بر روی گیت‌هاب، به تنهایی توانست توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کند. اولین واکنش‌ها به این اتفاق موج شادی عظیمی در بین هکرها و محقق‌های امنیتی بود چرا که این اتفاق می‌تواند آسیب‌پذیری‌های بسیاری را در سیستم‌عامل iOS آشکار کند. اما از روی دیگر برخی کاربران نیز نگران اطلاعات موجود بر روی دستگاه خود بودند که کاملا هم طبیعیست. حال اپل در اطلاعیه‌ای این موضوع را شفاف‌تر توضیح داده است و ضمن تایید اصالت کد‌های لو رفته، اذعان داشته است که این کد‌ها مربوط به iOS 9 هستند، سیستم‌عاملی که ۳ سال از تولید آن گذشته است و بسیاری از ساختار‌های iBoot در iOS 11 تغییر یافته و اصلا جای نگرانی نیست.

اطلاعیه اپل در این خصوص:

به نظر میرسد سورس کد‌های مربوط به سال‌ها پیش ما لو رفته است، اما طراحی امنیتی محصولات ما هیچگاه وابسته به پنهان ماندن سورس‌ کد‌های نرم‌افزاری نبوده است. در تمام محصولات ما لایه‌های امنیتی نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بسیاری قرار گرفته است و ما همیشه این پیشنهاد را برای کاربران خود داریم که دستگاه‌های خود را آپدیت نگه دارند تا از آخرین بروزرسانی‌های امنیتی ما برخوردار شوند.

 

همچنین اپل در اقدامی، این سورس کد را از تمام اکانت‌های GitHub پاک کرد، بنابراین افراد دیگر امکان دسترسی به این اطلاعات را نخواهند داشت.

 

 

 

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.