تاندربولت دیسپلی جدید با صفحه نمایش 5K در راه است

از سال‌ها پیش، اپل در زمینه ساخت مانیتور جانبی نیز فعال بوده است. مدل‌های اولیه این محصول Cinema Display نام داشت و با تغییر پورت ورودی آن به تاندربولت در مدل سال ۲۰۱۱، نام آن به Thunderbolt Display تغییر یافت. اما آخرین آپدیت این محصول به همان سال ۲۰۱۱ باز می‌گردد. علاوه بر کیفیت پایین صفحه نمایش، طراحی قدیمی آن نیز کاربران را شاکی کرده است. در حال حاضر آیمک ۲۷ اینچ با صفحه نمایش 5K در ابعاد بسیار باریک تر عرضه می‌شود اما این محصول همچنان بدون تغییر با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می‌رسد.

طبق شایعات جدید اپل قصد دارد که امسال این محصول را آپدیت کند. ابتدا باید گفت که احتمالا پورت مورد استفاده در نسخه جدید، Thunderbolt 3 خواهد بود. همچنین گفته شده که اپل احتمالا نام مدل جدید را Apple Display بگذارد. کیفیت صفحه نمایش آن نیز احتمالا به 5K ارتقا پیدا کند.

اما بزرگترین تغییر این محصول، احتمالا استفاده از کارت گرافیک جانبی خواهد بود. به طوری که هر نوع از دستگاه‌های مک را که به آن متصل کنیم، از کارت گرافیک داخل مانیتور استفاده کند و تصویر را نمایش دهد. اپل برای نمایش کیفیت 5K در آیمک‌ها، قطعه‌ای به نام Time Controller را تولید کرده که چنین کاری را ممکن کرده است. حالا احتمالا این کارت گرافیک جدا همین کار را برای دستگاه های دیگر انجام دهد.

اگر در این محصول از صفحه نمایش 5K استفاده شود، قطعا باید از پورت جدید مثل Thunderbolt 3 استفاده شود تا بتوان این مقدار تصویر را جا به جا کرد. در حال حاضر هیچ کدام از مک‌ها شامل این پورت‌ها نمی‌شوند. پس قطعا عرضه این محصول همزمان با عرضه نسل‌های جدید مک‌بوک پرو و دیگر محصولات خواهد بود.

پیش از این شایعه شده بود که احتمالا در WWDC این محصول جدید را ببینیم، اما طبق گزارشات جدید تا پایان سال میلادی باید منتظر این دستگاه باشیم.

mc914_av7

منبع9to5mac

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.