اپ استور tvOS حالا ۲۶۲۴ اپلیکیشن دارد

اپ استور tvOS حالا ۲۶۲۴ اپلیکیشن دارد

بیش از یک ماه از عرضه نسل چهارم اپل تی‌وی گذشته است که همزمان با عرضه این دستگاه سیستم عامل جدید tvOS در کنار اپ استور اختصاصی خودش نیز عرضه شده است.

حالا با گذشت یک ماه و چند روز آماری از اپ استور این سیستم عامل جدید منتشر شده که نشان می‌دهد تا به امروز ۲۶۲۴ برنامه در این اپ استور قرار گرفته و آماده دانلود است. طبق پیش بینی ها این تعداد تا ماه ژانویه به ۵۰۰۰ اپلیکیشن خواهد رسید و تا پایان ۲۰۱۶ احتمالا شاهد ۱۰ هزار اپلیکیشن برای tvOS باشیم.

appletvappgrowth-800x584

اپ استور iOS در جولای ۲۰۰۸ عرضه شد و اولین آماری که از آن منتشر شد ۴ ماه پس از این تاریخ بود که ۹۶۷۶ اپلیکیشن را نشان می‌‌داد. پس از ۶ ماه این اپ استور ۱۵ هزار اپلیکیشن داشت که اگر tvOS را با آن مقایسه کنیم تفاوت چندانی نمی‌بینیم. در هر صورت برنامه نویسان استقبال زیادی از این پلتفرم کرده‌اند.

در زمینه قیمت گذاری هم بیشتر اپلیکیشن‌ها گزینه ۰.۹۹ دلار را انتخاب کرده اند و پس از آن هم گزینه ۱.۹۹ دلاری محبوب ترین بوده است. تقریبا تمامی اپلیکیشن‌های پولی این سیستم عامل قیمتی زیر ۵ دلار دارند.

appletvpricingapps-800x588

در زمینه دسته بندی برنامه ها هم بازی‌ها بیشترین تعداد را دارند و با اختلاف زیادی از دیگر دسته بندی‌ها جلوتر هستند. دسته‌هایی مانند پزشکی و مسیریابی هم اصلا استقبالی نداشتند.

appletvappsbycategory-800x604

منبعMacRumors

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. جام تراس

    ۲۶ دی ۱۳۹۴ ۹:۳۴ ب٫ظ

    هرچند ما از این اپل تی وی استفاده چندانی نخواهیم کرد اما خیلی خوبه و نشان از نفوذ زیاد اپل نزد برنامه نویسان داره.

دیدگاه خود را ارسال کنید.