اپل تی وی نسل چهارم معرفی شد

در سال ۲۰۰۷, اپل نخستین نسل از اپل تی وی را تحت پروژه ای به نام ” پروژه سرگرمی” معرفی کرد. اپل تی وی برای ایجاد دسترسی کاربران به فیلم ها, سریال, موزیک ها, مسابقات ورزشی و بسیاری از عناوین سرگرمی دیگر طراحی شده است. هشت سال از آن روز ها می گذرید و حال اپل تی وی بیش از ۴۰ کانال اینترنی در زمینه های مختلف دارد. آخرین نسل اپل تی وی در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و حال بعد از سه سال اپل, سرانجام نسل چهارم این دستگاه دوست داشتنی را معرفی کرد. اپل تی وی نسل چهارم یک جهش بزرگ در تاریخ اپل تی وی به حساب می آیپد که در ادامه بیشتر از آن خواهیم دانست.

بدون شک اصلی ترین خواسته از اپل تی وی در سال های پیشن, داشتین یک فروشگاه نرم افزاری برای این دیوایس است و البته در کنار یک سیستم عامل, و در حال سرانجام در اپل تی وی نسل چهارم, این خواسته کاربران را با داشتن یک پردازنده قدرمند a8 برآورده است این پردازنده امکان تماشای ویدیو های ۶۰ فریم بر ثانیه را در این دیوایس فراهم می کند . به طور خلاصه اپل تی وی جدید دارای یک سخت افزار قدرتمند, یک سیستم عامل به نام tvOS, یک فروشگاه نرم افزاری, یک رابط کابردی جدید و البته کیت برنامه نویسی خواهد بود. کیت برنامه نویسی اپل تی وی جدید نیز به مانند iOS و مک توسط اپلیکیشن Xcode توسعه می یابد.

اپل تی وی جدید دارای یک کنترل جدید که دارای یک بخش تاچ در بخش فوقانی برای حرکت راحت تر بین منو ها خواهد بود, این کنترل دارای کلید مستقیم اتصال به سیری است. سیری در اپل تی وی جدید بسیار هوشمند عمل می کند, به طور مثال می تواند براساس حضور یک بازیگر در یک سریال تلویزیونی به جستجو بپردازند و یا حتی کاربران می توانند از سیری بخواهند که یک دیالوگ از یک هنرپیشه خاص در یک فیلم خاص برگدارند. جدای از این ها, سیری می تواند به وظیفه همیشگی خود که همان جستجو است در میان فیلم ها, بازیگر و اطلاعات ورزشی و عمومی بپردازند و حتی می تواند تمامی اینها را دقیقا در هنگامی که کاربر در حال تماشای فیلم است انجام داده و نشان دهد, به شکلی بخشی کوچکی از صفحه, مختص به اطلاعات ارائه شده توسط سیری می شود. کنترل اپل تی وی دارای بلوتوث ۴ برای اتصال به دستگاه است و البته دارای سنسور های حرکتی و ژیروسکوپ برای استفاده در اپلیکیشن ها می باشد.

فروشگاه نرم افزاری اپل تی وی, فروشگاهی به مانند آنچه که در iOS شاهد آن هستیم, است. اپلیکیشن ها توسط کنترل اپل تی کنترل می شوند و البته با آیفون و آیپاد تاچ نیز می تواند همگام برای بازی های گروهی شود. کاربران می توانند از نرم افزار هایی مانند Airbnb برای برنامه ریزی یک مسافرت یا GILT برای خرید لباس به صورت مستقیم از اپل تی وی استفاده کنند. اپلیکیشن ها می توانند به صورت یونیورسال برای آیفون, آیپد و اپل تی وی ساخته شوند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.