نسل بعدی Apple TV از استریم ویدیو‌های 4K پشتیبانی نخواهد کرد

طبق اخبار منتشر شده، اپل در حال کار بر روی نسل جدید Apple TV است و از قابلیت‌های مهم این نسل جدید وجود اپ استور اختصاصی برای این دستگاه و سیستم دستیار صوتی Siri خواهد بود. گرچه این اطلاعات هنوز تایید نشده‌اند، به نظر می‌رسد این نسل محدودیت‌هایی نیز در بر دارد. در حالی که این روز‌ها اکثر سرویس استریم ویدیو همانند یوتوب و Netflix به دنبال ارائه استریم ویدیو‌ها با کیفیت 4K هستند، به نظر می‌رسد اپل قرار نیست در نسل بعدی Apple TV چنین عمل کند و طبق اطلاعات موجود، اپل در نسل بعدی Apple TV پشتیبانی از استریم ویدیو‌های 4K را اضافه نخواهد کرد.

 

به گفته منابع نزدیک به اپل، تیمی که در حال حاضر بر روی نسل بعدی Apple TV کار می‌کنند بر این عقیده هستند که 4K هنوز در ابتدای کار قرار دارد و راه زیادی تا به تکامل رسیدن آن مانده است. بنابراین پشتیبانی از آن تصمیم عاقلانه‌ای نیست.

 

این در حالیست که پردازنده A8 موجود در آیفون‌های ۶ و ۶ پلاس قدرت پردازش ویدیو‌های 4K را دارد و اپل تنها با بکار گذاشتن این چیپ در Apple TV می‌تواند این قابلیت را ارائه دهد اما از نظر تیم توسعه اپل، این کار در این مقطع زمانی الزامی نیست و بلکه غیر ضروری است.

apple_tv_lego_movie

منبعMacRumors

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.