جزئیات جدیدی از روند طراحی اپل واچ از سوی Kevin Lynch

جزئیات جدیدی از روند طراحی اپل واچ از سوی Kevin Lynch

احتمالا Kevin Lynch را دیده باشید، فردی که در کنفرانس ۹ سپتامبر و ۹ مارچ اپل برروی صحنه آمد و قسمت نرم افزاری اپل واچ را نشان داد. او مدیر بخش نرم افزار اپل واچ است و حالا در مصاحبه‌ای جدید با WIRED جزئیات جدیدی از این پروژه را اعلام کرده است.

Lynch زمانی که شغل پیشنهادی از سوی اپل را پذیرفت، هنوز ایده ای نداشت که قرار است برروی چه چیزی کار کند. روز اول که به اپل رفت به جای خوش آمد گویی مستقیما به اتاق طراحی اپل رفت و کار خود را شروع کرد. زمانی که وارد شد متوجه شد این پروژه از زمان پیش بینی شده برای اتمام آن عقب است و کارهای زیادی باید انجام دهد.

kevin_400

هیچ نمونه اولیه‌ای وجود نداشت که کار کند. در واقع هیچ نرم افزاری تولید نشده بود. تنها شبیه سازی هایی بود که تیم آیپاد با Click Wheel معروف آیپاد تهیه کرده بودند و ایده های زیادی داشتند. جانی آیو از این تیم خواسته بود که یک وسیله جادویی را بسازند که برروی مچ دست بسته شود.

اپل طی چندین سال گذشته تغییرات عظیمی در دنیای تکنولوژی ایجاد کرده بود، پیش از آیپاد MP3 Playerهای دیگری بودند اما اپل مدلی را ساخت که شما آن را بخرید و دوست داشته باشید. آیفون مسیر موبایل‌ها را تغییر داد و آیپد تبلت‌های فراموش شده را دوباره بر سر زبان‌ها آورد. پس از این نوآوری‌ها، اپل تصمیم گرفته بود که یک ساعت درست کند.

زمانی که Lynch کار برروی قسمت نرم افزار این ساعت را آغاز کرد اپل درحال بازطراحی iOS بود که سرانجام تغییرات عظیم را در iOS 7 دیدیم. قسمتی از تغییرات iOS برای ایجاد طرح‌های قابل استفاده در صفحه نمایش کوچک ساعت بود.

در نسخه های اولیه Watch OS سیستم عامل به صورت یک تایم‌لاین بود، چیزی شبیه به ساعت‌های Pebble. اما Lynch گفت که این حالت برای مچ دست خوب نبود و تصور کنید به دنبال یک برنامه باشید و برای پیدا کردن آن لازم باشد ۳۰ ثانیه وقت صرف کنید، قطعا مچ دست شما خسته می شود.

سیستم عامل اپل واچ باید ساخته می شد که کاربر بتواند در چند ثانیه کار مورد نظر خود را انجام دهد.

FINAL_150331_White__v12RGB-BlackBG_JMO_W-EH1

در قسمت سخت افزاری Taptic Engine پایه کار اپل واچ بود و این قسمت مستقیما توسط تیم جانی آیو ساخته شد. در اپل نمونه‌های زیادی از این موتور حرکتی تست شد، بسیاری از آن‌ها اذیت کننده بودند، برخی حس خوبی را انتقال نمی دادند و برخی صدای زیادی ایجاد می کردند، در نهایت مدلی انتخاب شد که به کاربر بهترین حس را انتقال دهد.

Lynch در ادامه در مورد قابلیت‌های شخصی سازی اپل واچ گفت. بندها، اندازه‌های صفحه نمایش و جنس بدنه از اول نکته قابل توجه این پروژه بود. این داستان برخلاف پروژه‌های قبلی اپل بود. اپل زیاد به شخصی سازی اهمیت نمی‌داد، اما در مورد ساعت بحث فرق داشت. ترکیب مواردی که در بالا ذکر شد با طراحی‌های مختلفی که می توانید برای ساعت خود انتخاب کنید میلیون‌ها حالت شخصی سازی به کاربران ارائه می دهد.

150401-AppleWatch_Process_Book_HI_updates3-1024x691

اپل واچ همچنین دارای برخی انیمیشن برای دست یابی به رکورد های ورزشی است که اپل با دقت بسیار زیادی روی آن ها کار کرده است.

AppleWatch_Process_Book_HI-kwc01-37-1024x691

Lynch در پایان گفت که اپل واچ روند زندگی افراد را تغییر خواهد داد. این که می توانند با یک نگاه به مچ دست آخرین اطلاعات را ببینند تغییر بسیار مهمی است که قطعا کاربران با استفاده از این دستگاه متوجه آن خواهند شد.

منبعWIRED

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. مهدی

    ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ ۱۲:۰۵ ق.ظ

    اپل است دیگر …

دیدگاه خود را ارسال کنید.