اپل کلمه “Free” را در اپ استور به “Get” تغییر داد

اپل کلمه “Free” را در اپ استور به “Get” تغییر داد

اپل به تازگی کلمه “Free” را که در اپ استور برای دانلود برنامه های رایگان به کار میرفت، به کلمه “Get” تغییر داده است.

به طور دقیق مشخص نیست که چرا اپل تصمیم به چنین تغییری گرفته است، اما به نظر میرسد این تصمیم به علت جدالی باشد که در مورد خرید های داخل برنامه ها شکل گرفت.

در ماه جولای، اتحادیه اروپا طی یک بیانیه ای اپل را برای “پیدا نکردن راهی محکم و سریع” برای خرید های داخل برنامه ای متهم کرد. این موضوع در جهت نگرانی ها در مورد خریدهای داخل برنامه ها و به خصوص مورد هایی که به صورت تصادفی توسط کودکان اتفاق افتاده است، مطرح شد.

در دسامبر ۲۰۱۳، از اپل، گوگل و فدراسیون برنامه های تعاملی اروپا خواسته شده بود که:

-بازی هایی که به عنوان رایگان (Free) معرفی میشوند، نباید ذهن مشتری را از قیمت واقعی آنها دور کنند.

-بازی ها نباید اجازه دهند که کودکان بتوانند خرید های داخلی آنها را انجام دهند. همچنین نباید به گونه ای باشند که والدین را قانع کنند تا خریدها را برای کودکانشان انجام دهند.

-مشتری ها باید کاملا از هزینه های برنامه آگاه شوند و خریدها نباید به صورت اتومات توسط تنظیم هایی که از قبل وارد شده است و بدون تایید هر دفعه مشتری، انجام شوند

-سازندگان باید یک آدرس ایمیل ارائه دهند تا مشتری ها در صورت ایجاد مشکل و یا انتقاد بتوانند مستقیما با آنها ارتباط برقرار کنند.

پس از این موصوع، گوگل قبول کرد تا برخی تغییرات را انجام دهد، به عنوان مثال گوگل تصمیم گرفت که دیگر از کلمه “Free” برای برنامه هایی که خرید داخلی دارند، استفاده نکند. این احتمال وجود دارد که این تغییر اپل نیز به همین دلیل باشد.

 

207917

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.