تقاضای مک در سه ماهه ی سوم امسال به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است

تقاضای مک در سه ماهه ی سوم امسال به بالاترین حد خود در تاریخ رسیده است

بر اساس گزارشی که “IDC’s quarterly PC tracker” منتشر کرده است، در سه ماهه ی سوم سال 2014 اپل توانسته رکورد فروش دستگاه های دارای OS X خود را شکسته و به بالاترین حد آن در تاریخ برسد. لازم به ذکر است که در این گزارش تنها وضعیت فروش دستگاه های دارای OS X در نظر گرفته شده و فروش iPad ها در این گزارش ادغام نشده است.

در سه ماهه ی سوم امسال 13.4 درصد از تقاضای بازار PC آمریکا به شرکت اپل اختصاص داشته است؛ در این میان شرکت هایی نظیر لنو، اچ پی و دل رتبه های اول تا سوم را به خود اختصاص داده اند. گفته می شود در این سه ماهه حدود 2.26 میلیون کامپیوتر توسط اپل در آمریکا به فروش رسیده است.

a0269324a3aac9c05934ff73cd102763.png

اما اگر بخواهیم به بررسی آمار و ارقام در سطح جهان بپردازیم، اپل تواسته 5.7 درصد از بازار جهانی PC ها را به خود اختصاص بدهد. شزکت اپل در سه ماهه ی سوم سال 2014 در کل جهان حدود 5.5 کامپیوتر به فروش رسانده است که در این سطح در جایگاه پنجم پر فروش ترین سازنده های کامپیوتر جهان قرار گرفته است. همچون فروش در آمریکا، شرکت های لنو، اچ پی و دل نیز جایگاه اول تا سوم بازار جهای را به خودشان اختصاص داده اند.

با توجه به ارائه ی احتمالی مک بوک ایر با صفحه نمایش رتینا در سال 2015، به احتمال زیاد در سال آتی فروش مک ها قوی تر و بهتر خواهد شد.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.