مقایسه میزان استقبال کاربران از Yosemite در مقایسه با سیستم عامل های گذشته

مقایسه میزان استقبال کاربران از Yosemite در مقایسه با سیستم عامل های گذشته

بر اساس آمار بدست آمده از شرکت Chitika پس از ۶ روز از انتشار عمومی (سیستم عامل) OS X Yosemite ٬ در حدود ۱۲/۸ درصد کاربران مکینتاش در آمریکای شمالی به این نسخه جدید مهاجرت نمودند. این مقدار با آماری که سال گذشته در هنگام انتشار عمومی نسخه قبلی OS X یعنی Mavericks در بازه زمانی ۶ روزه در دست بود ( در حدود ۱۲/۴ درصد‌ ) اختلاف اندکی را داشته است.

قبل از عرضه نهایی سیستم عامل Yosemite ٬ استقبال کاربران و توسعه دهندگان از نسخه بتای این سیستم عامل ۳۳ برابر بیشتر از استقبال کاربران در سال گذشته از نسخه بتای سیستم عامل Mavericks بوده است.

به گفته وب سایت Chitika جذاب ترین قسمت سیستم عامل Yosemite برای مهاجرت کاربران٬ ادغام OS X و iOS می باشد. در سیستم عامل پیشین٬ Mavericks به صورت جدی تمرکز خود را بر روی بهینه کردن زیرساخت سیستم عامل گذاشته بود و حال در نهایت اپل در Yosemite با یک خانه تکانی اساسی امکانات فوق العاده خود را به معرض نمایش گذاشته است. 

اپل در این نسخه از سیستم عامل٬ برای اولین بار نسخه آزمایشی را در اختیار تمامی کاربران گذاشت و این بار استفاده از نسخه آزمایشی محدود به کاربران توسعه دهنده نبود. در نتیجه این کار همانطور که از شواهد مشخص است٬ استقبال بیشتری از سوی کاربران ( حداقل در شش روز اول ) نسبت به سیستم عامل های گذشته ( Mavericks ) انجام گرفته است.

آمار منتشر شده از وبسایت Chitika از میلیون ها کاربر آمریکایی و کانادایی بدست آمده است.

همچنین آماری از وبسایت GoSquard نیز در این رابطه منتشر شده است که نشان دهنده استقبال ۱۶ درصدی کاربران از این سیستم عامل می باشد.

نکته : تفاوت ارقام به دلیل تفاوت در بازه های زمانی و منابع آماری می باشد٬ همچنین آمار منتشر شده از GoSquard (همانطور که در دیاگرام مشخص است) دارای نوسان تا ۱۰ درصد می باشد و میانگین کلی آن مشخص نشده است.

منبع خبر : MacRumors

 

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.