نگاه اول بر نرم افزار Pixelmator برای آیپد: ویرایش حرفه ای در حرکت

نگاه اول بر نرم افزار Pixelmator برای آیپد: ویرایش حرفه ای در حرکت

برنامه محبوب مک، Pixelmator، در روز پنجشنبه با امکانات فوق العاده و محیط کاربری زیبا و ساده، قدم به دنیای آیپد گذاشت.

10877-3334-141023-Pixelmator-3-l

هفته گذشته، برنامه Pixelmator برای اولین بار در کنفرانس خبری اپل، همزمان با معرفی آیپد ایر ۲، معرفی شد.

Pixelmator دارای یک محیط کاربری بسیار ساده است، و به کاربران این امکان را میدهد که عکس ها را به صورت تمام صفحه مشاهده و دستکاری کنند!
بیشتر ابزار ها، در منو و آیکان ها که در بالای سمت راست صفحه قرار دارند مخفی شده اند. در حالی که ابزارهای متنی و دکمه کارآمد undo، در بالا سمت چپ صفحه قرار دارند.

همانند دموی نمایش داده شده در کنفرانس، برنامه بسیار روان اجرا میشود. این حالت حتی بر روی نسل اول آیپد ایر نیز به همین صورت است. همچنین برنامه Pixelmator در باز کردن و تغییرات روی عکس های حجیم با کیفیت بالا نیز به خوبی عمل کرده، و تجربه لذت بخشی در بزرگ و کوچک کردن، جا به جا کردن و چرخاندن عکس ها ارائه میدهد.

Pixelmator ابزارهای قدرتمندی برای رتوش تصاویر، افکت ها، تنظیم رنگ، نقاشی کردن و دیگر ابزار های خلاقانه را در خود جای داده است.

همچنین ابزاری به نام “تعمیر” (Repair Tool)، برای از بین بردن لکه های عکس تعبیه شده است! و به کمک الگوریتم فوق العاده تطابق الگو در این برنامه، کاربر قادر خواهد بود تا اشیائی که روی پس زمینه های نسبتا ساده و الگو دار هستند را از عکس حذف کند!


نمونه ای از عملکرد ابزار تعمیر

علاوه بر این ویژگی ها، ابزارهای ویژه دیگری برای دستکاری بیشتر عکس ها ارائه شده اند.

ابزارهایی همانند sharpness، pinch، noise hue، “light leak,” و … برای تغییرات کلی در عکس وجود دارند. در کنار این ابزار ها، ابزار هایی برای ایچاد تغییرات در بخش هایی از عکس نیز وجود دارند: تار کردن (blur)، bump effect و …

در داخل هر افکت، تعدادی styleهای پیش فرض وجود دارد. در برخی افکت ها، یک دایره مجازی ایجاد میشود که از به وسیله آن میتوان اثر افکت را کم و زیاد کرد. این عمل در افکت های دیگر به صورت یک slider ظاهر میشود که در هر دو حالت، پیش نمایش افکت به صورت همزمان قابل مشاهده است.

کاربران حرفه ای تر نیز میتوانند از ابزارهای ارائه شده تنظیم رنگ و به صورت هیستوگرام بهره مند شوند. انحناها، levels، روشنایی و کنتراست، تعادل رنگ و تعادل رنگ سفید نیز همگی میتوانند همراه با پیش نمایش همزمان، کنترل شوند.

به علت قدرت پردازش بالای مورد نیاز برای این قبیل از امکانات، معمولا آنها فقط برای نسخه های کامپیوتر و دسکتاپ ارائه میشوند، ولی با این وجود، Pixelmator به صورت کاملا نرم و روان تمام ویژگی های ذکر شده را انجام میدهد.

این برنامه از سیستم لایه بندی برای عکس ها، متن ها، و افکت ها استفاده میکند، ولی متاسفانه برای تنظیمات عکس، همانند تنظیم رنگ، این سیستم لایه ای ارائه نشده است و تغییرات مستقیما بر خود عکس اثر داده میشوند. البته این ایراد در کنار امکانات برنامه، چندان بزرگ هم به نظر نمیرسد و میتوان آن را نادید گرفت!

نهایتا Pixelmator به شما اچازه میدهد که عکس های خود را با روش های گوناگون به اشتراک بگذارید. همچنین پشتیبانی از iCloud Syncing و هماهنگی با ویژگی های جدید iOS 8 که از میان آنها میتوان به Handoff برای Pixelmator بر روی مک نام برد، از دیگر ویژگی های این برنامه فوق العاده است.

هم اکنون میتوانید این برنامه را با قیمت ۴.۹۹ دلار از اپ استور خریدادی کنید.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.