اپل کمپانی Beats را خرید

اپل کمپانی Beats را خرید

در آخرین گزارش مالی شرکت اپل برای سه ماهه اول 2014 ٬ خواندیم که این شرکت تنها از بخش آیتونز بیش از 4.7 میلیارد دلار درآمد داشته داشته٬ این میزان درآمد اپل از آیتونز٬ بیش از یک سال کل شرکت Netflix است٬‌ این به خودی خود نشان می دهد که چرا همیشه شرکت اپل٬ علاقه زیادی به سرمایه گذاری در صنعت موسیقی دارد. پیش از این نیز به این موضوع پرداخته ایم که چگونه اپل با آیتونز برای همیشه صنعت موسیقی را دگرگون کرد. اپل به مانند یک شطرنج باز خبره مهره های خود را در صنعت موسیقی به حرکت در می آرود و در آخرین حرکت٬ به گزارش Financial Times ٬ کمپانی Beats توسط اپل به ارزش 3.2 میلیارد دلار خریداری شد.


۲۶ اکتبر ۲۰۰۴ ٬ استیو جابز در کنار The Edge , ‌Bono و Jimmy Iovine (نفر اول از سمت چپ )

تقریبا همه ما٬ با هدفون های Beats آشنا هستیم٬ این شرکت نیز در ماه های اخیر سرویس استریم موسیقی خود را راه اندازی کرده است٬ حال این شرکت را جزئی از امپراطوری اپل باید به حساب آوریم. به گزارش Financial Times اپل در حال خرید شرکت beats electronics با ارزش 3.2 میلیارد دلار است. این شرکت که سازنده هدفون و دارنده یک سرویس استریم موسیقی است٬ توسط Jimmy Iovine که یک آهنگ ساز است اداره می شد. براساس گزارش ها بعد از الحاق Beats به اپل٬ Jimmy Iovine مستقیما به تیم کوک٬ رئیس شرکت اپل گزارش خواهد داد.
این خرید٬ بزرگترین خرید شرکت اپل تا به امروز است٬ پیش بینی می شود خرید beats به اپل٬ در جهت طراحی هدفون های بهتر و قوی تر٬ افزایش تجربه اپل در استریم موسیقی و بهبود قابلیت های iTunes Radio برای مقابله به سرویس هایی مثل Spotify و پاندورا کمک خواهد کرد.
در گزارش دیگری نیز نیویورک پست اعلام کرده است که Jimmy Iovine ٬ رئیس فعلی Beats به تیم مدیریت اپل به عنوان مشاور ویژه تیم کوک خواهد پیوست و احتمالا برای نوآوری در بخش موسیقی٬ تیم کوک را مشاوره خواهد داد.
و در نهایت باید گفت که احتمالا در آینده ای نزدیک و پس از ورود کامل کمپانی beats به اپل٬ باید با نشان تجاری beats برای همیشه خداحافظی کنیم٬ زیرا براساس تجربه ها٬ اپل بعد از خرید هر کمپانی٬‌ محصولات آنها را وارد خط تولید خود می کند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.