ساختمان جدید اپل، معروف به ‘سفینه فضایی’ را اینگونه خواهید دید

ساختمان جدید اپل، معروف به ‘سفینه فضایی’ را اینگونه خواهید دید

 

یکی از پروژه های ناتمام استیو جابز فقید، طراحی ساختمان جدید و مدرنی است که اپل میبایست از کوپرتینو به محل جدید خود کوچ کند. در ۱-۲ سال اخیر تصاویر زیادی از نمای بیرونی آن را مشاهده کرده اید، مجتمع وسیع به شکل یک سفینه فضایی که بر اساس مستندات و نقشه ها، چیزی هم از یک سفینه کم ندارد. مرحوم استیو در جلسات هیئت مدیره به شدت از این پروژه حمایت و داشتن یک ساختمان متمرکز، مدرن را برای اپل الزامی میدانست. این پروژه طی سالیان اخیر در حال آماده سازی، در محل جدید خود که قبلاً شرکت HP در آن منطقه واقع بود، میباشد. جزئیات دقیق از امکانات این مجتمع در دسترس نیست اما انتظار میرود بسیار پیشرفته و مدرن باشد، و در سال جاری اپل به شدت درگیر به اتمام رساندن آن بود. اما به دلایل گسترش فضای سبز و خرید املاک اطراف، این پروژه بر اساس برنامه ریزی در سال ۲۰۱۵ یا اوایل ۲۰۱۶ به بهره برداری کامل خواهد رسید.
در جلسه اخیر مدیران کوپرتینو، Dan Whisenhunt مدیر ارشد اپل در امور املاک و مستغلات، مروری بر نمای بیرونی و داخلی آن پرداخت که شامل طرحهای تصویری و ویدیویی مفهومی میباشد که این تصاویر بسیار شگفت انگیز و رویایی است و آنچه در آینده از ان انتظار میرود را به تصویر میکشاند، که به جرات میتوان گفت زیباترین و مدرنترین ساختمان اداری در دنیا خواهد بود.
تصاویری که Whisenhunt در دسترس قرار داده است مربوط به پارکینگ های مدرن، کافه هایی با چشم انداز بینظیر، لابی، ورودی سالن اصلی به شکل زیرزمینی، سالن کنفرانس بسیار مدرن که دیگر مجبور به استفاده از فضاهای محدود نقاط دیگر نیست. این تنها چشم انداز این ساختمان مدرن است، اما چیزی فراتر از آن است که ما تصور میکنیم، چرا که استیو جابز فقید در ۲ سال پیش، آن را بهترین ساختمان اداری جهان نامید. میتوانید آرشیو تصویری شگفت انگیز این ساختمان اداری جدید که در آینده ای نزدیک آن را با همین ترکیب خواهید دید، مشاهده نمایید.

 

 

 

لابی سالن ساختمان که مردم را با نمایی جذاب برای کنفرانس های اصلی منتظر نگاه میدارد.

 

 

 


ورودی پارکینگ

 

 

 

 

پارکینگهای مدرن با پانلهای عمودی خورشیدی که گیاهان سبز را در خود نگاه میدارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 ورودی ساختمان اصلی که پایین تر از سطح زمین قرار دارد.

 

 

 

 

استیو جابز: در این ساختمان یک تکه شیشه مسطح پیدا نخواهید کرد.

 

 

 

 

کافه تریا با گنجایش ۱۰۰۰ نفر

 

 

 

 

در ساختمان جدید اثری از بنرهای محصولات اپل بر روی دیوار نمیبینید.

 

 

 

 

محل ورود بازدید کنندگان و عموم

 

 

 

 

نمایی زیبا از محل ورودی بازدیدکنندگان و عموم مردم

 

 

 

 

ورودی اصلی به سمت سالن کنفرانس که در زیر زمین قرار دارد.

 

 

 

 

نمایی از بالای ورودی سالن کنفرانس، این سالن با داشتن ۱۰۰۰ صندلی، بالاترین گنجایش را برای علاقه مندان به رویدادهای اپل  فراهم می آورد.

 

 

 

 

نمایی از ساختمان از قسمت داخل این سفینه فضایی

 

 

 

 

این ساختمان شیشه ای بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند و مهندس اپل را در خود جای میدهد.

 

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. sina

    ۲۳ آبان ۱۳۹۲ ۱۰:۵۶ ب٫ظ

    wow

دیدگاه خود را ارسال کنید.