تمایل اپل برای مالکیت بخشی از بلکبری

blackberry-104

 

اگر خبرهای گذشته را دنبال کرده باشید، باید بخاطر داشته باشید که شرکت بلکبری در ماههای اخیر به دلایل مختلف در بخران ورشکستگی قرار گرفت، تلاش ها بدانجا ختم شد که یک گروه مالی به نام فیرفکس (Fairfax) که سمت های هیئت مدیره این کمپانی را نیز بر عهده دارند، خرید کل یا بخش اعظم این شرکت را اعلام نمودند و قرار بر این شد چنانچه راهکار یا پیشنهاد بهتری ارایه نگردد این گروه در خصوص خرید این شرکت با اعضای هیئت مدیره مذاکره نمایند.
در طول این مدت پیشنهادات زیادی از طرف شرکت های معتبر به بلکبری وصول گردید، که در هفته های اخیر میتوان به غول های فناوری مانند اپل، مایکروسافت، Lenovo اشاره نمود که علاقه مند به بخش هایی از این شرکت بودند.
بنا به گزارش رویترز، در میان پیشنهادات کمپانیهای معتبر، اپل بر خلاف دیگران، مشتاق خریداری اختراعات به ثبت رسیده بلکبری بوده است، در واقع اپل دوست دارد مالک معنوی بلکبری باشد. به صورت دقیق مشخص نیست که بلکبری چه چیز در اختیار دارد که اپل ابراز تمایل کرده است، گویا این شرکت انباری از اختراعات ثبت شده مربوط به فناوریهای بیسیم را در اختیار دارد که در گذشته با اپل، سامسونگ، موتورولا،گوگل و شرکتهای دیگر بر سر حق ثبت اختراع آنها در حال جنگ بوده است.
در نهایت هیئت مدیره بلکبری تصمیم گرفت فعلاً برای جلوگیری از تکه تکه شدن این کمپانی و تصاحب هر بخش توسط شرکتهای مختلف، بودجه ۱ میلیارد دلاری را از طریق گروههای سرمایه گذاری به این شرکت تزریق کند، که بنا به گفته منابع، این سرمایه گذاری میتواند به ۱.۲۵ میلیارد دلار نیز برسد.
همزمان با سرمایه گذاری جدید بلکبری، Thorsten Heins مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره این شرکت از دو سمت خود استعفا داد و به صورت موقت جای خود را به John Chen، مدیر اجرایی سابق Sybase واگذار نمود.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.