نسل جدید مک بوک پرو ها رونمایی شدند

همان طور که از پیش انتظار می رفت، سرانجام پس از یکسال مکبوک پرو های رتینا نیز دستخوش تغییراتی شدند. این تغییرات شامل هر دو مدل ۱۳ و ۱۵ اینچ شده و قطعات، وزن، ظرافت و قیمت این دستگاه را تحت تاثیر گذاشت. 

bcd19171de7d0879ad8126d52b7e562b

از برادر بزرگتر شروع کنیم:
مک بوک ۱۵ اینچ، با صفحه رتینا و رزولوشن ۲۸۸۰ در ۱۸۰۰ یکی از قوی ترین و بهترین کامپیوتر های شخصی جهان است. تغییراتی که در این کنفرانس اعمال شدند با پروسسور شروع شد. این دستگاه دارای نسل چهارم پروسسور Core i7 اینتل می باشد که سرعتی خارق العاده به این دستگاه می بخشد. به لطف این پروسسور که می تواند سرعتی تا ۲.۶ GHz ، شش مگابایت cache و پ سرعت تقویت توربو تا ۳,۸ GHz شما می توانید حتی پیچیده ترین کار ها را در کوتاه ترین زمان انجام دهید. 


همچنین این دستگاه صفحه نمایش فوق العاده ای دارد. پروسسور جدید این دستگاه، دارای Iris Pro Graphics می باشد که به شما اجازه می دهد frame های بیشتری در ثانیه را در بازی های سه بعدی، و واکنش و سرعت بیشتر در اجرای پروژه های HD خود داشته باشید.

این در حالیست که برادر کوچک تر دارای Intel Iris Graphics می باشد که بازدهی و عملکرد دستگاه را تا ۹۰ درصد افزایش می دهد در نتیجه شما همزمان می توانید کارای شخصی و ساده روزانه خود را و کار های گرافیکی و سنگین خود را با این دستگاه انجام دهید. این مدل درست است کوچکتر و نازکتر است ولی در دل آن قدرت غیر قابل تصوری نهفته شده است.

دو مدل مک بوک پرو رتینا جدید – که در واقع تنها مدل های مک بوک پرو در حال حاظر هستند – دارای باطری بسیار قوی می باشند که با وجود صفحه نمایش رتینا و قدرت نهفته در دل آن ها می توانند تا ۹ ساعت برای برادر کوجک و ۸ ساعت برای برادر بزرگتر بازدهی داشته باشند.

ولی تغییرات تمام نشده!
نسل جدید مک بوک پرو، با نسل جدید SSD ها عرضه بازار می شوند چیزی که شما از وقتی دکمه power دستگاه را بزنید متوجه آن می شوید – سرعت بوت دستگاه، برنامه ها و خیلی کار های دیگر- در حالی همه چیز کاملا طبیعی و روان به نظر می آیند. حتی import کردن آلبوم های سنگین به iPhoto یا Aperture نیز در زمان کوتاهی انجام خواهد شد. عملکرد آن ها ۱.۶ برابر بهبود یافته است. 

همانند نسل جدید مک بوک ایر، مک بوک پرو ها نیز از فناوری پیشرفته ی شبکه وایرلس پر سرعت با استاندارد جدید ۸۰۲.۱۱ac در این نسل استفاده شده است که airport های اپل نیز آن ها را ساپورت می کنند. به همین شکل، این دستگاه شامل Bluetooth 4.0 نیز می باشد. تجربه ای که می تواند بیش از ۳ باز سریعتر از هر نوع شبکه دیگر باشد.


این نسل همچنین از Thunderbolt 2 که به طور خلاصه دارای سرعت انتقال داده بسیار سریعتر شده و توان عملیاتی بهبود یافته ای را دارد تا جایی که می تواند پهنای باند ۲۰Gb/s با هر دستگاهی داشته باشد.
در پایان، باید اافه کرد که هر دو مدل این دستگاه دارای دو پورت Thunderbolt 2، دو ,ورت یو اس بی ۳، یک پورت HDMI ، یک ریدر SDXC card و یک پورت هدفون می باشند.

سخن آخر در مورد رم هاست زیرا اپل تنها مدل پایه ۱۳ اینج را با رم ۴ گیگ عرضه می کند (رمی که چند سالیست بر روی مک بوک پور های رتینا و غیر رتینا قرار می گیرد) و بالاترین مدل عادی را با رم ۱۶ گیگ عرضه می کند چیزی که در مقایسه با رم ۶۴ گیگابایت مک پرو بسیار کوچک به نظر می رسد.


 

پس از این کنفرانس می توان نتیجه گرفت که امپراطوری مک بوک پور های بدون رتینا به پایان رسیده زیرا اپل از امروز -که نسل جدید مک بوک پرو های ۲۰۱۳ را عرضه می کند- دیگر به عرضه مدل های بدون صفحه نمایش رتینا ۱۵ اینچ نمی پردازد و تنها یک مدل بدون رتینا به قیمت ۱,۳۴۹.۰۰ دلار را نگه داشته است چیزی که برای کمپانی بزرگی مثل اپل و با پیشرفت روزانه تکنولوژی طبیعیست. در پی این اقدام، قیمت دو نسل جدید مک بوک پرو ۲۰۰ دلار کاهش یافتند و ما شاهد قیمت پایه $۱۲۹۹ برای مدل ۱۳ اینج و $۱۹۹۹ برای مدل ۱۵ اینچی هستیم.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. reza

    ۱ آبان ۱۳۹۲ ۱:۳۷ ق٫ظ

    الان من نفهمیدم مک بوک پرو ١٣ قوی تره یا ١۵
    و ماجرای این ٩٠٪ چیه یعنی پرو ١۵ نسبت به قبل قویتر نشده؟

دیدگاه خود را ارسال کنید.