نسل دوم آیپد مینی رونمایی شد

شوالیه کوچک اپل سرانجام پس از شایعات فراوانی در کنفرانس اپل در سالن هنر سانفرانسیسکو رونمایی شد. آیپد مینی نسل دوم از تمام جهات کمبود های نسل اول را جبران کرده است و قوی تر از همیشه خود را آماده ورود به میدان نبرد تبلت ها کرده است. آیپد مینی نسل دوم با صفحه رتینا٬ پردازنده قدرتمند تر٬ وایرلس قوی تر در سانفرانسیسکو متولد شد. 

2f480d37a78953a7e243d56ea6fa1fb7

 

آیپد مینی نسل دوم٬ بعد از ماه ها شایعه پیرامون وجود یا عدم وجود صفحه نمایش رتینا٬ سرانجام به این استاندارد با کیفیت مجهز شد٬ حال صفحه نمایش آیپد مینی دارای رزولوشن ۲۰۴۸ در ۱۵۳۶ با چگالی پیکسل ۳۲۶ پیکسل بر اینچ است. این شاید اصلی ترین خواسته تمامی مشتریان پیرامون ایپد مینی بود٬ اما تغییرات به همینجا خلاصه نمی شود٬ آیپد مینی نسل دوم دارای پردازنده قدرتمند A7 است که در عمل چهار برابر قوی تر از پردازنده پیشین آیپد مینی و هشت برابر توان پردازشی گرافیکی بالاتری دارد. ٬ این پردازنده نیز در ادامه راه آیفون ۵s ٬ یک پردازنده از نوع ۶۴ بیتی ها است. اگر بخواهید بدانید که پردازنده ۶۴ بیتی دقیقا چه وظیفه ای بر عهده دارد به اینجا مراجعه کنید. در کنار این پردازنده قدرتمند که ایپد را تقریبا در رده کامپیوتر های خانگی در می آورد٬ چیپ وایرلس آیپد مینی نیز دو برابر قوی تر از نسخه قبلی این دستگاه می باشد. اما متاسفانه خبری از سنسور اثر انگشت در آیپد مینی نیست و احتمالا برای دیدن آن باید یک سال دیگر نیز صبر کنیم. 

 

 

آیپد مینی نسل دوم دارای همان زبان ساخت نسل اول است و در رنگ های سفید٬ خاکستری در حجم های ۱۶ , ۳۲ , ۶۴ , ۱۲۸ گیگ با قیمت پایه ۳۹۹ دلار ( افزایش قیمت از ۳۲۵ دلار ) در پایان ماه نوامبر عرضه خواهد شد. 

در آخر باید بگوییم که بهترین تبلت کوچک بازار به سادگی بهتر از قبل شد٬ آیا خریدار این کوچک زیبا خواهید بود؟

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.