وب سایت توسعه دهندگان اپل هک شد٬ احتمال لو رفتن اطلاعات برخی از کاربران

وب سایت دولوپرهای اپل هک شد : اسامی دولوپرها و آدرس ها ممکن است گرفته شده باشد (لو رفته باشد.)

66e82865f3c8857f52fce738166b73f2cached

امروز در ایمیلی به دولوپرها, اپل اعلام کرد که یک هکر ناشناس به وب سایت دولوپرهای (توسعه دهندگان) اپل نفوذ کرده و به دلایل امنیتی این وب سایت از پنجشنبه گذشته از دسترس خارج بوده است.

این کمپانی اعلام کرد که اطلاعات شخصی و حساس “encrypt شده (کدگذاری شده) و غیرقابل دسترسی” می باشد اما مهندسان اپل “احتمال آن را نمیتوان نادیده بگیرند” که اسامی وآدرس ایمیل دولوپرها (توسعه دهندگان)قابل دسترسی نباشد.

اپل اعلام کرد که در حال بازسازی سیستم دولوپرها(توسعه دهندگان.) می باشد, آپدیت برنامه و بازسازی مجدد تمام سیستم دولوپرها. البته مشخص نیست که سایت از کی دوباره شروع به کار میکند, البته خود کمپانی اعلام کرد که امیدوار است که سیستم دوباره به حالت طبیعی برگردد.

وب سایت دولوپرهای اپل آپدیت شد

پنجشنبه گذشته یک ورود غیرقانونی به محل اطلاعات شخصی وب سایت دولوپرها (توسعه دهندگان.)مشاهده شد. اطلاعات مهم شخصی کدگذاری شده و غیزقابل دسترسی میباشند , از طرفی, احتمال اینکه بعضی از اسامی دولوپرها و آدرس ایمیل آنها شناسایی شود را نمیتوان نادیده گرفت. اما جهت داشتن شفافیت , ما این مورد را با شما مطرح میکنیم. ما در همان روز پنجشنبه سایت را از دسترس خارج کرده و تا این لحظه مشغول کار برروی این مورد هستیم.

برای جلوگیری از مشاهده دوباره اینچنین اتفاقاتی, ما تمامی سیستم دولوپرها (توسعه دهندگان.)را بازسازی, برنامه سرور را آپدیت و کل دیتا بیس را به روزرسانی کردیم. پوزش ما را به علت مشکلات قابل توجه ناشی ازخرابی پذیرا باشید و امیدواریم که به زودی وب سایت دولوپرها (توسعه دهندگان.م)آماده راه اندازی مجدد شود.

اپل در کفتگو با Macworld اعلام کرد که سرور مورد حمله شامل هیچگونه اطلاعات مشتریان نبوده و تمام اطلاعات شخصی کدگذاری شده اند – علاوه بر این, حمله کنندگان به هیچکدام از کدهای app در هیچ سروری که اطلاعات برنامه ها نگهداری مشوند , دسترسی پیدا نکرده اند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.