ترکیب درگاه USB و SD Card توسط اپل!

یکی از دغدغه های همیشگی سازندگان نوت بوک، بویژه اپل، باریک و در نتیجه، سبک کردن محصول نهایی است. امروز به صورت اتفاقی به یک پتنت برخوردیم که نشان می دهد Apple به دنبال ترکیب درگاه USB و SD card است.

13.06.27-Port-1

این اختراع که موسوم به “درگاه ورودی ترکیبی” است، جزییات سیستمی جدید را فاش می کند که portهای USB و میکرو کارت را یکپارچه می کند. این ورودی دوگانه نه تنها فضای کمتری از بدنه MacBook را اشغال می کند، بلکه فضای داخلی و سخت افزار مورد نیاز برای انتقال اطلاعات را نیز کاهش می دهد.

پر واضح است که این ابتکار، شروع راه است و در آینده شاهد ترکیب هر تعداد port ، شامل Thunderbolt 2 خواهیم بود. همچنین، در متن این patent، اپل از یک MacBook Air به عنوان نمونه استفاده کرده است. اما این ترکیب قطعا قابل استفاده بر روی تمام Macها خواهد بود.
درگاه ورودی، شامل گام و اتصالات های الکتریکی مختلفی خواهد بود، برای مثال، اولین اتصال برای پورت USB و دومین اتصال، مختص کارت حافظه خواهد بود. در این صورت، هر اتصال، به پورت مخصوص به خود وصل می شود. حتی ممکن است در آینده، شکل اتصال ها هم یکسان شود.

13.06.27-Port-2

در ادامه، apple به نحوه طراحی محیط و دهانه این درگاه ترکیبی نیز پرداخته است. برای مثال، شکاف های موجود در SD Card امکان استفاده از مکانیزم های نگه دارنده ای چون، گیره و فنرهای موجود در دیواره درگاه را دارد.

همانگونه که گفتیم ، این طرح بر اساس اتصالات الکتریکی متفاوت بنا شده. مشخص است که با توجه به محدودیت این اتصالات، هر سخت افزاری را نمی توان به این پورت ترکیبی متصل نمود.

13.06.27-Port-3

در انتها باید بگوییم که ممکن است بعضی رم ریدرهای همه کار را مثال بزنند و مدعی شوند که ایده apple، تفکر جدیدی نیست، اما به خاطر داشته باشید که card readerها از یک پورتکل مشخص استفاده می کنند، در حالی که در پتنت اپل، حداقل دو پورتکل درگیر خواهند بود. مبتکر این ایده، Changsoo Jang است.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۱

  1. وحید

    ۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۰۹ ق.ظ

    اما اینطوری سوکت درگاه usb با یک فشار کوچک میشکنه !

دیدگاه خود را ارسال کنید.