ویژگی توانمند Hotspot 2.0 در IOS 7 چیست؟

ویژگی توانمند Hotspot 2.0 در IOS 7 چیست؟

ios7-hidden-features

 

همانطور که قبلاً اشاره کرده بودیم، ۲۴ ویژگی بسیار عالی در کنفرانس اخیر WWDC 2013 به دلایل زمانی معرفی نشد، یکی از از این قابلیتها Hotspot 2.0 میباشد.
در اکثر مکانها یا برجهای تجاری خدمات دسترسی به شبکه های بی سیم و سلولار گاهی مشکلات خاص خود را دارند، سیگنالهای ضعیف و احراز هویت از مشکلاتی بود که کاربران با آن دچار بودند، اما امروزه این مورد به لطف قابلیتهای جدید شبکه ای توسط اپراتورهای شبکه برطرف شده و و میتوانید در شبکه های محلی، مراکز خرید و … به آسانی همیشه به شبکه متصل باشید. و برای دسترسی به این نوع سرویس IOS 7 به بهترین شکل با ویژگی جدید توانمند Hotspot 2.0 که در کنفرانس به ان اشاره نشد، بهره کامل را ببرید.
اما Hotspot 2.0 چیست؟

قابلیت جدید Hotspot 2.0 درحقیقت یک تکنولوژی خاص، همخانواده Wi-Fi میباشد که از پروتوکل Passpoint پشتیبانی مینماید.
در واقع Passpoint یک شبکه Wi-Fi میسازد تا بتواند شبکه تلفن های همراه یا شبکه های دیگر را آسانتر و سریعتر برای کاربران دیگر تنها با یکبار احراز هویت در دسترس قرار دهد، و ترافیک اینترنت را برای دستگاههایی که قابلیت اتصال شبکه را دارند فراهم اورد.
اگر یادتان باشد، قابلیت Personal Hotspot در دستگاههای IOS میتوانست اینترنت سیمکارت تلفن همراه را در شبکه داخلی بوسیله wi-fi یا پورت usb یا بلوتوث برای بقیه کاربران و دستگاههای دیگر Share کند و شما با وارد نمودن رمز عبور میتوانستید از اینترنت بهره مند شوید. حال اگر شما در مرکز خرید یا فرودگاه باشید که شدیداً به Wi-fi نیاز داشته باشید، اما همه قفل و نیاز به رمز عبور دارد و شما دسترسی به کسی ندارید و نمیدانید چه کنید. اینجاست که Hotspot 2.0 به کمک شما خواهد آمد.
امروزه اکثر اپراتورها و مراکز خدماتی شبکه ای از پروتوکل Passpoint پشتیبانی مینمایند، این پروتوکل در حقیقت راهی است برای احراز هویت و دسترسی دادن آنها به شبکه های اینترنتی و بهره مندی از آن.
به طور واضح، شما از یکی از اپراتورهای بزرگ مثل AT&T یا Verison یک رمز عبور WPA2 دریافت کرده و در دستگاه خود ذخیره مینمایید، و هر جای دنیا که قدم بگذارید و بخواهید به شبکه Wi-fi ان منطقه متصل شوید، نیازی به وارد کردن رمز عبور نیست. در حقیقت همیشه در مراکز بزرگ خرید، فرودگاه یا برجهای تجاری و … بدون جستجو و وارد کردن رمز عبور به شبکه های Wifi متصل خواهید بود.

 

در حال حاضر IOS 7 از این پروتوکل پشتیبانی مینماید، اما گاهاً اپراتورهای بزرگی مثل AT&T, Verizon, Boingo, Comcast با بعضی مراکز بزرگ و کوچک مشکلاتی دارند که امیدوار باید بود که این مراکز به این پروتوکل پیوسته تا بتوانند به مشتریان یا مهمانان و افراد عمومی خدمات اینترتی را با این روش، آسان تر در دسترس قرار دهند.

یادداشت:در یک جمله اگر بخواهیم خلاصه کنیم، با پشتیبانی IOS 7 از Hotspot 2.0, شما با یک دستگاه سلولار مثل آیفون و رمز عبور بین المللی میتوانید در هر مکان و همیشه به شبکه های Wi-Fi متصل باشید.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۳

 1. javad

  ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۲:۰۲ ب٫ظ

  به نظر شما تو ایران این تکنولوژی چند سال دیگه کاربرد داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 2. javad

  ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ ۲:۰۳ ب٫ظ

  بنظر شما این تکنولوژی چند سال دیگه تو ایران کاربرد داره؟؟؟؟؟؟؟که همه جا بتونیم به وایفای کانکت باشیم

  • arian

   ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ ۹:۰۵ ب٫ظ

   اون موقع جسد ما توسط باکتری ها تجزیه شده.

دیدگاه خود را ارسال کنید.