فیس بوک به دنبال خرید WhatsApp!

فیس بوک به دنبال خرید WhatsApp!

شبکه اجتماعی فیس بوک در حال مذاکره برای تصاحب پلتفرم چند منظوره معروف، WhatsApp است.
WhatsApp سازنده نرم افزار چت معروف برای تلفن های همراه است. TechCrunch ادعا کرده است که فیس بوک خواهان خرید این شرکت است.
TechCrunch هیچ گونه اطلاعی درمورد قیمت این معامله و پیشرفت آن منتشر نکرده است. ولی قطعا در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری در این مورد از هر دو شرکت خواهیم شنید.
WhatsApp در سال ۲۰۰۹ در سانتا کلارای ایالت کالیفرنیا تاسیس شد. این شرکت اقدام به تولید اپلیکشنی برای سیستم عامل های Android, BlackBerry, iOS, Symbian و Windows Phone نموده است که پیام های متنی، صوتی و تصویری را منتقل می کند. گفته می شود این اپلیکشن حدود ۱۰۰ میلیون نفر کاربر در ۲۵۰ کشور دنیا دارد.
همه چیز از اکتبر ۲۰۱۱ آغاز شد، زمانی که یک میلیارد پیام روزانه توسط این اپلیکشن جا به جا می شد. بگذارید کمکتان کنیم تا درک بهتری از یک میلیارد پبام در روز داشته باشید. اگر در ساعت ۴۱۶۶۶۶۶۷ پیام، در دقیقه ۶۹۴۴۴۴ پیام و در ثانیه ۱۱۵۷۴ پیام رد و بدل شود، در انتهای روز به عدد یک میلیارد خواهیم رسید. جالب این جا است در همان زمان شرکت اعلام کرد که این تنها قدمی کوچکی در راه رسیدن به هدفی بزرگ است. هدف این شرکت چنین عنوان شد: فراهم کردن یک سیستم پیام رسان برای بازار جهانی بدون توجه به سیستم عامل تلفن همراه.
اخیرا WhatsApp Messenger توسط پژوهشگران حوزه امنیت و تلفن همراه به خاطر مسائل مربوط به پروسه برقراری ارتباط، مورد انتقاد قرار گرفته است. در چندین بلاگ آمده است که پروسه برقراری ارتباط این اپلیکشن یک کابوس است. نویسندگان این مطالب ادعا می کنند کهWhatApp Messenger اطلاعات فرد را به سرورهای محلی منتقل می کند. یک پژوهش نیز ثابت کرده است که داده های فشرده شده توسط این اپلیکشن قابل رمزگشایی هستند.

برچسب ها:

دیدگاه ها ۰

دیدگاه خود را ارسال کنید.